Epilacja laserowa Venus Velocity

1142
0
PODZIEL SIĘ

Venus Velocity to najnowszy laser diodowy do epilacji, który zapewnia bardzo komfortowe zabiegi i radzi sobie nawet z usuwaniem jasnych i cienkich włosków.  

Venus VelocityJak działa laser diodowy do epilacji?

Działanie lasera diodowego opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy – powoduje ona pochłanianie wiązki lasera o określonej długości fali przez określone chromofory. W przypadku usuwania owłosienia chromoforem jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w mieszku włosowym oraz w naskórku. Prowadzi to do termicznego uszkodzenia struktur włosa odpowiedzialnych za jego wzrost (termoliza) bez naruszenia tkanek sąsiadujących. W technologii diodowej krótsze długości fali przekładają się na zwiększoną absorpcję energii przez melaninę, co jest bezpieczne i skuteczne jedynie w przypadku jaśniejszej skóry. Z drugiej strony dłuższe fale są bezpieczniejsze dla skóry ciemniejszej, ale ze względu na niższy poziom absorpcji energii są mniej skuteczne. W Venus Velocity wykorzystano falę o długości 800 nm, która zapewnia optymalny balans pomiędzy wysoką absorpcją energii przez chromofory melaniny i głębokością penetracji skóry, dzięki czemu system jest skuteczny i efektywny nawet w przypadku skóry opalonej.

Trzy różne rozmiary plamki

Venus Velocity wyposażony jest w 3 wymienne końcówki (montowane na tym samym aplikatorze) o plamce różnej wielkości: dużej (7 cm2) średniej (3,5 cm2) oraz małej (1,7 cm2). Dzięki temu osoba wykonująca zabieg łatwo może je wymienić podczas zabiegu, tak aby skutecznie wykonać zabieg na dużych bądź małych i trudno dostępnych obszarach. To korzyść dla pacjenta. Natomiast technologię tę doceniają też kosmetolodzy wykonujący zabiegi – aplikator zaprojektowany został bowiem w taki sposób, aby każdy, bez względu na to, czy jest prawo- czy leworęczny, mógł go wygodnie używać nawet przez wiele godzin, bez ryzyka nadwyrężenia dłoni. 🙂

Venus Velocity głowiceCzy epilacja laserowa boli?

Nowoczesne lasery, takie jak Venus Velocity, minimalizują dyskomfort odczuwany podczas zabiegu – a to właśnie obawa przed bólem w wielu przypadkach jest powodem rezygnacji z tego zabiegu przez pacjentów. W Venus Velocity za brak bólu odpowiadają dwie technologie:

Innowacyjny system ciągłego chłodzenia, który monitoruje temperaturę aplikatora 1000 razy na sekundę. Dzięki chłodzeniu kontaktowemu temperatura utrzymywana jest na stałym poziomie, dzięki czemu pacjent cały czas czuje się komfortowo.

Możliwość pracy w trybie Slide (ciągły ruch aplikatora) – podczas płynnego przesuwania głowicą po skórze do tkanki dostarczana jest seria impulsów o wysokiej częstotliwości, co pozwala osiągnąć dużą średnią wartość energii, dzięki czemu leczenie jest praktycznie bezbolesne. Kosmetolog wykonujący zabieg ma też do wyboru tryb Pulse (pulsacyjny) – do tkanki dostarczana jest wiązka o wyższej energii przy niższej częstotliwości, co poprawia efektywność i zmniejsza ilość sesji leczenia. Dwa tryby są dobierane w zależności od obszaru, potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Venus VelocityJak często trzeba powtórzyć zabiegi?

Zabieg epilacji usuwa tylko włoski będące w fazie anagenu – czyli intensywnego wzrostu włosa. To dlatego dla uzyskania pożądanego efektu zabiegi trzeba powtarzać w odstępach 4-6-tygodniowych. Zwykle trzeba powtórzyć ok. 4-6 zabiegów.

Czy laser usuwa jasne włoski?

Największą skuteczność laserowego usuwania owłosienia obserwuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Związane to jest z tym, że najwięcej melaniny – absorbującej energię lasera diodowego – znajduje się w mieszku włosowym. Jasne włoski nie zawsze oznaczają, że w mieszku nie ma wysokiej koncentracji melaniny (co można sprawdzić wyrywając włosek z cebulką) – wtedy zabieg będzie równie skuteczny. Na pewno jednak w przypadku jasnych włosków zabiegów trzeba wykonać więcej, nawet 8-10.

Więcej o Venus Velocity na:
www.dermatologia.bogdani.pllogo Bogdani