laserowe usuwanie znamion

Technologia lasera CO2 pomaga na stałe pozbyć się niechcianych znamionna skórze. Zabiegowi mogą poddać się osoby w każdym wieku.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które mają na ciele znamiona o łagodnej postaci.

Na czym polega zabieg?

Po wykonaniu znieczulenia, znamię traktuje się wiązką lasera CO2. Znamię zostaje usunięte pod wpływem ciepła wytworzonego przez laser.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od wielkości obszaru poddanego działaniu lasera, trwa od 5 do 60 minut.

Efekty zabiegu

Skóra zostaje pozbawiona znamion.

Zalecenia po zabiegu

Na skórze powstaje strupek, który odpada po kilku dniach. Nie należy w tym czasie drapać, moczyć obszaru pozabiegowego. Przez co najmniej 2 miesiące nie wolno się opalać. Przed wyjściem na zewnątrz powinno się miejsce po znamieniu posmarować kremem z filtrem ochronnym.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: choroby skóry (łuszczyca, bielactwo), przerwanie ciągłości naskórka w obszarze zabiegowym, rozrusznik serca, pompa insulinowa, metalowe implanty, stany zapalne i alergiczne skóry, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, świeża opalenizna, skłonność do powstawania bliznowców, cukrzyca, padaczka, świeża opalenizna, antybiotykoterapia, nadwrażliwość na światło lasera, zaburzona krzepliwość krwi, stosowanie leków i ziół światłouczulających, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena, w zależności od wielkości i liczby znamion, waha się od 100 do ok. 500 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska