makijaż permanentny brwi (metoda cienia, metoda piórkowa, microblanding)

Istnieją trzy metody wykonania makijażu permanentnego brwi: metoda cienia, piórkowa oraz microblanding. W zależności od indywidualnych oczekiwań klientów proponuje się odpowiednią metodę. Makijaż permanentny brwi jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub z jakichś względów nie mogą wykonywać klasycznego makijażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że zabiegowi mogą poddać się osoby w każdym wieku.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które chcą poprawić wygląd swoich brwi, nadać im odpowiedni kształt i barwę lub pragną ukryć blizny. Makijażowi permanentnemu brwi mogą poddać się pacjenci po przebytej chemioterapii.

Na czym polega zabieg?

Po zdezynfekowaniu i znieczuleniu miejsca zabiegowego, zostaje wykonana na twarzy pacjenta wizualizacja pożądanego kształtu brwi. Za pomocą specjalnej igły wprowadza się odpowiedni pigment, w głębsze partie naskórka. W celu trwałych efektów niezbędne jest wykonanie korekty po 3-4 tygodniach.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od metody, trwa od 60 do 90 minut.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu brwi mają bardo intensywny kolor. Po 4-7 dniach kolor blednie, do 50 % koloru wyjściowego. Najbardziej naturalne efekty przynosi metoda microblanding. Ręcznie malowane włoski są subtelne i delikatne. W celu przyciemnienia brwi zabieg metodą microblanding łączy się z metodą cienia (wykonana na całej powierzchni brwi). Blizny zostają zakryte, brwi zrekonstruowane, włoski uzupełnione. Dzięki makijażowi twarz nabiera wyrazistości i wygląda młodziej. Makijaż permanentny, w zależności od indywidualnych preferencji cery i wykonywanej pielęgnacji, utrzymuje się ok. 1,5 roku.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, który znika w ciągu kilku dni. Nie wolno drapać i mocno pocierać brwi. Miejsce pozabiegowe przemywamy wyłącznie solą fizjologiczną (nie stosujemy wody z mydłem). Należy powstrzymać się od makijażu brwi oraz korzystania z sauny, basenu i solarium, przez okres co najmniej 1-2 tygodni. Nie wolno dotykać brwi brudnymi rękami. Na brwi powinno się stosować kosmetyki bez zawartości alkoholu. Przez 3-4 dni warto powstrzymać się od nadmiernej aktywności fizycznej. Przed wyjściem na świeże powietrze należy nałożyć na brwi krem z filtrem ochronnym.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, przerwanie ciągłości naskórka w okolicy zabiegowej, stany zapalne i alergiczne skóry wokół brwi, łuszczyca, choroby nowotworowe, skłonność do powstawania bliznowców, alergia na lidokainę i prylokainę oraz barwnik niezbędny do wykonania zabiegu, hemofilia, HBV, HCV, HIV, przyjmowanie sterydów lub leków przeciwzakrzepowych, cukrzyca, peeling mniej niż 2 tygodni przed zabiegiem, gorączka, ciąża.

Średnia cena

Cena zabiegu, w zależności od metody, waha się od 600 do ok. 1 000 zł.

Autor: Adrianna Mażuchowska