Dr Dawid Serafin, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr Dawid Serafin, specjalista ginekologii i położnictwa

1586
0
PODZIEL SIĘ

Dr Dawid SerafinDr Dawid Serafin
specjalista ginekologii i położnictwa,
Serafin Clinic,
www.serafinclinic.pl

Dr Dawid Serafin swoją karierę zawodową rozpoczął w Klinice Chirurgii St Berhard Hospital w Kamp-Lintfort w Niemczech. Przez rok kształcił się i nabierał doświadczenia w zakresie chirurgii plastycznej. Doświadczenie w zakresie patologii ciąży zdobywał pracując na klinice Patologii Ciąży w Rudzie Śląskiej. W trakcie swojej kariery zawodowej uczestniczył w wielu konferencjach krajowych i zagranicznych, m. in. w Bostonie, San Francisco, Monachium czy Lizbonie z zakresu leczenia niepłodności, ginekologii, jak również ginekologii estetycznej. Zajmuje się leczeniem niepłodności, przeprowadzaniem zabiegów in vitro oraz jest specjalistą w zakresie laserowej ginekologii estetycznej oraz specjalistą w zakresie wypełnień i rewitalizacji okolic intymnych przy użyciu kwasu hialuronowego. Jako specjalista w zakresie ginekologii estetycznej, jest ekspertem i jednocześnie lekarzem przeprowadzającym szkolenia w tym zakresie.

Międzynarodowy szkoleniowiec zabiegów małoinwazyjnych z zakresu ginekologii estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego Neauvia. Międzynarodowy szkoleniowiec zabiegów inwazyjno-korekcyjnych z zakresu ginekologii estetycznej z użyciem Lasera CO2 Femilift, eksperta medyczny oraz szkoleniowiec z zakresu stosowania laseroterapii w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Tworząc własne protokoły terapii od trzech lat prowadzi szkolenia na całym świecie z tego właśnie zakresu. Wykładowca zagranicznych kongresów dotyczących ginekologii rekonstrukcyjnej i estetycznej. W trakcie II Międzynarodowej Konferencji Ginekologii Estetycznej przedstawiał własną autorską metodę operacji przerostu warg sromowych mniejszych wykonywaną metodą laserową.

Twórca autorskiej metody labioplastyki (korekty przerostu warg sromowych mniejszych) – Dewedge Technique TM. Ta nowa technika jest sposobem operacji, który umożliwia maksymalną redukcję tkanki przy zachowaniu naturalnych struktur i brzegu wargi. Dzięki temu efekt po zabiegu dla pacjentów jest bardzo zadawalający. Dzięki wykorzystaniu lasera w technice cięcia, blizny są niewidoczne i już po kilku miesiącach nie ma śladu po operacji. Metoda ta w znaczny sposób zmniejsza ilość częstych powikłań, jakim jest rozejście rany pooperacyjnej w tego typu operacjach. Technikę tę do tej pory dr Serafin przedstawił na: Światowym Zjeździe Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej (ESAG) w Madrycie, Międzynarodowym Zjeździe IAAGSW w Londynie, Międzynarodowym Zjeździe Ginekologów Plastycznych w Indiach (RECOGYN) oraz Zjeździe Krajów Bliskiego Wschodu w Kairze (ICC).

Dr Dawid Serafin jest członkiem komitetu naukowego trzech międzynarodowych towarzystw zrzeszających ginekologów plastycznych: ISGAR (International Society of Gynecology, Aesthetics and Research), SEGERF (Sociedad Española Ginecología Estética Regenerativa Funcional) oraz – jako jedyny Polak – IAAGSW (International Association of Aesthetic Gynaecology and Sexual Wellbeing). Autor wielu publikacji z zakresu ginekologii plastycznej – m.in. w maju 2017 opublikował w brytyjskim magazynie „Aesthetics” pracę opisującą procedurę leczenia hipotrofii warg sromowych większych przy użyciu kwasu hialuronowego, której jako jedynej nadano status „CPD” (Continuing Professional Development).

wysiłkoweUroda bez tabuSerafin Clinic
ul. Daszyńskiego 34
44-100 Gliwice
tel. +48 690 80 70 90
www.serafinclinic.pl

 

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.