Accent Ultra V Shape na nadpotliwość

Accent Ultra V Shape to wielofunkcyjne urządzenie. Dzięki niemu możemy: pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha i ud, zniwelować drugi podbródek, poprawić i ujędrnić owal twarzy, pozbyć się cellulitu, a także nadmiernej potliwości.

Wskazania

Nadmierna potliwość genetyczna i wtórna, powstała w wyniku zaburzeń endokrynologicznych (na przykład problemów z tarczycą), a także będąca efektem cukrzycy czy nadmiaru stresu.

Na czym polega zabieg?

Accent Ultra V Shape korzysta z dwóch rodzajów fal: ultradźwiękowych i radiowych RF. W przypadku zabiegu stosowanego z myślą o zmniejszeniu nadmiernej potliwości głowicę urządzenia przykłada się tylko do tych miejsc na ciele, w których została stwierdzona nadpotliwość. Fale wysyłane przez urządzenie oddziałują na gruczoły potowe; temperatura, jaką wykorzystuje Accent Ultra V Shape oscyluje wokół 40 stopni. To optymalna temperatura – nie niszczy komórek, a pozwala skutecznie zahamować nadmierną potliwość.

Ile trwa zabieg

Czas trwania zabiegu jest ustalany indywidualnie dla każdej osoby, mieści się on jednak w granicy od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W zależności od stopnia nadmiernej potliwości zabieg należy powtórzyć kilka lub nawet kilkanaście razy w odstępie co dwa tygodnie. Ponieważ pachy są bardzo wrażliwym miejscem, zabieg dla niektórych może być nieprzyjemny. Jeśli twoje ciało wykazuje szczególną wrażliwość na różne zabiegi, poinformuj o tym wcześniej kosmetyczkę, pomoże ci zadbać o ewentualną regenerację skóry. Dla osób z przeciętnym progiem bólu zabieg nie powinien być bolesny – głowica jest cały czas podłączona do komputera, dzięki czemu kontroluje temperaturę; co jakiś czas włącza się również system chłodzący, który łagodzi rozgrzaną skórę.

Efekty zabiegu

Zabieg skutecznie leczy nadpotliwość bez użycia inwazyjnych metod. Aby zadziałał jak należy, należy odbyć wszystkie zalecane serie. Może się zdarzyć tak, że po jakimś czasie trzeba będzie odbyć zabiegi przypominające, bo nadpotliwość znów się uaktywni. Jest to jednak kwestia indywidualna, zależna od stopnia nadmiernej potliwości pacjenta.

Zalecenia po zabiegu

Ponieważ zabieg nie jest inwazyjny, pacjent nie musi odbyć rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Przeciwwskazania

Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety będące w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazania obejmują także choroby nowotworowe, stany zapalne i choroby skóry oraz posiadanie wszczepionych implantów elektronicznych lub metalowych. Z zabiegu nie mogą skorzystać również osoby z chwilowo osłabioną odpornością, na przykład w przypadku przeziębienia czy ogólnie gorszego samopoczucia. Przed zabiegiem kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem, żeby ustalić, czy będzie można skorzystać z działania Accent Ultra V Shape.

Średnia cena

Cena za jednorazowy zabieg waha się od 400 do 1000 złotych. W przypadku serii ośmiu zabiegów, za całość zapłacimy od 3200 do 8000 złotych. Ceny w przypadku liftingu i zwalczania nadpotliwości są stosunkowo podobne.

Autor: Adrianna Bzdzion