WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

zabiegi na szyję

Niezadbana skóra szyi – ten mały szczegół może zdradzić Twój wiek

Czy dbasz równie mocno o skórę szyi tak jak robisz to w przypadku skóry twarzy? Niestety mamy tendencję do zapominania o tym obszarze. Gdy dbamy tylko o skórę naszej twarzy, często to właśnie szyja potrafi zdradzić nasz wiek. Jak temu zaradzić? Zdradzają specjaliści z Ruczaj Clinic w Krakowie.

Charakterystycznym objawem starzenia się szyi są poziome zmarszczki, mogące tworzyć tzw. obręcze Wenus. Oprócz zmarszczek poziomych starzenie się szyi uwidacznia się jako silne zwiotczenia w całym jej obszarze, szyja traci wtedy swą pierwotną smukłość i wraz z opadnięciem podbródka drastycznie zmienia cały nasz wygląd.

Dlaczego powinniśmy szczególnie dbać o skórę szyi? Skóra szyi jest znacznie cieńsza i delikatniejsza – posiada mniej podściółki tłuszczowej, mniej gruczołów łojowych, a także włókien podporowych, takich jak kolagen czy elastyna. Dodatkowo obecne nawyki postawy, takie jak pochylanie głowy nad smartfonem, nie sprzyjają utrzymaniu młodzieńczego wyglądy skóry szyi.

Jak zadbać o delikatny obszar szyi?

  1. Ćwicz odpowiednią postawę, staraj się trzymać głowę prosto – smartfon zawsze można podnieść wyżej.
  2. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji domowej również okolicy szyi – delikatne mycie, tonizacja i odpowiednio dobrane sera i kremy – witamina C mile widziana!
  3. Zaprzyjaźnij się z filtrem SPF 50 – to niezbędna profilaktyka anti-aging, z racji tego, iż szyja jest cienka, słońce działa na nią destrukcyjnie ze wzmożoną siłą!
  4. Już po 25. roku życia zaleca się wprowadzanie zabiegów medycyny regeneracyjnej, takich mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa: dermapen, laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa, które stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny – likwidują bruzdy i zmarszczki oraz silnie ją zagęszczają. Zabiegi te pozwolą na utrzymanie skóry szyi w dobrej kondycji przez długi czas.
  5. Zabiegi medycyny regeneracyjnej najczęściej wykonujemy w serii 3-6 w ostępach 3-4-tygodniowych. Potem zaleca się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego średnio raz na sześć miesięcy/rok. Częstotliwość i konieczność powtórzeń wyjaśni Ci specjalista po doborze odpowiedniej terapii dla Twojego problemu.
  6. Jak wygląda rekonwalescencja? W przypadku zabiegów mezoterapii igłowej przygotuj się na możliwość wystąpienia śladów od nakłuć i siniaków. Po dermapenie, laserze frakcyjnym czy radiofrekwencji mikroigłowej, skóra będzie czerwona przez około 3 dni, należy ją intensywnie regenerować i chronić przed promieniowaniem UV.
  7. Natomiast w przypadku, gdy na szyi odbiły się już dość głębokie zmarszczki, a skóra straciła swą jędrność i opada, zaleca się zastosowanie delikatnych preparatów kwasu hialuronowego, toksynę botulinową oraz lifting HIFU, aby odbudować strukturę podporową i ujędrnić szyję. Taki zabieg kwasem hialuronowym daje efekt na około rok, toksynę botulinową musimy powtarzać co około 6 miesięcy, natomiast lifting HIFU wykonujemy jednokrotnie, czasem z powtórzeniem za około 3 miesiące w celu maksymalizacji liftingu skóry. Po zabiegu kwasem hialuronowym czy botoksem przygotuj się na możliwość zasinień, lifting HIFU z kolei nie zostawia większych śladów oprócz zaczerwienienia do kilku godzin po zabiegu.

Oczywiście każdy przypadek to sprawa indywidualna więc jeżeli zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie najlepsze – zadzwoń do nas, postaramy się dobrać jak najlepsze rozwiązanie Twojego problemu.

Dodaj komentarz

Gabinety

Podobne tematy


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki