
Wypełniacze Cytosial nowej generacji
Na rynku jest wiele preparatów kwasu hialuronowego. Wypełniacze Cytosial nowej generacji wyróżniają właściwościami regenerującymi oraz unikalnym sposobem tzw. sieciowania kwasu hialuronowego, który zapewnia bezbolesność zabiegu, naturalny i długo utrzymujący się efekt. Zobacz, co sądzą o nim lekarze.
Wypełniacze Cytosial – czym się różnią od innych wypełniaczy?
Tradycyjny kwas hialuronowy sieciowany jest w strukturze chaotycznej. Uzyskany produkt charakteryzuje się silną niejednorodnością. Posiada obszary gęste z dużą zawartością rezydualnego BDDA (najbardziej popularnej substancji sieciującej) oraz obszary słabe, podatne na resorpcje. W praktyce struktura taka może powodować konieczność użycia większej siły podczas iniekcji, trudności w modelowaniu, niejednorodne wchłanianie kwasu czy reakcję na BDDA.
We francuskich wypełniaczach Cytosial zastosowano opatentowaną technologię Velvet, która polega na uporządkowaniu struktury kwasu (linearyzacji) przed jego sieciowaniem, co powoduje, że ilości używanego czynnika BDDA są mniejsze i równomiernie rozłożone w całej objętości. Poza tym dzięki opatentowanej metodzie tzw. dynamicznej dializy z produktu zostają usunięte rezydualne (niezwiązane, „odpadowe”) cząstki BDDE. Otrzymany produkt jest idealnie homogeniczny, a jego uporządkowana struktura jest idealnie zbliżona do naturalnej struktury macierzy pozakomórkowej. Pomimo wysokiej gęstości, kwas hialuronowy Cytosial posiada idealne właściwości reologiczne, a więc lepkość, elastyczność i spoistość, które przekładają się na łatwość jego podawania (bez używania dużej siły ze strony lekarza), zdolność do unoszenia tkanek i modelowania rysów, a także naturalność i trwałość efektów (proces jego rozpadu w tkankach przebiega wolniej i bardziej równomiernie).
Poza tym kwas Cytosial pozyskiwany jest w procesie biofermentacji, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką czystością – jest wolny od protein, endotoksyn i domieszek metali ciężkich, a także substancji mogących powodować reakcje alergiczne.
Poliglukozamina zawarta w preparatach Cytosial ma zdolność indukowania biosyntezy macierzy pozakomórkowej zawierającej proteoglikany i kolagen. W efekcie pobudza naturalne procesy odmładzające i regenerujące w skórze. Poprzez redukcję aktywności neutrofili wpływa też na zmniejszenie procesu zapalnego wywołanego mikrourazami podczas podawania preparatu. Specjalna technologia produkcji wpływa na mniejsze odczucie bólu w czasie iniekcji oraz mniejsze ślady po zabiegu!
Wypełniacze Cytosial – gama
Cytosial oferuje gamę produktów wystarczająca do zabezpieczenia większości zastosowań wolumetrycznych i wygładzających zmarszczki:
- Cytosial Medium – do średnio głębokich zmarszczek i średnich ubytków objętości, do korekcji ust, zewnętrznej powierzchni dłoni i modelowania płatków uszu.
- Cytosial Deep Wrinkles – głębokie zmarszczki i fałdy, duże ubytki objętości, dolina łez, okolice skroni i brwi, modelowania nosa i brody, do zabiegu „nici hialuronowe”;
- Cytosial Volume – lifting wolumetryczny, korekta kształtu nosa, odmłodzenie owalu (linia i kąt żuchwy, kontur i objętość brody), modelowanie kości policzkowych.
Wypełniacze Cytosial – okiem ekspertów
Na szkoleniu Cadaver Lab, organizowanym przez firmę Massmedica (dystrybutora Cytosial), mieliśmy okazję porozmawiać z lekarzami, którzy stosują wypełniacze Cytosial. Zapytaliśmy ich o najpopularniejsze zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy i o to, za co cenią markę Cytosial. Zobaczcie na filmikach!