laser diodowy (SculpSure)

Istnieje wiele laserów, które w nieinwazyjny sposób pozwalają pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej i osiągnąć upragnioną sylwetkę. Jednym z nich jest zabieg SculpSure, stanowiący dobrą alternatywę dla liposukcji.

Wskazania

Zabiegowi mogą poddać się osoby, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy ramion, brzucha (np. cierpią z powodu „boczków”), ud i kolan. Istnieje możliwość wykonania zabiegu na podbródku pod warunkiem, że głowica zabiegowa przylega do niego w całości.

Na czym polega zabieg?

Po przeprowadzeniu konsultacji lekarskiej i zakwalifikowaniu do zabiegu, lekarz przypina do miejsca wymagającego modelowania 4 płaskie aplikatory typu „hands-free”. Fala o długości 1060 nm oddziałuje na komórki tłuszczowe, powodując ich zniszczenie i wydalenie z organizmu w procesie metabolicznym. Podczas jednego zabiegu działaniu lasera można w tym samym czasie poddać 4 obszary o powierzchni nieprzekraczającej 96 cm2 lub 2 obszary, jeden po drugim.

Ile trwa zabieg

Zabieg laserem diodowym SculpSure trwa 25 minut.

Efekty zabiegu

Zazwyczaj jeden zabieg wystarcza, aby osiągnać optymalne efekty. Jeżeli tkanki tłuszczowej jest bardzo dużo, terapię laserem trzeba powtórzyć po 6 tygodniach. Na pełne rezultaty zabiegu trzeba poczekać od 6 do 12 tygodni. Po tym czasie struktura skóry ulega wygładzeniu i znikają wszelkie nierówności wywołane nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w obszarze okołozabiegowym.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można od razu powrócić do normalnego trybu życia. Nie występują dolegliwości bólowe ani inne skutki uboczne (siniaki, zaczerwienienie skóry). Zaleca się zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: przepuklina brzuszna, przerwanie ciągłości naskórka w miejscu poddanemu działaniu lasera, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena zabiegu, w zależności od miejsca i ilości przyłożonych aplikatorów, wynosi od 1 500 nawet do 10 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska