atelokolagen

Zabieg Linerase to rewolucyjna metoda w walce z oznakami starzenia. Wykorzystany w nim kolagen stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy stanu skóry. Kolagen to biomateriał od lat stosowany w chirurgii, jak również w procesach gojenia się ran po operacjach. Nie wykazuje działania alergizującego i rozpuszcza się w skórze.

Wskazania

Preparat Linerase przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, zwłaszcza do wyrównywania ubytków skórnych na twarzy, szyi i dekolcie, również do redukcji wiotkości, przywrócenia sprężystości i elastyczności. To świetne rozwiązanie do walki z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, ponieważ regularnie stosowane może zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek. Za pomocą Linerase leczy się także rozstępy, blizny potrądzikowe i pooperacyjne.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a przypomina mezoterapię. Preparat wstrzykuje się bezpośredno w problemowe miejsce za pomocą bardzo cienkich igieł.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od partii ciała, trwa od 15 do 30 minut.

Efekty zabiegu

Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu, ale zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstepie dwóch tygodni. Skóa jest wyraźnie wygładzona, bardziej jędrna, a drobne zmarszczki całkiem zredukowane. Zauważa się poprawę nawilżenia skóry i znaczne jej rozjaśnienie. Efekt ten utrzymuje się średnio 12-18 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, czasem również swędząca, niekiedy nieznacznie obrzęknięta. Stan ten może się utrzymywać do 7 dni. Zaleca się wykonanie masażu w miejscu podania substancji.

Przeciwwskazania

Zabiegu Linerase nie wykonuje się u kobiet w ciąży i matek karmiących, a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi i nowotworowymi, u cukrzyków i w trakcie aktywnych zakażeń skóry.

Średnia cena

Cena zabiegu waha się od 800 do 1500 zł, w zależności od wielkości okolicy poddanej zabiegowi.

Autor: Edyta Krzemińska