PODZIEL SIĘ
lifting

Secret Illusion to nici PDO najnowszej generacji, które zapewniają dyskretny efekt liftingu i poprawy owalu, a jednocześnie silnie rewitalizują skórę i stymulują tkanki do przebudowy. Dzięki specjalnej budowie nici mają zdolność unoszenia tkanek, bez ich uszkadzania. Zabieg jest szybki i nie wymaga rekonwalescencji. Na jedną stronę wystarczy założyć 1-3 nitki dla widocznego efektu odmłodzenia, który utrzymuje się nawet do 2 lat.

dr Katarzyna GrudzieńO szczegóły zabiegu Secret Illusion zapytaliśmy dr Katarzynę Grudzień, lekarza medycyny estetycznej, która prowadzi własną klinikę w Rybniku (www.kgrybnik.pl).

Na czym polega działanie nici PDO?

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu – syntetycznej, biokompatybilnej substancji, która po ok. 180-240 dniach rozpuszcza się w tkance, a dokładnie przekształca się z polimerów w monomery, które następnie rozkładają się do dwutlenku węgla i wody – substancji naturalnie wchłanianych przez skórę. Polidioksanon wykorzystuje się od wielu lat do produkcji szwów chirurgicznych. Nici PDO mające zastosowanie w medycynie estetycznej zostały wykreowane przez Koreańczyków. Udowodniono, że substancja PDO pobudza w tkankach proces powstawania nowego kolagenu i elastyny, a więc białek odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry.

Co wyróżnia nici Secret Illusion na tle innych nici PDO?

Przede wszystkim budowa, dzięki której nici te mają dużą siłę unoszenia tkanek. Jest to tłoczona nić, której haczyki są formowane, a nie nacinane (co powoduje zwężenie nici w miejscach nacięć). Ponadto haczyki są grubsze, zdecydowanie mocniejsze i gęściej osadzone (w dwóch rzędach), co ma wpływ na szybsze gojenie się i brak uszkodzeń tkanki. Siła mechanicznego podciągania Secret Illusion wynosi aż 2,7 kg – to bardzo dużo jak na nić rozpuszczalną, której celem jest też stymulacja i rewitalizacja tkanek. Efekt poprawy napięcia i liftingu – wynikający z mechanicznego podciągnięcia tkanek – jest widoczny od razu, natomiast efekt rewitalizacji rozwija się w ciągu 1-3 miesięcy. 

nici Secret IllusionKto jest idealnym pacjentem do nici Secret Illusion?

Coraz częściej do mojego gabinetu trafiają pacjenci chcący dyskretnej i subtelnej poprawy oraz efektu zadbanej skóry o prawidłowym napięciu i kolorze. Dla nich nici Secret Illusion są idealną metodą. To świetny zabieg dla pacjentek z początkowymi objawami atrofii i opadania tkanek, ok. 40-45. roku życia, a także w dla osób z wiotką skórą. Bardzo lubię też modelować tą metodą kształt twarzy. Z jednej strony nici pomagają w przypadku osób, które mają zbyt mocno uwypuklone kwasem hialuronowym policzki, pozwalając wysubtelnić nadmiar wolumetrii (już zdecydowanie niemodny), a z drugiej – umożliwiają takie podciągnięcie tkanek, aby dodać objętości tam, gdzie jej brakuje. Zabieg z nićmi Secret Illusion bardzo lubią też mężczyźni – coraz częściej trafiają do mnie aktywni panowie z objawami tzw. twarzy biegacza. Często wystarczy u nich implantacja jednej nitki, aby uzyskać ładny, naturalny efekt poprawy. Zabieg jest mało inwazyjny, nie ogranicza zawodowo ani towarzysko, panowie nie muszą się tłumaczyć, że coś sobie zrobili. Aplikacja nici Secret Illusion jest bardzo prosta i szybka. Jest to implant, który możemy łączyć z kwasem hialuronowym czy przeszczepem własnego tłuszczu. Ale to, co przemawia jeszcze mocniej za wyborem tej metody w mojej praktyce, to mała inwazyjność dająca naturalność i bezpieczeństwo, obrazujące piękną, napiętą, zdrową i młodą skórę. Takiego efektu pożądają dziś pacjenci!

nici Secret Illusion
Zabieg z nićmi Secret Illusion – efekty przed/po

A czy nici mogą być stosowane na ciało?

– Jak najbardziej! To bardzo dobry zabieg na „luźne” brzuszki pociążowe oraz niezwykle trudny obszar wewnętrznej strony ud. Mało jest metod, które tak dobrze radziłyby sobie z utratą jędrności w tej okolicy, nawet liposukcja nie przynosi pożądanych efektów, ponieważ nasila problem wiotkości.

Secert Illusion przywraca dobre imię niciom PDO:-) Parę lat temu był bowiem boom na nici PDO, a potem ich popularność osłabła i pojawiło się wiele wątpliwości wśród pacjentów. Co było tego przyczyną?

– Rzeczywiście, obserwowałam taki moment „niechęci” do nici ze strony pacjentów, trafiają też do mnie po pomoc osoby z powikłaniami po zabiegach ich implantacji. W pewnym momencie nici PDO zyskały złą sławę z dwóch powodów: braku efektów oraz skutków ubocznych w postaci infekcji czy zwłóknień. Proste, małe nitki, często stosowane w gabinetach kosmetologicznych, były zakładane w zbyt małej ilości, o złej kwalifikacji pacjenta i sposobie wykonania zabiegu już nie mówiąc. Tymczasem aby zobaczyć efekt, należało zaimplementować 10 czy nawet 15 nitek, co ze względów ekonomicznych często było niewykonalne – i potem panie nie widziały efektów. Nici Secret Illusion – dzięki innowacyjnej budowie i sile unoszenia tkanek – idealnie wpisują się w nowoczesną medycyną estetyczną. Wystarczy założyć 1-3 nitki na jedną stronę, aby uzyskać pożądany efekt. Nie tylko zmniejsza to koszt zabiegu i czyni go przystępniejszym, ale też bezpieczniejszym ze względu na mniejszą traumatyzację tkanek. Im mniej nitek, tym mniejsze ryzyko powikłań. Pamiętajmy, aby zawsze pytać, jakimi nitkami ma być wykonywany zabieg, bo na rynku dostępne są produkty niewiadomego pochodzenia, bez badań medycznych i pozwoleń, a to wszystko ma wpływ na efekt i bezpieczeństwo zabiegu.

Z jakimi najczęstszymi powikłaniami po zabiegach z nićmi PDO się Pani spotkała?

– Przede wszystkim to zakażenia wynikające bądź ze źle oczyszczonej powierzchni zabiegowej, bądź z braku odpowiedniej higieny już po zabiegu. Pamiętajmy, że mimo szybkiej rekonwalescencji implantacja nici ciągle jest metodą inwazyjną, która wymaga odpowiedniego przygotowania i poinstruowania pacjenta, jak ma dbać o skórę po zabiegu. Niezbędny jest też bardzo dokładny wywiad lekarski, tak aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu i dokonać odpowiedniej kwalifikacji. Przez ostatnie lata my, lekarze, nabraliśmy dużego doświadczenia w stosowaniu nici, bardziej precyzyjnie dobieramy pacjentów, a ich świadomość jest coraz większa. Niestety, większość osób, które trafiają do mnie z powikłaniami po implantacji nici, miała zabiegi wykonane w gabinetach kosmetologicznych. My, lekarze, jesteśmy nauczeni prowadzenia wywiadu, kwalifikacji, przestrzegania zasad higieny wymaganych przy zabiegach o charakterze medycznym. Poza tym wiemy, w jaki sposób poradzić sobie z ewentualnymi powikłaniami, mamy do tego środki, choćby leki na receptę. Kosmetyczki i kosmetolodzy – nie mają takich możliwości ani umiejętności.

Secret Illusion
Efekty zabiegu z nićmi Secret Illusion na okolicę oczu – przed/po

Jak zatem pielęgnować skórę po zabiegu, aby jak najdłużej cieszyć się efektem?

– Pacjent dostaje od nas dokładne instrukcje, jak powinien dbać o higienę skóry w pierwszych dniach po zabiegu. Implantację wykonuje się za pomocą kaniuli, w której schowana jest nić, poprzez miejscowe wkłucia. Tuż po zabiegu twarz może być lekko opuchnięta, odczuwane jest też delikatne ciągnięcie – nazywam je „zawieszeniem na wieszaku” – które mija w ciągu godziny. Do 3-7 dni po zabiegu może też być widoczne charakterystyczne „zaciągnięcia”, nierówności skóry w miejscu poprowadzenia nici. To naturalny proces „układania się” tkanek, a nie skutek uboczny czy powikłanie, choć tak mogą to odbierać pacjenci. Dlatego zawsze staram się im dokładnie wszystko wyjaśnić przed zabiegiem. Pamiętajmy też, że na proces gojenia się skóry ma wpływ styl życia. Często krwiaki pojawiające się po zabiegach iniekcyjnych nie są przypadłością osobniczą, ale efektem braku odpowiedniego nawodnienia tkanek. Moim pacjentom zalecam odstawienie alkoholu na 3 dni przed zabiegiem, a kawy przynajmniej w dniu implantacji nici – aby nie podnosić ciśnienia krwi. Dobrze jest też pić dużo wody.

Jak długo utrzymują się efekty implantacji nici Secret Illusion?

– Jeśli pacjent dba o siebie i swoją skórę, efekty utrzymują się bardzo długo, nawet do 1,5 roku czy 2 lat. To jest metoda, która świetnie współgra ze stylem życia. Warto to przypominać – im bardziej dbamy o siebie, ruszamy się, zdrowo się odżywiamy, nawadniamy, unikamy papierosów, tym efekty zabiegów estetycznych są lepsze i trwalsze.

Dziękuję za rozmowę.

Zabieg z nićmi Secret Illusion wykonasz u:
Dr Katarzyna Grudzień
ul. Cegielniana 14, Rybnik
www.kgrybnik.pl

Wyłącznym dystrybutorem nici Secret Illusion jest:

www.szkolenia-crystalaesthetic.pl
www.facebook.com/Crystal-Aesthetic-nici-PDO-i-PLLA-122332848379672/
ul. Redutowa 25/66, Warszawa

Logo Crystal