endolifting (Fotona 4D)

Sculptra to jeden z najefektywniejszych preparatów stymulujących produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość, dlatego jest często używany do wolumetrycznego modelowania twarzy.

Wskazania

Kwas L-polimlekowy jest wskazany w przypadku widocznych fałd nosowo-wargowych, tzw. „chomików”, czyli opadających policzków czy opadającej skóry na podbródku. Może być także rekomendowany do niwelowania bruzd i zmarszczek. Kwas L-polimlekowy jest substancją stosowaną profilaktycznie w celu przeciwdziałania szybkiemu starzeniu się skóry, dlatego lekarze polecają zabieg Sculptra osobom już po 30. roku życia. Sculptra to nie jest typowy wypełniacz, ponieważ jego głównym zadaniem jest pobudzenie skóry do wytworzenia kolagenu, więc efekty nie następują natychmiast. Preparat Sculptra można określić jednak jako środek wolumetryczny, ponieważ wyrównuje głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia.

Na czym polega zabieg?

Zabieg Sculptra polega na wstrzyknięciu kwasu L-polimlekowego pod skórę w wybranych, problematycznych partiach twarzy. Zabieg jest bezbolesny, lecz możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, dla większego komfortu pacjenta. Po nakłuciach specjalista wykonuje masaż twarzy, co umożliwia równomierne rozprowadzenie preaparau pod skórą. Po pełnej kuracji efekty mogą utrzymać się przez ponad 2 lata.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa ok. 20-30 minut.

Efekty zabiegu

Efekt terapii to stopniowe odmłodzenie twarzy poprzez wzrost napięcia i gładkości skóry oraz zwiększenie objętości tkanek miękkich – modelowanie kształtów żuchwy i podbródka, nadanie kształtu policzkom, korekcja okolic oczu. Skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Działanie kwaslu L-polimlekowego nie jest natychmiastowe, regeneracja skóry i lifting twarzy zachodzą powoli i są widoczne po około 6 tygodniach. Zaleca się wykonanie od 2 do 3 zabiegów. Efekty estetyczne zabiegu Sculptra utrzymują się nawet do 2 lat.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy regularnie masować twarz oraz unikać ekspozycji na słońce czy inne źródła promieniowania UV i nie korzystać z sauny. Na obszarach poddanych działaniu kwasu mogą wystąpić niewielki ból, zaczerwienienie i obrzęk, które mijają już po kilku dniach.

Przeciwwskazania

Zabiegu Scuptra nie należy wykonywać u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób cierpiących na choroby immunologiczne i mających skłonności do powstawania blizn przerostowych, keloidów, w trakcie infekcji bakteryjnych i wirusowych na twarzy.

Średnia cena

Cena zabiegu waha się od 600 do 4 000 zł, w zależności od lokalizacji podania substancji wypełniającej.

Autor: Edyta Krzemińska