PODZIEL SIĘ

Czas na rozpoczęcie serii zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę! Eksperci z Kliniki Le Spa proponują dwie nowoczesne technologie szybko dające widoczne efekty: Maximus i falę uderzeniową Storz Medical.

LeSpa_LOGO

Maximus:

Na czym polega ta technologia i jak wpływa na skórę oraz tkankę tłuszczową?

Technologia urządzenia Maximus opiera się na zastosowaniu trójpolarnej fali radiowej i dynamicznej aktywacji mięśni. Przy zabiegu dochodzi do podgrzania skóry właściwej i skrócenia włókien kolagenowych, czego efektem staje się poprawa napięcia skóry i redukcja zmarszczek. Maximus stymuluje skórę do produkcji nowych włókien. Efekt zagęszczenia i liftingu nasila się i utrwala z czasem. Połączone działanie TriLipo RF oraz TriLipo DMA prowadzi do głębokiego rozgrzania warstw skórnej i tłuszczowej. Energia TriLipo RF podgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, powodując uwolnienie płynnego tłuszczu z komórek. Efekt termiczny przyśpiesza naturalny metabolizm tłuszczu.

Komu polecany jest zabieg?

zabieg MaximusOsobom, których skóra utraciła jędrność po ciąży lub w przypadku dużej utraty kilogramów. Maximus doskonale walczy z cellulitem, miejscową otyłością. Wskazaniem są również zmarszczki, opadające policzki, chomiki, utrata jędrności i perfekcyjnego owalu twarzy. Możliwość wyboru między trzema głowicami różnej wielości pozwala na wykonanie zabiegu zarówno na większych, jak i mniejszych partiach ciała: na brzuchu, udach, dłoniach, twarzy: okolice oczu, szyja, dekolt.

Jak często zabieg trzeba powtarzać?

Przy redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie napięcia skóry zaleca się wykonanie około 6-8 zabiegów w serii, po dwa w tygodniu. Przy redukcji zmarszczek wokół oczu i ust i modelowaniu owalu twarzy widoczny efekt pojawia się już po jednym zabiegu, ale dla spektakularnych i długotrwałych efektów rekomenduje się wykonanie około 4-6 zabiegów w serii, w odstępach jednego tygodnia.

Jak długo trwa zabieg i jak jest odczuwalny?

Zabiegi są krótkie i nie zakłócają codziennego rytmu dnia. W przypadku ciała trwają od 30 do 45 minut, na twarzy od 20 do 30 minut. Zabieg przy użyciu fal radiowych polega na masażu głowicą zgodnie ze schematem dopasowanym do poszczególnych części ciała czy twarzy. Pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Uruchomienie funkcji TriLipo DMA wprawia odpowiednie mięśnie w delikatne, regularne drgania. Ta  „gimnastyka” mięśni wspomaga modelowanie kształtów ciała i owalu twarzy.

Kiedy pojawia się efekt?

Poprawa napięcia skóry i owalu twarzy oraz redukcja zmarszczek widoczne są już po pierwszym zabiegu. Modelowanie sylwetki wymaga wykonania zabiegów w serii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • Stymulator serca, wewnętrzny defibrylator przeszłości, wszczepione
  neurostymulatory bądź inne wewnętrzne urządzenia elektryczne.
 • Metalowe, bądź inne, implanty w okolicy zabiegowej.
 • Ciąża bądź karmienie piersią lub okres menstruacji (w przypadku zabiegu na brzuch).
 • Nowotwór bądź historia nowotworowa, w szczególności nowotwór skóry,
  przednowotworowe znamiona.
 • Osłabiony system immunologiczny spowodowany chorobami takimi, jak AIDS i
  HIV, bądź użyciem leków immunosupresyjnych.
 • Poważne jednoczesne schorzenia, takie jak choroby serca lub epilepsja.
 • Pacjenci z problemami, na które negatywnie może wpływać ciepło. Pacjenci,
  którzy mają zmniejszoną bądź podwyższoną percepcję zmiany temperatur.
 • Pacjenci z obszarami, w których występują zaburzenia sensoryczne
  (czucia) w takich przypadkach, jak uszkodzenia nerwów i neuropatia.
 • Jakikolwiek aktywny problem na obszarze zabiegowym, taki jak rany,
  krwotoki, zakaźne problemy, łuszczyca, egzema, wysypka oraz mocno bądź
  „świeżo” opalona skóra.
 • Żylaki w obszarze zabiegowym.
 • Historia chorób skóry, takich jak keloidy, zaburzone gojenie ran, a także
  bardzo sucha i delikatna skóra.
 • Jakiekolwiek chirurgiczne, inwazyjne, ablacyjne zabiegi w obszarze
  zabiegowym przed kompletnym zagojeniem.

