laserowe leczenie grzybicy

Najnowocześniejsza metoda na pozbycie się grzybicy paznokci stóp i dłoni to leczenie za pomocą lasera. W bezpieczny i szybki sposób zostają usunięte chore komórki, przywracając pacjentowi piękny wygląd paznokci.

Wskazania

Zabieg poleca się osobom, które cierpią z powodu grzybicy paznokci dłoni i stóp.

Na czym polega zabieg?

Za pomocą lasera naświetla się płytki paznokcia oraz tkanki je okalające. Wiązki przemieszczającej się głowicy lasera niszczą chore komórki i powodują ich odparowanie. Światło lasera stymuluje zdrowe tkanki do odbudowy.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa ok. 15 min.

Efekty zabiegu

Trwałe efekty są widoczne po wykonaniu 4-5 zabiegów, w odstępie tygodnia. Po pół roku, w celach profilaktycznych, warto wykonać jednorazowo zabieg utrwalający rezultaty leczenia.

Zalecenia po zabiegu

Przez 2 tygodnie należy unikać gorących kąpieli. Przez kilka tygodni nie powinno się wystawiać miejsca zabiegowego na działanie promieni słonecznych. Należy odkazić obuwie i odzież, która miała kontakt z chorą tkanką.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: świeża opalenizna, infekcje wirusowe lub bakteryjne, przerwanie ciągłości naskórka w obszarze zabiegowym, choroba nowotworowa skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzyca, rozrusznik serca, stosowanie sterydów, retinoidów oraz leków i ziół światłouczulających, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Zabieg, w zależności od liczby palców poddanych terapii, kosztuje od 100 do 500 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska