PODZIEL SIĘ
Visual Mesologic

Wiele już powiedziano o ostrzykiwaniu skóry osoczem bogatopłytkowym. Z pomocą naszego eksperta, dr Aleksandry Samborskiej, lekarza medycyny estetycznej z MD Clinic, zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na jego temat.

Dr Aleksandra Samborska
Nasz ekspert: dr Aleksandra Samborska, stomatolog i lekarz
medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny
Estetycznej i AntiAging. Specjalizuje się w nowatorskich technikach
nieoperacyjnego liftingu z wykorzystaniem nici, w terapiach łączonych
z wykorzystaniem nici oraz wypełniaczy, a także łączonej terapii
cellulitu z wykorzystaniem fali akustycznej i fali wibracyjnej.
Interesuje się też chemią i recepturą kosmetyczną.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (nazywane w skrócie PRP – od ang. Platelet-Rich Plasma) otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od pacjenta. Dlaczego jest tak cenne? Zawiera bowiem zwiększoną ilość płytek krwi oraz liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz pobiera od pacjenta krew, którą następnie odwirowywuje w specjalnej „wirówce”. Następnie tak odseparowane osocze podaje w skórę metodą mezoterapii, a więc ostrzykiwania (za pomocą cienkiej igły lub kaniuli) – najczęściej całej twarzy (także skóry pod oczami), szyi i dekoltu.

Dla kogo jest przeznaczony?

– To doskonała metoda dla osób, których skóra wymaga regeneracji (np. po lecie) i odbudowy. Stosowana profilaktycznie, spowalnia procesy starzenia się skóry, jest więc doskonałą inwestycją w jej przyszły wygląd – mówi dr Aleksandra Samborska.

PRP polubią też alergicy i osoby z wrażliwą skórą, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Osocze stosuje się głównie na skórę twarzy, dekoltu i dłoni, bardzo dobre efekty daje też w problemie wypadania włosów, silnie stymulując ich odrastanie. Wspomagająco może być stosowane np. w leczeniu blizn i rozstępów oraz śladów potrądzikowych.

Mesologic oferuje medyczne zestawy do pobierania osocza PRP (www.mesologic.pl)
Mesologic oferuje medyczne zestawy do pobierania osocza PRP (www.mesologic.pl)

Mesologic logo

www.mesologic.pl

Efekty zabiegu

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym uelastycznia i ujędrnia skórę, poprawia jej ukrwienie i gęstość, wygładza zmarszczki i fałdy, przyspiesza procesy gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. Zabieg warto wykonywać min. raz w roku, dla intensywnej terapii można go powtórzyć np. 3 razy co miesiąc. Nie ma ograniczeń wiekowych – tutaj wskazaniem jest jedynie kondycja skóry!

Zabieg medycyny estetycznej

Terapie łączone

– Bardzo dobre efekty daje osocze bogatopłytkowe w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej – mówi dr Samborska. – Są zwolennicy robienia zabiegu osocza tuż po laserze frakcyjnym. Daje to dobre efekty, jest niestety bardzo bolesne. Ja najchętniej łączę osocze z mezoterapią kwasem hialuronowym lub karboksyterapią. Uważa się, że efektywność takiego połączenia jest o 30% większa niż samego osocza.

MD Clinic
ul. Sienna 83, Warszawa
tel. 22 620 18 55
www.mdclinic.pl

mdclinic-logo

 

 

osoczem bogatopłytkowym