bańka chińska

Masaż bańką chińską polega na próżniowym zasysaniu skóry oraz znajdujących się pod nią tkanek. Zabieg ten poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko cellulit, ale i rozstępy. Ponadto doskonale radzi sobie również z modelowaniem sylwetki i zmniejszaniem napięcia mięśniowego.  I, co bardzo istotne, można bez większego problemu wykonać samodzielnie w domu.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest występujący na ciele cellulit, rozstępy oraz zalegający tłuszcz.

Na czym polega zabieg?

Masaż bańką chińską polega na próżniowym zasysaniu skóry oraz znajdujących się pod nią tkanek. Zabieg ten poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając nie tylko cellulit, ale i rozstępy. Taki zabieg można bez większego problemu wykonać samodzielnie w domu. W jaki sposób? To bardzo proste. Do wykonania masażu niezbędny jest komplet gumowych baniek chińskich, który bez problemu można kupić w aptece za ok. 20-30 zł. Większość dostępnych zestawów składa się z czterech baniek różnej wielkości. W przypadku masażu, mającego na celu redukcję cellulitu, bez większego problemu poradzimy sobie sami. Jednak w przypadku leczenia różnych schorzeń np. bólu kręgosłupa, będziemy potrzebowali pomocy kogoś bliskiego. W miejsca, które będziemy masować, najpierw należy wsmarować oliwkę – najlepiej jeśli będzie miała w sobie składniki antycellulitowe, takie jak np. kofeina, l-karnityna, zielona herbata, algi morskie czy np. wyciąg z bluszczu. Taki preparat znacznie ułatwi płynne przesuwanie bańki po skórze. Warto zwrócić uwagę, by bańka była dopasowana rozmiarem do miejsca, w którym będzie stosowana oraz do wielkości dłoni. Zabieg jest dość intensywny, zatem niezwykle ważne jest, by taką bańkę trzymać wygodnie, a zarazem stanowczo. Następnie należy podgrzać bańkę w ciepłej wodzie (mającej około 40 st. C.), a po wyciągnięciu szybko ją osuszyć. Żeby rozpocząć masaż bańką chińską, należy przyssać ją do skóry – przyłożyć do wybranego przez nas miejsca na ciele, po czym należy ucisnąć dwoma kciukami jej wierzchołek i przycisnąć bańkę do ciała. Początkowo może to być dosyć bolesne, dlatego warto zacząć od bańki, posiadającej najmniejszy rozmiar.

Ile trwa zabieg

Masaż każdej partii ciała powinien trwać od 15 do 30 minut – w celu uzyskania pożądanych i spektakularnych efektów należy go wykonywać co 2-3 dni. By uzyskać jak najlepsze efekty, warto przeprowadzić 10-12 takich masaży.

Efekty zabiegu

Już po pierwszym zabiegu cellulit jest znacznie zmniejszony lub w wielu przypadkach nawet całkowicie usunięty. Oprócz tego wszelkie dolegliwości bólowe są mniej dokuczliwe lub nawet zupełnie zniwelowane.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć mając na uwadze, że przez kilka dni ciało poddane masażowi może być pokryte siniakami, które samoistnie się wchłoną.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu bańką chińską są: choroby nowotworowe, gorączka, padaczka, stwardnienie rozsiane w okresie rzutu choroby, stany zapalne skóry, cera naczynkowa, niewydolność krążenia, miesiączka, ciąża oraz wiek, gdyż takiego zabiegu nie wykonuje się u osób powyżej 80. roku życia.

Średnia cena

Cena jest uzależniona od tego, ile zapłacimy za zestaw baniek chińskich, które można otrzymać w aptece za ok. 20-30 zł. Jeśli jednak chcemy wykonać zabieg w gabinecie kosmetycznym – zapłacimy za niego 50-100 zł. w zależności od tego jakie partie ciała mają zostać masowane.

Autor: Martyna Szkaradek