Niezadbana skóra szyi – ten mały szczegół może zdradzić Twój wiek
Czy dbasz równie mocno o skórę szyi tak jak robisz to w przypadku skóry twarzy? Niestety mamy tendencję do zapominania o tym obszarze. Gdy dbamy tylko o skórę naszej twarzy, często to właśnie szyja potrafi zdradzić nasz wiek. Jak temu zaradzić? Zdradzają specjaliści z Ruczaj Clinic w Krakowie.
Charakterystycznym objawem starzenia się szyi są poziome zmarszczki, mogące tworzyć tzw. obręcze Wenus. Oprócz zmarszczek poziomych starzenie się szyi uwidacznia się jako silne zwiotczenia w całym jej obszarze, szyja traci wtedy swą pierwotną smukłość i wraz z opadnięciem podbródka drastycznie zmienia cały nasz wygląd.
Dlaczego powinniśmy szczególnie dbać o skórę szyi? Skóra szyi jest znacznie cieńsza i delikatniejsza – posiada mniej podściółki tłuszczowej, mniej gruczołów łojowych, a także włókien podporowych, takich jak kolagen czy elastyna. Dodatkowo obecne nawyki postawy, takie jak pochylanie głowy nad smartfonem, nie sprzyjają utrzymaniu młodzieńczego wyglądy skóry szyi.
Jak zadbać o delikatny obszar szyi?
- Ćwicz odpowiednią postawę, staraj się trzymać głowę prosto – smartfon zawsze można podnieść wyżej.
- Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji domowej również okolicy szyi – delikatne mycie, tonizacja i odpowiednio dobrane sera i kremy – witamina C mile widziana!
- Zaprzyjaźnij się z filtrem SPF 50 – to niezbędna profilaktyka anti-aging, z racji tego, iż szyja jest cienka, słońce działa na nią destrukcyjnie ze wzmożoną siłą!
- Już po 25. roku życia zaleca się wprowadzanie zabiegów medycyny regeneracyjnej, takich mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa: dermapen, laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa, które stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny – likwidują bruzdy i zmarszczki oraz silnie ją zagęszczają. Zabiegi te pozwolą na utrzymanie skóry szyi w dobrej kondycji przez długi czas.
- Zabiegi medycyny regeneracyjnej najczęściej wykonujemy w serii 3-6 w ostępach 3-4-tygodniowych. Potem zaleca się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego średnio raz na sześć miesięcy/rok. Częstotliwość i konieczność powtórzeń wyjaśni Ci specjalista po doborze odpowiedniej terapii dla Twojego problemu.
- Jak wygląda rekonwalescencja? W przypadku zabiegów mezoterapii igłowej przygotuj się na możliwość wystąpienia śladów od nakłuć i siniaków. Po dermapenie, laserze frakcyjnym czy radiofrekwencji mikroigłowej, skóra będzie czerwona przez około 3 dni, należy ją intensywnie regenerować i chronić przed promieniowaniem UV.
- Natomiast w przypadku, gdy na szyi odbiły się już dość głębokie zmarszczki, a skóra straciła swą jędrność i opada, zaleca się zastosowanie delikatnych preparatów kwasu hialuronowego, toksynę botulinową oraz lifting HIFU, aby odbudować strukturę podporową i ujędrnić szyję. Taki zabieg kwasem hialuronowym daje efekt na około rok, toksynę botulinową musimy powtarzać co około 6 miesięcy, natomiast lifting HIFU wykonujemy jednokrotnie, czasem z powtórzeniem za około 3 miesiące w celu maksymalizacji liftingu skóry. Po zabiegu kwasem hialuronowym czy botoksem przygotuj się na możliwość zasinień, lifting HIFU z kolei nie zostawia większych śladów oprócz zaczerwienienia do kilku godzin po zabiegu.
Oczywiście każdy przypadek to sprawa indywidualna więc jeżeli zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie najlepsze – zadzwoń do nas, postaramy się dobrać jak najlepsze rozwiązanie Twojego problemu.