Pilingi Mesopeel – idealne na wiosnę!
Pilingi chemiczne to szybka i skuteczna metoda poprawy wyglądu i kondycji skóry. Nowoczesne pilingi nie tylko złuszczają martwe komórki naskórka, ale mają też działanie terapeutyczne – stymulują skórę do regeneracji i naprawy, pomagają uzyskać efekt odmłodzenia i rewitalizacji. Poznaj wielokierunkowe pilingi medyczne Mesopeel firmy Mesoestetic, które w rękach doświadczonego specjalisty, po odpowiednim dobraniu do Twoich indywidualnych potrzeb, zapewnią Twojej skórze totalną wiosenną odnowę!
Zalety Mesopeel
Dermatologiczne pilingi Mesopeel laboratorium Mesoestetic pozwalają na kontrolowane złuszczanie wierzchnich warstw naskórka, przy użyciu czynników i substancji chemicznych o różnej sile działania. Ze względu na ich wielokierunkowe działanie, wysoki profil bezpieczeństwa i szerokie właściwości terapeutyczne, z powodzeniem wykorzystywane są w praktyce lekarskiej (dermatologia i medycyna estetyczna) oraz w kosmetologii. Pilingi Mesopeel przeznaczone są do terapii różnych problemów skórnych, takich jak hiperpigmentacja, oznaki starzenia skóry, zmiany trądzikowe i potrądzikowe (blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne), blizny i rozstępy oraz inne niedoskonałości. Zapewniają wysokie, stopniowe i narastające w czasie efekty terapeutyczne zabiegów wykonywanych zarówno na twarzy, jak i ciele. Ich skuteczność została potwierdzona badaniami medycznymi.
Jakie efekty dają pilingi?
- Redukcja niedoskonałości (zaskórniki, rozszerzone pory) i wygładzenie powierzchni skóry
- Korzystne pogrubienie żywych warstw naskórka, redukcja nadmiernej warstwy rogowej .
- Redukcja objawów starzenia się skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa sprężystości .
- Wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, dodanie skórze blasku i promienności.
- Redukcja zmian trądzikowych, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych (PIH).
- Oczyszczanie i dotlenianie, przywrócenie właściwych funkcji skóry.
Unikalna formuła Mesopeel
Ma charakter hydroglicerynowy, czyli łączy zalety pilingów alkoholowych i pilingów żelowych. Pilingi w formułach wodnych, alkoholowych i hydroalkoholowych wykazują większą aktywność drażniącą, ale za to szybszy stopień penetracji. Z kolei pilingi w formułach żelowych penetrują wolniej, ale za to bardziej równomiernie i są mniej drażniące na skórę. Dzięki połączeniu ich zalet w jednej formule pilingi Mesopeel są jeszcze bardziej skuteczne i jeszcze bardziej bezpieczne oraz gwarantują medyczne efekty terapii.
Indywidualny dobór
Dzięki wielokierunkowemu działaniu pilingi Mesopeel dają możliwość maksymalnego dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb i możliwości skóry każdego pacjenta. Pozwalają stworzyć unikalne, spersonalizowane protokoły zabiegowe, gwarantując jak najlepszy efekt terapii. Mogą być stosowane samodzielnie lub w celu optymalizacji efektów działania różnych zabiegów kosmetycznych i medycznych, takich jak kuracje anti-aging, kuracje depigmentujące, zabiegi elektroporacji, jonoforezy, radiofrekwencji, fototerapii i innych. Najlepsze efekty dają powtarzane w serii – indywidualnie ustalanej przez specjalistę.
Głębokość pilingów
Jeśli zdecydowałaś się na piling, poszukaj specjalisty, który ma pełną wiedzę i przeszkolenie w zakresie wskazań, przeciwwskazań, mechanizmu oddziaływania pilingu na skórę, a także właściwej techniki wykonania zabiegu. Pilingi powinny być dobierane w stosunku do potrzeb i rodzaju skóry pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem fototypu. Jeśli jeszcze nigdy nie miałaś robionego pilingu dermatologicznego, zapewne specjalista zaproponuje Ci na początek łagodny, mało drażniący powierzchowny piling w niedużym stężeniu, aby potem stopniowo go intensyfikować przy kolejnych spotkaniach – w zależności od typu i potrzeb skóry.
