HIFU – 9 najczęściej zadawanych pytań

dr Krystyna LubelskaNasz ekspert: dr Krystyna Lubelska, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Wraz z rosnącą popularnością zabiegów HIFU, rośnie liczba pytań dotyczących tej technologii, wśród najczęstszych wymienia się: Czy zabieg faktycznie jest skuteczny? Jakie są wskazania? Ile kosztuje? Gdzie wykonać? Na najczęściej pojawiające się pytania odpowiada specjalista dermatolog – dr Krystyna Lubelska z Kliniki Skin Laser Lubelscy.

1. Jak działa HIFU?

– Technologia HIFU, czyli high intensity focused ultrasound, wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych które docierają do głębokich warstw skóry aby pobudzić produkcję nowych włókien kolagenu oraz zregenerować stare, zwiotczałe włókna. W skórze zostają zapoczątkowane procesy regeneracyjne i jej intensywna odbudowa. Efektem tych procesów jest wielowymiarowy lifting.

2. Jakie efekty daje HIFU?

– Największą zaletą technologii HIFU są spektakularne efekty porównywalne z liftingiem chirurgicznym bez okresu rekonwalescencji!
Energia ultradźwiękowa dociera do głębokich warstw skóry nie uszkadzając naskórka. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności.

3. Dla kogo przeznaczone jest HIFU?

– Technologia HIFU daje ogromne możliwości zabiegowe. Emitowana podczas zabiegu energia ultradźwiękowa dociera na różną głębokość skóry w zależność od wieku pacjenta, kondycji skóry oraz oczekiwanych rezultatów. Zabieg polecany jest osobom które zaobserwowały na swojej skórze postępujące procesy starzenia oraz dla osób na których skórze nie widać oznak upływającego czasu, ale pragną zadziałać prewencyjnie.

4. Czy warto wykonać zabieg HIFU?

– Zdecydowanie tak. To zabieg, po którym możemy się spodziewać spektakularnego efektu. Istotne jest to, że efekt jest w pełni naturalny i nie wiąże się z okresem rekonwalescencji.

5. Czy HIFU boli?

– Dynamiczny rozwój technologii HIFU przyczynił się do stworzenia urządzeń, które dają rewelacyjne rezultaty, a zabiegi oceniane są przez pacjentów jako bezbolesne.

6. Jaka jest cena zabiegu HIFU?

– Na cenę zabiegu ma wpływ m.in. obszar zabiegowy oraz sprzęt na jakim jest wykonywany. Warto podkreślić, że tylko na certyfikowanych urządzeniach sprawdzonych producentów można osiągnąć spektakularne rezultaty zabiegów. Dlatego wybrałam dwa w mojej ocenie najlepsze urządzenia: Sonoqueen> oraz Ulthera>. Ceny zabiegów zaczynają się od 600 zł na małym obszarze, jak np. kurze łapki, po 6000-8000 zł np. na brzuch czy uda.

Sonoqueen

7. Czy można łączyć HIFU z botoskem i kwasem hialuronowym?

– Nie ma do tego przeciwskazań, ale należy zachować 14 dniowe odstępy pomiędzy zabiegami.

8. Czy można łączyć HIFU z zabiegami laserowymi?

– Zabiegi laserowe i technologia HIFU działają na różne warstwy skóry, nie ma przeciwskazań do tego, żeby były łączone, ale powinny być zachowane 4 tygodniowe odstępy.

9. Ile zabiegów HIFU trzeba wykonać?

– Ilość rekomendowanych zabiegów zależy od wieku pacjenta, kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg.

Więcej informacji o zabiegu HIFU >

Więcej o autorze

Dowiedz się, kim jest autor artykułu, jakie jest jego doświadczenie i w jakich zabiegach się specjalizuje.

Szanujemy Twoją prywatność

Szanowni Państwo,

w związku ze zmianą przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych wynikającą z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), informujemy, że:

x