laser frakcyjny pod oczy

Na skórę wokół oczu stosuje się łagodne lasery frakcyjne nieablacyjne. Zabieg resurfacingu redukuje zmarszczki, poprawia jędrność skóry, rozjaśnia przebarwienia.

Wskazania

Zmarszczki, wiotka skóra, worki pod oczami, poszerzone pory, niejednolity kolor skóry.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem skórę znieczula się miejscowo kremem oraz nakłada metalowe blaszki na oczy. Laser frakcyjny wytwarza niewielkie impulsy wiązki światła, równomiernie i w kontrolowany sposób „dziurkujące” skórę. Przestrzeń między „dziurkami” jest nienaruszona, a mikrouszkodzenia pobudzają zdrową tkankę do intensywnej regeneracji, co prowadzi do namnażania się komórek. Laser stymuluje cały poddany zabiegowi obszar do odbudowy, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry oraz likwidacji zmarszczek mimicznych.

Ile trwa zabieg?

W zależności od powierzchni zabieg trwa ok. 15-60 min.

Efekty zabiegu

Poprawa struktury tkanki i jakości skóry. Skóra staje się gładka i jędrna, wyraźnie spłycają się zmarszczki wokół oczu. Pobudzenie naturalnych procesów odnowy w skórze stopniowo poprawia jej jakość jeszcze przez ok. 6 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i rozgrzana, może też być lekko opuchnięta – więc wymaga przykładania preparatów chłodzących lub opatrunków z soli fizjologicznej. Do momentu całkowitego wygojenia stosuj specjalne preparaty łagodzące po zabiegach medycyny estetycznej. Ważne, by dbać o higienę i unikać pływania na basenie. Pamiętaj, że laser uwrażliwia skórę na promienie UV, więc co najmniej przez 3 miesiące powinnaś unikać wystawiania jej na słońce i stosować kremy z wysokimi filtrami.

Przeciwwskazania

Zabieg nie wskazany podczas ciąży, czynnej choroby nowotworowej, w trakcie infekcji lub jeśli wcześniej użyto wypełniacza (laser przyspiesza rozpad kwasu hialuronowego).

Średnia cena

Od 500-1000 złotych w zależności od powierzchni . Zabieg należy powtarzać w odstępach od 6 do 12 tygodni. Zadowalający efekt można uzyskać po max. 6 zabiegach.

Autor: Anna Kaczorowska