HIFU – 9 najczęściej zadawanych pytań

dr Krystyna LubelskaNasz ekspert: dr Krystyna Lubelska, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Wraz z rosnącą popularnością zabiegów HIFU, rośnie liczba pytań dotyczących tej technologii, wśród najczęstszych wymienia się: Czy zabieg faktycznie jest skuteczny? Jakie są wskazania? Ile kosztuje? Gdzie wykonać? Na najczęściej pojawiające się pytania odpowiada specjalista dermatolog – dr Krystyna Lubelska z Kliniki Skin Laser Lubelscy.

1. Jak działa HIFU?

– Technologia HIFU, czyli high intensity focused ultrasound, wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych które docierają do głębokich warstw skóry aby pobudzić produkcję nowych włókien kolagenu oraz zregenerować stare, zwiotczałe włókna. W skórze zostają zapoczątkowane procesy regeneracyjne i jej intensywna odbudowa. Efektem tych procesów jest wielowymiarowy lifting.

2. Jakie efekty daje HIFU?

– Największą zaletą technologii HIFU są spektakularne efekty porównywalne z liftingiem chirurgicznym bez okresu rekonwalescencji!
Energia ultradźwiękowa dociera do głębokich warstw skóry nie uszkadzając naskórka. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności.

3. Dla kogo przeznaczone jest HIFU?

– Technologia HIFU daje ogromne możliwości zabiegowe. Emitowana podczas zabiegu energia ultradźwiękowa dociera na różną głębokość skóry w zależność od wieku pacjenta, kondycji skóry oraz oczekiwanych rezultatów. Zabieg polecany jest osobom które zaobserwowały na swojej skórze postępujące procesy starzenia oraz dla osób na których skórze nie widać oznak upływającego czasu, ale pragną zadziałać prewencyjnie.

4. Czy warto wykonać zabieg HIFU?

– Zdecydowanie tak. To zabieg, po którym możemy się spodziewać spektakularnego efektu. Istotne jest to, że efekt jest w pełni naturalny i nie wiąże się z okresem rekonwalescencji.

5. Czy HIFU boli?

– Dynamiczny rozwój technologii HIFU przyczynił się do stworzenia urządzeń, które dają rewelacyjne rezultaty, a zabiegi oceniane są przez pacjentów jako bezbolesne.

6. Jaka jest cena zabiegu HIFU?

– Na cenę zabiegu ma wpływ m.in. obszar zabiegowy oraz sprzęt na jakim jest wykonywany. Warto podkreślić, że tylko na certyfikowanych urządzeniach sprawdzonych producentów można osiągnąć spektakularne rezultaty zabiegów. Dlatego wybrałam dwa w mojej ocenie najlepsze urządzenia: Sonoqueen> oraz Ulthera>. Ceny zabiegów zaczynają się od 600 zł na małym obszarze, jak np. kurze łapki, po 6000-8000 zł np. na brzuch czy uda.

Sonoqueen

7. Czy można łączyć HIFU z botoskem i kwasem hialuronowym?

– Nie ma do tego przeciwskazań, ale należy zachować 14 dniowe odstępy pomiędzy zabiegami.

8. Czy można łączyć HIFU z zabiegami laserowymi?

– Zabiegi laserowe i technologia HIFU działają na różne warstwy skóry, nie ma przeciwskazań do tego, żeby były łączone, ale powinny być zachowane 4 tygodniowe odstępy.

9. Ile zabiegów HIFU trzeba wykonać?

– Ilość rekomendowanych zabiegów zależy od wieku pacjenta, kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg.

Więcej informacji o zabiegu HIFU >

Więcej o autorze

Dowiedz się, kim jest autor artykułu, jakie jest jego doświadczenie i w jakich zabiegach się specjalizuje.

Szanujemy Twoją prywatność

Klauzula informacyjna

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającą się zmianą przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych wynikającą z wejścia w życie w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), informujemy, że:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest „Beauty Relations” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Warzelnicza nr 25, 03-255 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 642532. Z Administratorem można się skontaktować przez e-mail: redakcja@wirtualnaklinika.pl.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • wysyłki newsletterów;
  • udzielenia informacji w związku z wypełnieniem przez Panią/Pana formularza kontaktowego;
  • przeprowadzania konkursów i ankiet oraz wysyłki nagród;
  • prowadzenia marketingu bezpośredniego;
  • przesyłania informacji handlowych.
 • Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pan danych w zakresie pkt 2 jest niezbędne do wykonania umowy, zaś w pozostałym zakresie są wyrażone przez Panią/Pana zgody.
 • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych są:
  • osoby upoważnione przez Administratora do przetwarzania danych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych;
  • podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające): operatorzy systemów informatycznych, operatorzy systemów płatności, operatorzy systemów sms i e-mail marketingu, operatorzy płatności, kancelarie prawne, firmy księgowe i audytorskie;
  • podmioty z grupy kapitałowej tj. Beauty Relations Sp. z o.o., Beauty Relations s.c. Iwona Czapran-Muczke, Anna Sobczyńska, Beauty Publishing Anna Sobczyńska, Publicity Iwona Czapran-Muczke, MM Publicity LTD.
 • Pani /Pana dane osobowe nie są przekazywane ani do Państw Trzecich, tj. poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) ani organizacji międzynarodowej.
 • Dane przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów, nie dłużej jednak niż do momentu cofnięcia zgody, a po tym okresie do momentu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub do momentu wygaśnięcia obowiązków przechowywania danych wynikających z przepisów prawa.
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz, z zastrzeżeniem przepisów prawa, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
 • Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji celów, do jakich będą zebrane.
 • Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i będą poddawane profilowaniu, które ma na celu dostosowanie treści do Państwa preferencji i zainteresowań.

x