HIFU (skoncentrowane ultradźwięki)

Ultraformer III to nowoczesne urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe z zastosowaniem technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound – Wysokoenergetyczna Fala Ultradźwiękowa). System Ultraformer III wykorzystuje znaną od kilku generacji technologię HIFU w najnowszej, udoskonalonej odsłonie. Terapia ULTRAFORMER III pozwala na ponad 2-krotnie głębsze działanie niż popularna na rynku medycyny estetycznej Ulthera i świetnie sprawdza się w leczeniu trudniejszych, bardziej nasilonych problemów wiotkości i opadania pewnych obszarów twarzy.

Wskazania

Dzięki tej metodzie można uzyskać efekt liftingu chirurgicznego bez jakiejkolwiek ingerencji w tkanki. Zabieg ten nie ma żadnego odpowiednika wśród znanych dotychczas zabiegów medycyny anti-aging. Urządzenie umożliwia wizualizację działania podczas zabiegu na ekranie USG, co gwarantuje skuteczność i precyzję. Zabieg Ulthera zaleca się osobom z wiotkością policzków i podbródka, z opadającymi powiekami i kącikami ust, głębokimi fałdami nosowo-wargowymi czy nadmiarem skóry na górnej powiece i obniżonymi brwiami. Zabieg doskonale sprawdza się również przy niwelowaniu zmarszczek okolic oczu (czoła i powiek).

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na ustalonej wcześniej głębokości. W zależności od oczekiwanych rezultatów stosuje się różne głowice urządzenia z odpowiednio dobraną częstotliwością fal radiowych. Ultradźwięki powodują obkuczenie skóry na powierzchownym i głębokim poziomie, co skutkuje odpowiedzią w postaci produkcji nowego kolagenu i procesów naprawczych skóry.
Zabieg HIFU Ultraformer III nie wywołuje większego dyskomfortu. Jedynie w chwili oddziaływania terapeutycznego fal pacjent może czuć lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Można go zneutralizować przez zażycie na pół godziny przed zabiegiem ogólnodostępnego środka przeciwbólowego (typu paracetamol).

Ile trwa zabieg

Czas trwania zabiegu wynosi od 15 do 90 minut, w zależności od wybranej okolicy.

Efekty zabiegu

Dla uzyskania zadowalającego efektu odmłodzenia skóry wystarczy jeden zabieg. Pacjenci chcący pogłębić efekt mogą poddać się powtórnemu zabiegowi nie wcześniej, niż po 3 miesiącach. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo po zabiegu. Proces ten trwa to od 3 do 6 miesięcy, gdyż tyle czasu zajmuje produkcja i dojrzewanie nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez minimum dwa lata, a niekiedy dłużej i jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji pacjenta.Dzięki zabiegowi HIFU Ultraformer III skóra policzków zostaje uniesiona, linia żuchwy jest zaznaczona, fałdy nosowo-wargowe czy „zmarszczki palacza” zlikwidowane. Brwi są uniesione, podobnie jak górne powieki. Twarz nabiera nowego, lepszego kształtu oraz odświeżonego i młodszego wyglądu.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można po nim wrócić do codziennej aktywności. Zdarza się łagodny rumień utrzymujący się nie dłużej niż pół godziny. Obszar poddany zabiegowi może być bardziej wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu HIFU Ultraformer III są otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy, np. trądzik, implanty metalowe i bioabsorbowalne lub rozrusznik serca czy inne wszczepione urządzenia elektryczne. Przeciwwskazaniem jest także terapia przeciwzakrzepowa, niewydolność nerek, aktywna choroba systemowa lub skórna oraz ciąża i nowotwory.

Średnia cena

Cena zabiegu (w zależności od obszaru i renomy kliniki) waha się od 500 do 19 000 zł.

Autor: Edyta Krzemińska