lipofilling Adivive

Adivive to innowacyjna metoda autotransplantacji komórek tłuszczowych. Jest idealnym rozwiązaniem na pozbycie się tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występuje w nadmiarze, i przeszczepienia jej tam, gdzie jej brakuje. Ale jedynie wysoka jakość materiału jest gwarancją najlepszych i najtrwalszych rezultatów zabiegu. Adivive to pewność lipotransferu bogatego w komórki macierzyste.

Adivive to nowatorski system, który umożliwia separację tkanki tłuszczowej. Dzięki temu w trakcie zabiegu pozyskiwana jest frakcja pozbawiona uszkodzonych, starych komórek, natomiast te w niej obecne są młode, żywotne i bogate w bezcenne komórki macierzyste. Pobrany materiał może być wykorzystany dla uzyskania efektu liftingu objętościowego piersi czy pośladków, a także trwałego korygowania blizn zanikowych. Podane komórki bez problemu się przyjmują i zaczynają funkcjonować w miejscu przeszczepu, stanowiąc najbardziej naturalny autogenny wypełniacz.

Wskazania

Adivive to metoda lipotransferu, która daje efekt naturalnego wypełnienia. Stymuluje komórki skóry, dzięki czemu wygląda ona na młodszą, świeżą i bardziej promienną. W przypadku twarzy lipotransfer pozwala wymodelować m. in. policzki, brodę czy okolicę skroniową. Jest sposobem na odzyskanie elastyczności skóry, wypełnienie bruzd i zmarszczek, a także podniesienie opadających policzków. Jeśli chodzi o ciało, to wskazaniami do zabiegu jest m. in. utrata jędrności biustu w wyniku starzenia czy karmienia piersią, rewitalizacja skóry dłoni, poprawa kształtu pośladków czy uzupełnienie tkanki po interwencjach chirurgicznych lub wypadkach.

Na czym polega zabieg?

Adivive, jak każdy lipofilling, polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy, najczęściej kolan lub brzucha, a następnie odpowiednim jej od wirowaniu. Adivive wykorzystuje najnowocześniejszą wirówkę, a zastosowana technologia filtrów pozwala na uzyskanie materiału bogatego najmłodsze, żywotne komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste. Te niepełnowartościowe, stare i uszkodzone są odrzucane. Tak przygotowane komórki tłuszczowe bez problemu przyjmują się w miejscu implantacji i zaczynają funkcjonować jak pozostałe, ponieważ komórki macierzyste mają zdolność samoodnawiania się – mobilizują skórę do naturalnych procesów regeneracji. Zabieg jest całkowicie sterylny, ponieważ odbywa się w układzie zamkniętym.

Ile trwa zabieg?

Zabieg trwa od pół do półtorej godziny w zależności od ilości pobranej tkanki tłuszczowej i zamierzonych efektów.

Efekty zabiegu

Efekt wypełnienia jest widoczny natychmiast i jest trwały (podlega jednak naturalnym procesom starzenia się, a także tycia i chudnięcia). Jeśli zaś chodzi o odmłodzenie skóry, to należy na nie poczekać ok. trzech miesięcy. Nowe komórki macierzyste potrzebują czasu na zmotywowanie skóry do autoregeneracji.

Zalecenia po zabiegu

To zabieg, po którym można wrócić od razu do codziennych zajęć. Należy mieć jednak na uwadze, że na skórze mogą pojawić się krwiaki oraz obrzęk. Ponadto przez 2 tygodnie powinno się unikać gorących kąpieli, sauny i basenu. W pierwszym tygodniu należy także ograniczyć wysiłek fizyczny. Miejsce, z którego została pobrana tkanka tłuszczowa, warto poddawać delikatnym masażom, a najlepiej zabezpieczyć je uciskowymi opatrunkami.

Przeciwwskazania

Zabiegowi Adivive nie powinny poddać są osoby, które mają problemy z krzepliwością krwi, przyjmują leki rozrzedzające krew, cierpią na zakrzepicę bądź aktywne infekcje skóry. Przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne, niektóre choroby piersi, nadwrażliwość na niektóre leki, niektóre choroby wątroby i nerek oraz zbyt niska waga ciała.

Średnia cena

Cena obejmuje koszt liposukcji i transfer komórek tłuszczowych i macierzystych. W przypadku twarzy to koszt od 4 tysięcy w górę, w przypadku piersi i pośladków od 7,5 tysiąca.