WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

problemy intymne mężczyzn

Urologia estetyczna, czyli ginekologia estetyczna dla mężczyzn

Urologia estetyczna to zabiegi plastyczne, których celem jest poprawa wyglądu męskich narządów płciowych. Co najczęściej gabinety urologiczne oferują panom? 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

To obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów urologii estetycznej. Do zabiegu stosuje się wypełniacz kwasu hialuronowego, powszechnie stosowany w medycynie estetycznej i ginekologii estetycznej kobiet (do powiększania bądź odbudowy warg sromowych większych). Kwas hialuronowy daje natychmiastowy efekt pogrubienia (nawet o 3-5 cm) i wydłużenia (o 1-2 cm) prącia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny (robiony w znieczuleniu miejscowym), szybki i mało inwazyjny. Jedyną wadą jest to, że efekt utrzymuje się czasowo, zwykle ok. 12-16 miesięcy, ponieważ kwas hialuronowy ulega naturalnemu, stopniowemu zanikowi w tkankach i potem zabieg trzeba powtórzyć. Metoda polecana jest panom chcącym zwiększyć doznania seksualne lub mającym kompleksy z powodu niewielkiego penisa. Ze względu na małą inwazyjność i bezpieczeństwo powiększanie penisa kwasem hialuronowym coraz częściej stanowi alternatywę dla wydłużania prącia metodą chirurgiczną. Do zabiegu można też użyć własnego tłuszczu pacjenta, wzbogaconego osoczem bogatopłytkowym, przeszczepionego metodą lipotransferu (najpierw liposukcja, potem lipofilling).

Scrotox, czyli botox jąder

Scrotox to połączenie łacińskiego słowa „scrotum” (moszna) z botoksem. Zabieg bije rekordy popularności w Stanach i Australii, coraz częściej też decydują się na niego Polacy. Polega on na „zrelaksowaniu” mięśni moszny, dzięki czemu skóra staje się mniej pomarszczona, a jądra optycznie większe. Podobno ma to wpływać nie tylko na doznania wizualne, ale też seksualne. Wielu mężczyzn (zwłaszcza uprawiających sport) docenia też „skutek uboczny” podania botoksu, czyli ograniczenie potliwości w tym miejscu.

Operacja stulejki (plastyka napletka i obrzezanie)

Stulejka polega na zwężeniu ujścia napletka, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia odprowadzenie napletka poza żołądź prącia zarówno we wzwodzie, jak i w stanie spoczynku. W niektórych przypadkach może też powodować ból w trakcie erekcji. U dorosłych mężczyzn mogą występować stulejki wrodzone, które nie były leczone w okresie dziecięcym, oraz stulejki nabyte, np. wskutek stanów zapalnych napletka, łuszczycy i innych chorób skóry. Zabieg plastyki napletka polega na rozcięciu skóry i takim jej zszyciu, aby poszerzyć napletek. Trwa ok. 30 minut i nie wymaga pozostawania w szpitalu. W ciężkich przypadkach stulejki lub gdy dochodzi do nawracających zakażeń żołędzi wykonuje się zabieg obrzezania, a więc wycięcia napletka (lub jego części). Istnieje kilka stylów obrzezania w zależności od ilości usuniętego napletka i stopnia napięcia pozostałej skóry. Niektórzy panowie decydują się też na obrzezanie ze względów estetycznych lub seksualnych. Zabieg trwa ok. 45-60 minut. Rekonwalescencja po operacjach stulejki trwa ok. 2-4 tygodni.

Plastyka wędzidełka prącia

Wędzidełko jest cienkim, trójkątnym fałdem skóry, który łączy napletek ze spodnią stroną żołędzi. Zbyt krótkie wędzidełko może, podobnie jak stulejka, powodować ból w czasie erekcji i uniemożliwiać stosunek seksualny. Poza tym łatwo o jego naderwanie podczas stosunku płciowego, co powoduje silne krwawienie, a jeśli problem się powtarza – bliznowacenie tkanki w tym miejscu. Zabieg polega na nacięciu wędzidełka i zszyciu go w prawidłowy sposób, co powoduje jego wydłużenie i wzmocnienie. Zabieg trwa ok. 40 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Usuwanie grudek perlistych prącia

Grudki perliste są to małe, okrągłe wypustki koloru białego lub cielistego, które występują na koronie żołędzi prącia – zazwyczaj w okresie dojrzewania. Nie są zaraźliwe i nie mają nic wspólnego z chorobami wenerycznymi czy z nowotworami. Dla wielu mężczyzn są jednak przyczyną kompleksów, zwłaszcza że w zwodzie mogą się powiększać i stają się bardziej widoczne. Nie wolno ich zdrapywać! Skutecznie natomiast radzi sobie z nimi laser CO2. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 20 minut. Laser stosowany też jest do usuwania kłykcin kończystych, które w początkowe fazie rozwoju mogą wyglądać podobnie jak grudki perliste. Wywołuje je wirus HPV (przenoszony drogą płciową), a nieleczone rozrastają się i mogą przekształcać się w nowotwory.

Laserowe odmładzanie penisa

Skoro można technologię laserową stosować do odmładzania twarzy czy pochwy, to dlaczego nie do męskich narządów płciowych? Przecież wraz z wiekiem także i skóra prącia staje się mniej elastyczna, pojawiają się na niej zgrubienia i przebarwienia. Laser prowadzi do poprawy napięcia i wygładzenia skóry, zmniejszenia jej wiotkości, ujednolicenia kolorytu, może też mieć zastosowanie dermatochirurgiczne – w celu usunięcia prosaków, zgrubień i wykwitów skórnych. Zabieg trwa maksymalnie 30 minut, a efekty są dla panów satysfakcjonujące.

Rewitalizacja prącia osoczem bogatopłytkowym

Zabieg nazywany bywa „turbopenisem” :-) Jego celem jest rewitalizacja prącia poprzez ostrzyknięcie go osoczem bogatopłytkowym. Zwiększenie cyrkulacji i pobudzenie procesów regeneracyjnych podobno zwiększa wrażliwość na doznania seksualne. Dzięki stymulacji ciał jamistych znikają też problemy z erekcją, co zwiększa satysfakcję ze współżycia.

Operacyjne leczenie skrzywienia prącia

To zabieg dla mężczyzn, u których wada (zwykle jest to skrzywienie o więcej niż 30 stopni) utrudnia lub uniemożliwia odbycie stosunku płciowego, powodując bolesność u obydwu partnerów. Skrzywienie penisa zwykle zostaje zauważone dopiero w okresie dojrzewania, gdy pojawiają się wzwody – w czasie erekcji ciała jamiste prącia nierównomiernie wypełniają się krwią, co skutkuje skrzywieniem prącia w lewo, w prawo, w górę lub w dół. Skrzywienie może być wrodzone lub nabyte (najczęstszą przyczyną jest choroba Peyroniego, czyli stwardnienie plastyczne prącia). Spośród chirurgicznych metod leczenia skrzywienia prącia najpopularniejsza jest tzw. metoda Nesbita polegająca na wycięciu części ciała jamistego po stronie przeciwległej do kierunku skrzywienia, a następnie zszyciu tkanek. Zabieg trwa ok. 2 godzin, robiony jest w znieczuleniu miejscowym i wymaga hospitalizacji. Rekonwalescencja trwa ok. 2 miesięcy, w czasie których powstaje zrost zapobiegający odkształcaniu się penisa w kierunku skrzywienia. Wadą tej metody jest niestety nieznaczne skrócenie członka.

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki