
Jak wygląda zabieg i komu jest polecany?
Zobacz, jak przebiega zabieg Regeneris krok po kroku, komu szczególnie jest polecany i jakie są do niego przeciwwskazania.
Zabieg krok po kroku
Zabieg z użyciem Regeneris przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki (nie jest wymagane wcześniejsze przeprowadzenie badania krwi). W celu podwyższenia komfortu zabiegu, na skórę wcześniej nakładany jest krem Emla (potrzeba ok. 30 minut, aby zadziałał).
W pierwszej fazie lekarz pobierze niewielką ilość (6-18 ml) krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staję się bazą do wykonania zabiegu.
Regeneris można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Jeden z zestawów zawiera również specjalną maskę komórkową, która znajduje zastosowanie w regeneracji skóry twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak peelingi, mikrodermabrazja czy laser.

Po zabiegu skóra wygląda jak po klasycznej mezoterapii – może być lekko napuchnięta od nakłuć i mogą pojawić się na niej drobne siniaczki, które ustąpią w ciągu kilku dni. Aby złagodzić te objawy, stosuj specjalne preparaty polecane po zabiegach medycyny estetycznej.
Uwaga! Osocze zawiera jedynie białe płytki krwi, czyli leukocyty – i ma kolor słomkowy, a nie czerwony krwi! Kim Kardashian, która rozsławiła „wampirzy lifting” na całym świecie, straszyła „zakrwawioną” twarzą, ale krople krwi pochodziły z samych nakłuć – specjalnie dodatkowo roztartych na twarzy:-)
Wskazania do zabiegu
„Wampirzy lifting” przeznaczony jest przede wszystkim dla osób:
- wymagających rewitalizacji skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
- z oznakami starzenia skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
- po zabiegach medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
- z łysieniem typu męskiego
- z bliznami i śladami np. po trądziku
- poszukujących produktów naturalnych
- z ryzykiem wystąpienia alergii (osocze jest całkowicie naturalnym koktajlem do ostrzyknięć i nie powoduje alergii ani nietolerancji, może wspomagać leczenie stanów zapalnych skóry)
Zabieg często proponowany jest w połączeniu z laseroterapią (najpierw zabieg laserowy i od razu po nim Regeneris) – z jednej strony podnosząc efektywność tego zabiegu, a z drugiej przyspieszając gojenie skóry po zabiegu.

Przeciwwskazania
Terapii Regeneris nie poleca się pacjentom leczącym się na małopłytkowość krwi, przyjmującym leki z grup tienopirydyny (Klopidogrel). Nie jest też wskazana dla kobiet w ciąży, ze względu na często występujący u pacjentek stres związany z użyciem igieł podczas zabiegu. Natomiast przeciwwskazaniem nie jest anemia, czyli niższa od normy wartość czerwonych krwinek. W terapii Regeneris bowiem wykorzystujemy jedynie osocze z białymi płytkami krwi, czyli leukocytami. W procesie wirowania krwi czerwone płytki krwi opadają na dno probówki, a na górze zostają odseparowane białe płytki krwi, do których dodaje się czynnik wzrostu i które wykorzystuje się w terapii Regeneris.