Fala uderzeniowa Storz Medical:

Jak działa fala akustyczna na skórę i komórki tłuszczowe?

Zastosowanie fali akustycznej powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych. Siła, jaką dysponuje urządzenie, niweluje cellulit i miejscową otyłość na tak trudnych partiach ciała, jak uda i pośladki, znacznie skuteczniej niż inne wcześniej stosowane metody. Przy zabiegu dochodzi do rozbicia często bolesnych skupisk komórek tłuszczowych (mikro- i makroguzów). Po każdym zabiegu zalecany jest drenaż limfatyczny ciała, który wspomaga wydalanie z organizmu związków powstałych przy rozpadzie komórek tłuszczowych oraz działa antycellulitowo. Jako zabieg wspomagający polecamy również aparaturę Icoone.

Storz Medical

Najlepsze wskazania do zabiegu?

To przede wszystkim: cellulit, w tym III i IV stopnia, wiotka skóra (brzuch, uda, okolica pośladków), miejscowa otyłość, a także nierówności skóry po przebytej liposukcji i obrzęki kończyn dolnych. Zabieg wykonywany jest na obszarze ud, pośladków i brzucha.

Czy zabieg trzeba wykonywać w serii?

Aby efekty były satysfakcjonujące, należy wykonać od 4 do 10 zabiegów w serii, dwa razy w tygodniu. Rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany, aby uległ metabolizmowi w wątrobie. Polecamy skorzystanie z pomocy urządzenia silnie drenującego – Icoone.

Jak długo trwa zabieg i jakie odczucia mu towarzyszą?

Zabieg falami akustycznymi rozpoczyna się od konsultacji z pacjentem i wybrania obszaru terapii. Następnie na leczone miejsce nakładany jest żel, aby przewodzenie fal akustycznych było lepsze. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Najlepsze efekty widoczne są już po 2 zabiegach. Trwa do 45 minut.

Kiedy widoczny jest efekt?

Efekt widoczny jest po 2 zabiegach z wykorzystaniem fal dźwiękowych i urządzenia silnie drenującego. Fale dźwiękowe zawarte w technologii Storz Medical Duolith charakteryzują się dużą dawką ciśnienia, które służą do likwidowania zaawansowanego cellulitu III i IV stopnia, oraz zbitej, twardej ciężkiej do usunięcia tkanki tłuszczowej. Efektem jest: zlikwidowanie cellulitu, poprawa elastyczności, jędrności i napięcia skóry, rozbicie tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodu ciała w miejscach poddanych terapii, redukcja rozstępów pociążowych, likwidacji obrzęków.

Czym różni się zabieg – pod względem skuteczności, komfortu – od innych dostępnych zabiegów ujędrniających i na cellulit?

Przede wszystkim tym, iż jest bezbolesny, nie wymaga okresu rekonwalescencji, po zabiegu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Wykonywanie go nie niesie ze sobą skutków ubocznych w postaci nierówności skórnych. Upragnione efekty uzyskiwane są w krótkim czasie, gdyż uderzeniowa fala akustyczna powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych, zwłaszcza w obszarze, gdzie jest ich najwięcej – aż do głębokości 5 cm.

Zabiegi Maximus i Storz Medical wykonasz w:
Klinika Le Spa
www.lespa.pl 

LeSpa_LOGO

LeSpa

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