lipoliza laserowa

Najszybszą i najmniej inawazyjną metodą na osiągnięcie idealnie wymodelowanej sylwetki jest lipoliza laserowa. Największą zaletą lipolizy jest to, że już jeden zabieg wystarczy, aby cieszyć się trwałymi efektami.

Lipoliza laserowa to zabieg, w którym za pomocą promieniowania laserowego usuwa się zbędną tkankę tłuszczową z wybranych okolic ciała. Może być on też wykonany po lipolizie w celu skorygowania powstałych niedoskonałości.

Wskazania

Lipolizie mogą poddać się osoby, które mają „obwisłą” skórę po zabiegu liposukcji, cierpią z powodu gromadzących się skupisk dietoodpornych tkanek tłuszczowych oraz pragną krótkiego okresu rekonwalescencji. Zabieg polecany jest również pacjentom, którzy pragną pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę.

Na czym polega zabieg?

Zabieg wykonywany jest w sterylnej sali zabiegowej. Po wstrzyknięciu środka znieczulającego w miejsce poddanym lipolizie, lekarz nakłuwa skórę i wprowadza do tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnych kaniul (średnica ok. 1 mm) cienkie światłowody (średnica 300 µm i 600 µm). Dzięki przemieszczaniu się kaniul, energia laserowa dostarczana jest do tkanki tłuszczowej, czego skutkiem jest jej rozbicie i zmiana konsystencji na płynną. Następnie przy użyciu niskociśnieniowego ssaka odsysa się nagromadzoną tkankę tłuszczową. Po wyjęciu światłowodów i kaniul lekarz zszywa drobne rany.

Ile trwa zabieg

Lipoliza laserowa, w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi, trwa od 30 min. do 1,5 h.

Efekty zabiegu

Zmniejszenie obwodu partii ciała poddanych terapii wraz ze wzrostem elastyczności skóry i redukcją cellulitu widoczne są po 1 – 3 miesiącach. U niektórych pacjentów okres ten przedłuża się nawet do pół roku. Efekty lipolizy są trwałe. Dodatkowo, wraz z ponownym wzrostem masy ciała, tłuszcz gromadzi się w innych partiach ciała niż w miejsach wykonania zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Po zszyciu ran lekarz zakłada elastyczny opatrunek uciskowy (na twarz i szyję do zakładania na noc) lub specjalistyczną odzież uciskową, którą trzeba nosić przez siedem dni, począwszy od dnia wykonania zabiegu. Celem uniknięcia infekcji lekarz zaleca dodatkowo kurację antybiotykową a, w szczególnych przypadkach, delikatne masowanie miejsc poddanych lipolizie kończących się po dziesięciu dniach zabiegiem endermologii. Bezpośrednio po zabiegu występuje opuchlizna i zasinienie, które znika od kilku do kilkunastu dni. Pacjent po 1-2 dniach od wykonania zabiegu jest gotowy do normalnego trybu życia, z wyłączeniem intensywnych zajęć sportowych przez okres 2 tygodni po lipolizie. Istotna jest również ochrona przeciwsłoneczna twarzy i szyi przez 2 – 4 tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: cukrzyca, choroby układu krążenia, nieuregulowane choroby tarczycy, niewydolność nerek, stany zapalne i alergiczne skóry, nowotwory skóry, przerwanie ciągłości naskórka w miejscu poddanym zabiegowi, zażywanie leków światłoczułych, przeciwzakrzepowych oraz ciąża.

Średnia cena

Koszt zabiegu, w zależności od obszaru poddanego lipolizie, waha się w granicy od 1 200 nawet do 15 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska