karboksyterapia pod oczy

Niedoskonałości wokół oczu mogą pojawić się w każdym wieku, nadając twarzy zmęczony wygląd. Karboksyterapia jest jednym ze skuteczniejszych sposobów poprawy stanu skóry w tym miejscu, w tym redukcji sińców i worków pod oczami! 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla, za pomocą cienkiej igły, podskórnie wokół oczu. Dwutlenek węgla rozszerza naczynka krwionośne i je pomnaża, co skutkuje lepszym przepływem krwi, czyli transportem tlenu oraz składników odżywczych. Do zabiegu skóra jest oczyszczana oraz zdezynfekowana. Nie jest konieczne znieczulenie, ponieważ zabieg jest mało bolesny (odczuwalny jest bardziej dyskomfort i „rozpieranie” tkanek).

Dobroczynne właściwości dwutlenku węgla znane są już od ponad 80 lat. 
W latach 30. francuscy kardiolodzy zalecali pacjentom z chorobami krążenia kąpiele w wodzie nasyconej CO2. Z czasem zauważono, że poprawia on też wygląd skóry i w latach 90. zaczęto go podawać podskórnie i wykorzystywać 
w zabiegach medycyny estetycznej. Zabiegi te nie zdobyły jednak większej popularności ze względu na bolesność techniki podawania gazu do organizmu. Przełomem było wprowadzenie na rynek nowoczesnych urządzeń, które pozwalają na bezbolesne podawanie dwutlenku węgla pod skórę.

Karboksyterapia jest metodą naturalną, zgodną z procesami fizjologicznymi organizmu, która wykorzystuje i intensyfikuje fizjologiczne mechanizmy w nim zachodzące. Dwutlenek węgla jest bowiem jednym z podstawowych produktów przemiany materii (w spoczynku w ciągu godziny produkujemy 12 litrów tego gazu), niezbędnym do regulowania wielu procesów biologicznych, między innymi do przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie jego stężenia stymuluje dostarczanie większych ilości tlenu do danej okolicy, a w efekcie silną odnowę tkanek 
i szybszy metabolizm.

 

Wskazania

Pojawienie się „worków” pod oczami, zwiotczenie skóry, zasinienie w okolicach oczu oraz zmarszczki wokół nich.

Ile trwa zabieg?

Około 10 minut.

Efekty zabiegu

Zabieg stymuluje odnowę tkanek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Sprawia, że skóra staje się młodsza i elastyczniejsza. Jest nie tylko gładsza, ale też jaśniejsza. Efekt jest widoczny zaraz po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Należy unikać przebywania na słońcu, wysiłku fizycznego oraz używać kosmetyki łagodzące, a także nie naciskać ani trzeć skóry po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić opuchlizna, zasinienie oraz zaczerwienienie, które szybko znikną. Skóra powinna być delikatnie rozmasowane przez specjalistę.

Przeciwwskazania

Zabieg jest odradzany kobietom w ciąży, z chorobami serca i płuc, przebywających chorobę nowotworową. Również w przypadku infekcji lub podrażnienia skóry, stanów zapalnych.

Średnia cena

Około 150 złotych zabieg. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie (8-12 wizyt), co najmniej raz w tygodniu – dla optymalnego i trwałego efektu.

Autor: Anna Kaczorowska