mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia jest zabiegiem poprawiającym wygląd skóry głowy. Dzięki niej kondycja włosów znacząco się zmienia – włosy są mocne, błyszczące, wyraźnie wzmocnione i gęstsze. Mezoterapia skóry głowy jest bardzo popularna, ponieważ stymuluje wzrost włosów i wspiera regenerację skóry.

Wskazania

Mezoterapię poleca się szczególnie tym osobom, u których wypadanie włosów jest wynikiem nieprawidłowego odżywiania lub problemów hormonalnych. Zabieg zaleca się także mającym problem z różnymi typami łysienia, od plackowatego przez łysienie androgenowe (typu męskiego). Mezoterapia sprawdzi się również u kobiet, które po ciąży lub po okresie laktacji narzekają na nadmierne wypadanie włosów. Z zabiegu powinni być również zadowoleni ci, którzy narzekają na ogólne osłabienie włosów np. wynikające z pory roku. Czasem mezoterapię zaleca się również stosować profilaktycznie.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu wstrzykuje się w skórę głowy preparaty wzmacniające. Co do nich zaliczamy? Substancje lecznicze (leki przeciwzapalne) oraz kompleksy witaminowe i substancje odżywcze. W składzie preparatów można znaleźć m.in. biotynę, cynk, cysteinę i witaminy z grupy B. Zabieg należy powtarzać. Zwykle wykonuje się pięć zabiegów powtarzanych co dwa tygodnie. Istnieją różne sposoby na przeprowadzenie zabiegu – mezoterapia przy użyciu igły to zabieg manualny, który wykonuje bezpośrednio dermatolog. Istnieje również metoda mechaniczna, która pozwala na zrobienie większej ilości nakłuć w krótszym czasie.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa około pół godziny, ale lekkie zaczerwienienie czy obrzęki ustępują po kilku godzinach (w nielicznych przypadkach po kilku dniach). Ponieważ do mezoterapii używa się igieł, bezpośrednio przed zabiegiem smaruje się skórę głowy maścią znieczulającą.

Efekty zabiegu

Dzięki mezoterapii znacząco zwiększa się gęstość i objętość włosów; zabieg zatrzymuje również ich wypadanie. Warto wiedzieć, że na satysfakcjonujące efekty trzeba poczekać czasem nawet kilka miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

48 godzin po zabiegu jest kluczowe – w tym czasie zaleca się unikać słońca lub w miarę możliwości stosować filtry przeciwsłoneczne. W tym czasie nie powinno się korzystać z sauny czy solarium. Ze względu na to, że skóra głowy po mezoterapii może być podrażniona i mogą pojawić się na niej niewielkie strupki, należy obchodzić się ze skórą bardzo ostrożnie. Unikaj gwałtownego tarcia ręcznikiem i środków kosmetycznych zawierających alkohol, ponieważ możesz jeszcze bardziej podrażnić skórę.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i okres laktacji, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca. Zabiegu nie można wykonać także wtedy, gdy istnieje alergia na któryś ze składników preparatów wzmacniających. Przeciwwskazaniem do mezoterapii jest również czas menstruacji i skóra naczyniowa, z tendencją do tworzenia się blizn.

Średnia cena

Cena mezoterapii igłowej skóry głowy waha się od 150 do 300 złotych za jeden zabieg. W przypadku całego pakietu (5 zabiegów) cena może wynieść od 750 do 1500 złotych.

 

Autor: Adrianna Bzdzion