Przypominamy! Ze względu na głębokość pilingi można podzielić na:
- Pilingi bardzo powierzchowne (oddziaływanie w warstwie rogowej naskórka) – odświeżenie skóry, redukcja nadmiernej warstwy rogowej naskórka, pobudzenie procesów regeneracji, dodanie blasku i promienności.
- Pilingi powierzchowne (oddziaływanie do głębokości warstwy podstawnej naskórka) – normalizacja procesów rogowacenia naskórka, redukcja warstwy rogowej naskórka i regulacja cyklu odnowy komórkowej.
- Pilingi średniogłębokie (oddziaływanie w warstwie brodawkowatej skóry właściwej) – intensywna stymulacja procesów regeneracji i odnowy komórkowej, pobudzenie procesów naprawczych tkanki w wyniku wywołania kontrolowanego, lokalnego stanu zapalnego. Całkowita eliminacja komórek naskórka.
- Pilingi głębokie (oddziaływanie do głębokości warstwy siateczkowej skóry właściwej) – wywołanie stanu zapalnego do głębokości warstwy siateczkowej skóry właściwej, stymulacja rekonstrukcji włókien kolagenowych i elastynowych skóry właściwej.
Uwaga! pamiętaj, że pilingi średniogłębokie i głębokie powinny być wykonywane przez lekarza.
Rodzaje pilingów i wskazania:
Mesopeel lactic – kwas mlekowy (do skóry suchej i wrażliwej)
Kwas mlekowy jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco. Jest bardzo dobrze tolerowany przez wszystkie typy skór, nawet wrażliwe skóry naczyniowe. Może być stosowany na delikatne okolice oczu.
Mesopeel mandelic (do skóry normalnej i mieszanej)
Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA), o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwstarzeniowym. Posiada największą wśród AHA masę cząsteczkową, która gwarantuje łagodne i bezpieczne działanie oraz równomierną penetrację do skóry. Kwas migdałowy wykazuje działanie dwukierunkowe. Z jednej strony reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo. Z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe. Wpływa na produkcję kwasu hialuronowego w skórze, zapewniając jej ujędrnienie i długotrwałe nawilżenie.
Mesopeel salicylic (do skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej)
Kwas salicylowy jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.
Mesopeel azelan (do skór trądzikowych i z oznakami starzenia)
Połączenie 20% kwasu azelainowego i 20% kwasu salicylowego. Kwas azelainowy – stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie serum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.
Mesopeel piruvex (do skór z oznakami starzenia, zaniczyszczonych i trądzikowych)
Połączenie kwasu pirogronowego 40% + kwasu mlekowego 10%.
Kwas pirogronowy to alfaketokwas, który w roztworze wodnym ulega przekształceniu do kwasu mlekowego. Kwas pirogronowy ze względu na niewielki rozmiar cząsteczek, bardzo szybko penetruje w głąb skóry, ma działanie intensywnie remodelujące i naprawcze – stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i gAg (glikozaminoglikanów) w skórze właściwej, dzięki czemu skóra ulega pogrubieniu, zyskuje jędrność i elastyczność. Kwas pirogronowy reguluje też pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum. Dodatkowo z uwagi na działanie keratolityczne i antybakteryjne doskonale sprawdza się w terapii skór trądzikowych, eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu wyprysków.
Kwas mlekowy jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, stymuluje syntezę ceramidów w naskórku oraz produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrna i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco.
Po zabiegu
Pamiętaj, że po kuracji pilingami chemicznymi skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza promieni UV. Dlatego piling lepiej zrobić na min. 4-6 tygodni przed planowanymi wakacjami i w czasie tym stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną (np. barwiony krem Mesoestetic Dermatological Sun Protection SPF 50+ lub nawilżający Moisturizing Sun Protection SPF 50+). Po zabiegu warto stosować preparaty przyspieszające regenerację naskórka, np. Krem regenerujący Fast Skin Repair lub pozabiegową maskę regenerującą Anti-Stress Face Mask.
Polecamy!