mezoterapia igłowa (rozjaśniająca)

W mezoterapii mającej na celu depigmentację skóry stosowane są koktajle z dodatkiem substancji rozjaśniających oraz regulujących pracę melanocytów. W efekcie możesz liczyć na ujednolicenie kolorytu skóry. 

Wskazania

Zabieg mezoterapii ukierunkowanej na rozjaśnianie przebarwień polecany jest osobom o niejednolitym kolorycie skóry, z tendencją do powstawania plam pigmentacyjnych np. pod wpływem słońca. To też doskonały zabieg zapobiegający powstawaniu przebarwień np. w okresie letnim.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry składnikami aktywnymi o działaniu rozjaśniającym skórę i regulującym pracę melanocytów. Zabieg robi się cienką igłą – przed zabiegiem można zastosować znieczulenie miejscowe (w postaci kremu znieczulającego), aby zredukować dyskomfort z tym związany.

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru, jaki jest ostrzykiwany, oraz od ilości używanego preparatu. Lekarz przed wykonaniem zabiegu określa, ile serii trzeba powtórzyć dla osiągnięcia najlepszych efektów. Kolejne zabiegi przeprowadza się w odstępie dwóch lub czterech tygodni.

Efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa pozwala pozbyć się płytkich przebarwień i ujednolicić kolor skóry. To zabieg polecany szczególnie przed latem, ponieważ zapobiega powstawaniu plam pod wpływem słońca, choć nie zwalnia ze stosowania w okresie nasłonecznienia filtrów UV. Dodatkowo ma działanie nawilżające i rozświetlające skórę.

Zalecenia po zabiegu

Skóra po zabiegu jest wrażliwa, dlatego zaleca się unikać kontaktu ze słońcem; w ciągu dnia najlepiej stosować wysokie filtry przeciwsłoneczne. Na kilka dni lepiej zrezygnować z makijażu, żeby skóra mogła się odpowiednio zregenerować. Zaleca się również unikać solarium oraz basenu. Aby przyspieszyć regenerację skóry, można stosować kremy silnie nawilżające oraz przeznaczone do pielęgnacji pozabiegowej. Przez tydzień po zabiegu nie powinno się także stosować peelingów, aby nie podrażniać skóry.

Przeciwwskazania

Z zabiegu z użyciem mezoterapii igłowej nie mogą korzystać kobiety ciężarne i karmiące piersią, osoby ze stwierdzoną cukrzycą, przewlekłymi stanami zapalnymi skóry, osoby stosujące leki na krzepliwość krwi oraz osoby chwilowo osłabione, na przykład na wskutek przeziębienia, infekcji bakteryjnych lub wirusowych.

Średnia cena

Cena waha się od 200 do 1200 złotych w zależności od gabinetu, w którym przeprowadza się zabieg, oraz stosowanego preparatu.

Autor: Adrianna Bzdzion