dermabrazja laserowa

Dermabrazja laserowa umożliwia usunięcie martwych warstw naskórka – bez naruszania głębszych, młodszych warstw. Uważa się, że jeden zabieg dermabrazji laserowej odpowiada średnio 8-10 zabiegom klasycznej mikrodermabrazji. 

Wskazania

Polecany jest osobom z bliznami potrądzikowymi i z rozstępami, by je zredukować i zmniejszyć widoczność. Również z uszkodzeniami posłonecznymi, przebarwieniami, piegami, bliznami.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem twarz znieczulana jest kremem Emla. Laser emituje długie wiązki światła, bądź długie impulsy energii, które rozgrzewając skórkę odparowują wodę wraz z martwym naskórkiem, bez uszkodzenia głębszych warstw skóry. Komputer pomaga ustalić, na jakiej głębokości powinno działać urządzenie. Podczas zabiegu „odparowywane” są powierzchowne warstwy skóry, bez uszkadzania głębszych tkanek.

Ile trwa zabieg?

Niecałe 45 minut.

Efekty zabiegu

Skóra oraz zmarszczki stają się gładsze, wszystkie przebarwienia wydają się jaśniejsze, zostają spłycone rozstępy i blizny, zlikwidowane rozszerzone pory. Optymalny efekt widoczny jest 30 dni po zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Na skórze tuż po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk oraz odczuwalne może być przemijające pieczenie. Zaczerwienienie może się utrzymywać ok. 2 dni, a skóra może w m czasie przybrać ciemny, brązowy odcień. Całkowity czas gojenia wynosi zwykle 3-7 dni, w tym czasie trzeba smarować skórę tłustymi preparatami o działaniu łagodzącym przyspieszającym gojenie. Przez minimum 3 miesiące należy unikać promieni słonecznych i stosować kremy z wysokimi filtrami UV.

Przeciwwskazania

Zabieg nie jest rekomendowany kobietom w ciąży i karmiącym, ze świeżą opalenizną, infekcjami wirusowymi i grzybicznymi. Nie jest również wskazany przy zaburzeniach układu odpornościowego, nadciśnieniu tętniczym, niedokrwistości, cukrzycy, zmianach skórnych, ropny trądzik.

Średnia cena

Dermabrazja laserowa wykorzystywana jest do poprawy kondycji różnych części twarzy. W zależności od tego na jaką część ma zadziałać, cena się waha od 1000 do 6000 złotych.

Autor: Anna Kaczorowska