PODZIEL SIĘ

Zobacz, na czym dokładnie polega zabieg resurfacingu skóry z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 i dlaczego warto z niego skorzystać, jeśli zależy Ci na wszechstronnej poprawie wyglądu i jakości skóry oraz usunięciu blizn czy przebarwień.

Elżbieta Lipska, TLC Clinic OstrołękaNasz ekspert: Elżbieta Lipska, specjalistka laseroterapii, współzałożycielka londyńskiej Twickenham Laser Clinic i właścicielkaTLC-Clinic w Ostrołęce. www.tlc-clinic.com.pl

tlc-clinic full size logo

Lasery frakcyjne CO2 zyskały w ostatnim czasie na popularności. Ze względu na swoje właściwości są wykorzystywane do zabiegów dermatochirurgicznych i resurfacingu – tak szeroko stosowanych dzisiaj w medycynie i kosmetyce estetycznej do intensywnej regeneracji skóry w celu odmłodzenia, likwidacji zmarszczek, likwidacji blizn potrądzikowych i pourazowych, rozstępów, poszerzonych porów i wszelkiego rodzaju przebarwień. Metodą laserową można też wykonywać dziś zabiegi w obrębie okolic dotychczas niedostępnych dla tej metody, np. do liftingu powiek górnych i dolnych.

Lasery frakcyjne

Po raz pierwszy na świecie tego typu lasery zostały zastosowane w 1965 r. w chirurgii. Nazwa „frakcyjne” pochodzi od angielskiego słowa „fractional” (tłum. ułamkowy, niecałkowity) i oznacza, że wiązka laserowa nie obejmuje całej powierzchni tkanki poddawanej terapii, a jedynie pewną jej cześć. Pomiędzy punktami znajduje się znaczna ilość zdrowej, nie naświetlonej tkanki i to właśnie jest kluczem do sukcesu tej metody. Tkanka nie poddana naświetlaniu umożliwia uruchomienie naturalnych procesów odtwórczych i regeneracyjnych tzw. ablacji, dzięki czemu uzyskujemy ujędrnienie i napięcie skóry poprzez odbudowę oraz obkurczenie włókien kolagenowych. Technika zabiegu laserem CO2  została uznana przez FDA za złoty standard w zabiegach resurfacingu twarzy.

Na czym polega zabieg?

Wiązka laserowa w sposób kontrolowany uszkadza skórę, powodując wytworzenie licznych kolumn ablacyjnych. Są to miejsca, w których światło lasera wnika w głąb skóry, powodując odparowanie wody (ablację) i uszkadzając termicznie komórki skóry właściwej i naskórka. Powoduje to uruchomienie procesów naprawczych prowadzących do przebudowania (remodelingu) skóry właściwej poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. Nowo wytworzony naskórek jest gładki, pozbawiony przebarwień i zmian posłonecznych, pory stają się mniej widoczne. Kolumny ablacyjne stanowią od 7 do 20% powierzchni poddanej zabiegowi. Miejsca uszkodzeń poprzedzielane są zdrową tkanką, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i skraca czas gojenia po zabiegu.

TLC-Clinic Przebarwienia (2)

Laser Perfectus™ II 40W

Niewątpliwym atutem tego lasera CO2 jest wykorzystanie  4 systemów pracy: CUT System, Fractional System, Endo Vaginal System i 3D System, co oznacza że laser frakcyjny CO2 Perfectus™ II 40W umożliwia wykonanie różnorodnych zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, takich jak:

 • Perfectus II zdj 1resurfacing – głęboki peeling, głęboki lifting skóry,
 • redukcja blizn zanikowych, przerostowych czy potrądzikowych,
 • redukcja przebarwień, czyli odnowa uszkodzonej przez słońce skóry,
 • zwiększenie gęstości oraz napięcia skóry,
 • poprawa owalu twarzy,
 • lifting powieki górnej,
 • lifting biustu,
 • redukcja rozstępów,
 • usuwanie zmian skórnych: brodawek, włókniaków,
 • lifting endowaginalny,
 • redukcja blizn powypadkowych i chirurgicznych,
 • odmładzanie skóry szyi, dekoltu oraz dłoni,
 • usuwanie drobnych zmarszczek twarzy, m.in. w okolicy oczu.

Efekty zabiegu

Większość pacjentów zauważa poprawę jakości skóry już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Wynika to z faktu wystąpienia niewielkiego obrzęku, który napina skórę, przez co zmarszczki i blizny stają się mniej widoczne. Nie jest to jednak ostateczny efekt zabiegu. Efekty przeprowadzonego cyklu zabiegów są widoczne po kilku tygodniach (5-8 tygodni) – dochodzi do wygładzenia i ujędrnienia skóry. Przebudowa kolagenu trwa kilka następnych miesięcy (6-12 miesięcy), a uzyskane efekty mogą utrzymać się do około 2 lat po wykonaniu serii.

TLC-Clinic Xsnathelasma

Ponieważ skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia, po tym okresie czasu wskazane jest powtórzenie zabiegu. Ostatecznym efektem zabiegu jest pełna regeneracja skóry. Skóra staje się delikatniejsza, wyrównuje się jej kolorystyka i struktura, poprawia się jej jędrność i napięcie, następuje spłycenie bruzd i zmarszczek oraz zwężenie porów.

Stosowanie tej formy terapii pozwala na osiągnięcie szybkich, zadowalających rezultatów z minimalnym okresem rekonwalescencji pozabiegowej.

laserowe usuwanie przebarwień

Zabieg laserem Perfectus™ II 40W
wykonasz w: 
TLC-Clinic
www.tlc-clinic.com.pl

tlc-clinic full size logo

 

tlc_2