korekcja kształtu ust

Od 25. roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kwasu hialuronowego, a proces starzenia się dotyka także usta. Z wiekiem tracą one jędrność, ich kąciki opadają, dochodzi też do zaniku górnej wargi, przez co zyskują asymetryczny wygląd. Niektóre osoby mają też wąskie lub niekształtne usta z natury. Z pomocą przychodzi kwas hialuronowy, a zabieg jest szybki, skuteczny i wykonywany przez doświadczonego lekarza – przewidywalny.

Wskazania

Usuwanie oznak starzenia, ujędrnienie, poprawienie kształtu wąskich albo asymetrycznych ust, uniesienie opadających kącików.

Ile trwa zabieg?

Jest bardzo szybki, ponieważ sama iniekcja zwykle trwa dosłownie kilka minut.

Na czym polega zabieg?

Aby zabieg był jak najmniej bolesny, usta smaruje się kremem znieczulającym lub stosuje się znieczulenie dentystyczne. Następnie delikatnie wprowadza się kwas hialuronowy bardzo cienką igłą lub kaniulą w wybrane miejsce (w zależności od pożądanego efektu). Na koniec lekarz lekko rozmasowuje usta.

Efekty zabiegu

Kwas hialuronowy pozwala w zasadzie dowolnie skorygować kształt i wielkość ust, ważne jednak jest, aby wyglądały naturalnie. Efekt utrzymuje się zwykle od 8 miesięcy nawet do roku.

Zalecenia po zabiegu

Zmiany widoczne są od razu. Po zabiegu usta mogą być spuchnięte i zdrętwiałe (po zastrzyku ze znieczuleniem), ale te objawy powinny zniknąć w ciągu 1-2 dni (pomogą preparaty łagodzące i przyspieszające gojenie). W tym czasie nie nakładaj makijażu. Po 2 tygodniach będzie widoczny finalny efekt – wtedy wybierz się na kontrolę. Na co najmniej tydzień po zabiegu należy zrezygnować z solarium i kąpieli w morzu lub basenie, unikaj też słońca.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest wskazany kobietom w ciąży lub karmiącym, podczas miesiączki i po zażyciu leków przeciwzapalnych albo aspiryny. Także wtedy, kiedy występuje nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę i środki znieczulające miejscowo. Również alergia, porfiria, epilepsja, choroby nowotworowe, problemy skórne w miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg, wykluczają możliwość korekcji ust kwasem.

Średnia cena

Ok. 600-800 zł.

Autor: Anna Kaczorowska