liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa to coraz częściej wybierana metoda pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W odróżnieniu od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu, zastosowanie lasera ogranicza inwazyjność zabiegu do minimum, pozwalając cieszyć się spektakularnymi niekiedy efektami.

Miejscowa otyłość na brzuchu, biodrach i udach (a także kolanach czy ramionach) ma to do siebie, że często nawet radykalna dieta i regularne uprawianie sportu, nie potrafią sobie z nią poradzić. Nic więc dziwnego, że cierpiące z tego powodu osoby coraz częściej decydują się na mechaniczne pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej dosłownie „od ręki”. Liposukcja, bo o niej mowa, to już nie tylko jedna procedura, ale kategoria zabiegów pozwalających zredukować tkankę tłuszczową przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń. Jedną z odmian liposukcji cieszących się obecnie największą popularnością jest liposukcja laserowa.

Wskazania

Wskazaniami do przeprowadzenia liposukcji laserowej jest miejscowa otyłość na przykład na kolanach boczkach udar nie jest to jednak w żaden sposób zabieg odchudzający w związku z tym jest dedykowany osobom które chcą wymodelować ciało na przykład po diecie odchudzającej a niektóre traktują go jako sposób pozbycia się wielu zbędnych kilogramów ponadto zabiegi lipolizy laserowej dają możliwość modelowania kształtu twarzy m. in. poprzez likwidację drugiego podbródka,

Jak wygląda zabieg?

Zanim odessany zostanie tłuszcz, wystawiany jest on na działanie wysokiej temperatury. Poprzez niewielkie nacięcie wprowadzana jest pod skórę cienka, mająca 1-2 mm końcówka lasera. Ta emitując ciepło rozpuszcza tłuszcz, który następnie odprowadzany jest z organizmu specjalnym ssakiem. Liposukcji laserowej towarzyszy także termolifting – pod wpływem ciepła w naturalny sposób odbudowują się włókna kolagenowe. W efekcie skóra objęta zabiegiem staje się jędrna, sprężysta i obkurczona.

Ile trwa zabieg?

Zabieg wraz ze znieczuleniem trwa od 1 do 2 godzin, aczkolwiek w przypadku małych partii ciała może to być nawet jedynie 30 min.

Efekty zabiegu

Zabieg pozwala na znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej na biodrach, brzuchu, udach i pośladkach. Likwiduje także drugi podbródek i nadmiar tłuszczu na ramionach. Jest także zalecany jako terapia redukująca cellulit. Tego typu zabieg modeluje sylwetkę, napina i wygładza skórę, likwiduje odkształcenia w sylwetce będące efektem otyłości miejscowej. Sylwetka poprawia się stopniowo z dnia na dzień – powoli zmniejsza się obwód leczonych obszarów ciała, a skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Trwa to 1-2 miesiące. W niektórych przypadkach proces ten może przedłużyć się do sześciu miesięcy. Ostateczne rezultaty uzyskiwane po zabiegu lipolizy laserowej są trwałe. W przypadku ponownego wzrostu masy ciała tłuszcz ulokuje się już w innych miejscach niż te, z których zostały poddane terapii.

Zalecenia po zabiegu

Plusem laserowej liposukcji jest w dużej mierze okres rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia po zabiegu można wrócić do domu. Konieczne jednak jest noszenie przez ok. 4 tygodnie specjalnego ubrania uciskowego, zwłaszcza po zabiegach liposukcji ud, ramion i brzucha. Trzeba pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielkie zasinienie i obrzęk tkanek, a także nieznaczne drętwienie obszarów poddanych zabiegowi. Zwykle ustępują one w okresie do kilku dni po zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do liposukcji laserowej to: choroby nerek, choroby wątroby, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca, choroby skóry.

Średnia cena

Cena zależy od partii ciała i zaczyna się od 2 tysięcy (do nawet kilkunastu).