mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej ma na celu złuszczenie naskórka, które doprowadzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny oraz wzrostu nowej tkanki. Głowica wykorzystana przy zabiegu może różnić się rozmiarem, a także średnicą ziaren diamentów, a co za tym idzie zabieg może dotyczyć różnej głębokości złuszczania i być indywidualnie dostosowany do potrzeb danego pacjenta.

Wskazania

Polecany osobom z trądzikiem, rozszerzonymi porami, bliznami oraz zaskórnikami. Rekomendowany przy problemach łojotokowych, przebarwieniach, rozstępach, rogowaceniu około mieszkowym, a także wiotkiej, suchej skórze.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonywany jest urządzeniem z głowicą wyposażaną w ścieralne pierścienie, wykonane ze sztucznego lub prawdziwego diamentu. W urządzenie wmontowana jest też pompa, która „wciąga” martwy, zrogowaciały naskórek. Możliwy jest odczuwalny dyskomfort, ale zabieg nie jest bolesny.

Ile trwa zabieg?

W zależności od powierzchni zabieg trwa od 50 minut do ponad półtorej godziny.

Efekty zabiegu

Spłyca zmarszczki i likwiduje świeże rozstępy, sprawi, że przebarwienia będą mniej widoczne. Struktura oraz koloryt skóry jest lepszy. Zabieg powinien być powtórzony. Zalecana jest seria 6 zabiegów.

Zalecenia po zabiegu

Zaraz po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, ale szybko wraca do normalnego koloru. Przez 2 tygodnie nie wskazane jest opalanie, ani korzystanie z basenu przez 2 doby, również przez 24 godziny nie należy robić make-upu. W przypadku osób z przebarwieniami wskazane jest stosowanie preparatów wybielających, również przez 24 godziny. Nie powinno się drapać łuszczącej się skóry, ale rekomenduje się picie większej ilości wody oraz używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest dobrym pomysłem dla kobiet w ciąży, z cerą naczynkową lub wrażliwą i skłonną do rumienia. Nie należy poddawać się zabiegowi latem. Stany zapalne, łuszczyca, infekcje oraz nowotwory skóry wykluczają przeprowadzenie zabiegu. Nie jest rekomendowany osobom, zażywających leki rozrzedzające krew, ze skłonnością do bliznowców, ani z ropnym trądzikiem.

Średnia cena

Zabieg można wykonywać kilka razy w miesiącu, z odstępem tygodnia pomiędzy wizytami. W zależności od obszaru, koszt wynosi 40-200 złotych za wizytę.

Autor: Anna Kaczorowska