endermologia (endermolift LPG)

Endermologia to zabieg kojarzony głównie z ciałem, ponieważ wykazuje działanie modelujące i ujędrniające. Tymczasem jedna z jego wersji, czyli endermolift, pozwala osiągać doskonałe efekty także na twarzy.

Wskazania

Endermologia to bezinwazyjna technologia zapewniająca naturalny lifting twarzy, szyi i dekoltu dzięki połączeniu rytmicznego, trójwymiarowego masażu podciśnieniowego z masażem wibracyjnym. Stymulacja głębokich warstw skóry pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Wskazaniami do wykonania zabiegu enderomoglii są niedoskonałości twarzy takie jak podwójny podbródek, nadmiar tkanki tłuszczowej, zapadnięte policzki, zmarszczki na czole, wokół oczu, nosa i ust, opadające powieki, policzki lub opadający owal twarzy. Endermologia doskonale sprawdza się w okolicach, które wymagają liftingu i upiększenia. Jest bardzo popularnym zabiegiem stosowanym na całe ciało czy okolice problematyczne typu brzuch, uda i pośladki. Zaleca się ją także w celach prewencyjnych, jako profilaktykę powstawania nowych zmarszczek.

Na czym polega zabieg?

Aparat do endermologii wyposażony jest w programy do różnych typów skóry (wrażliwej, zwiotczałej, ze zmarszczkami). Głowice zabiegowe dopasowują się do różnych części twarzy i są przystosowane specjalnie do masażu miejsc, gdzie występują zmarszczki (okolice oczu, bruzdy nosowo-wargowe). Proces sterowany jest komputerowo. Skórę zwija się w fałdkę i sekwencynie ją roluje, masuje i zasysa na różnych jej głębokościach. Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący.

Ile trwa zabieg

Zabieg endermologii trwa od 20 do 40 minut.

Efekty zabiegu

Endermologia w naturalny i nieinwazyjny sposób przywraca skórze gęstość i sprężystość. Dzięki intensywnej stymulacji następuje jej napięcie i delikatne wygładzenie. Zabieg w subtelny sposób likwiduje drobne zmarszczki, spłyca bruzdy i podnosi owal twarzy. W efekcie tej terapii skóra zostaje odmłodzona i zregenerowana. Skóra jest dotleniona, promienna i rozjaśniona. Zabieg nie jest trwały, więc aby długo cieszyć się pozytywnymi efektami należy wykonać serię od 10 do 20 zabiegów i stale go powtarzać.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania

Zabiegu endermologii nie zaleca się kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią, w trakcie infekcji skórnych oraz u osób cierpiących na nowotwory.

Średnia cena

Cena pojedynczego zabiegu to wydatek rzędu 100-150 zł.

Autor: Edyta Krzemińska