WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zbliżenie na kobietę trzymającą ręce do góry

MiraDry – nowa metoda leczenia nadpotliwości

Alternatywa dla zabiegów chirurgicznych w trwałym leczeniu nadpotliwości! Innowacyjny zabieg miraDry można już wykonać w Polsce, w Elite Centrum Laseroterapii.

– Mimo że tylko 2% gruczołów potowych znajduje się pod pachami, osoby zmagające się z nadpotliwością właśnie w tym obszarze skóry, odczuwają olbrzymi dyskomfort. Jest to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Dotychczasowe metody leczenia to jedynie tymczasowe wyłączenie lub chirurgiczne usunięcie gruczołów potowych – mówi dr Olga Warszawik-Hendzel z warszawskiej kliniki Elite Centrum Laseroterapii.

Technologia miraDry

To przełomowa, bezinwazyjna technologia wykorzystująca energię mikrofalową do bezpiecznego wyeliminowania nadpotliwości pod pachami. Trwale dezaktywuje pracę gruczołów potowych. Nie wymaga wykonania żadnych nacięć czy nakłuć, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym w celu zapewnienia większego komfortu pacjenta. Przed procedurą zabiegową umieszczane są specjalne czasowe znaczniki, które pomagają kierować zabiegiem. Następnie przykładana jest do pachy specjalna głowica urządzenia, która emituje w sposób bardzo precyzyjny wiązkę elektromagnetyczną, dostosowywaną indywidualnie do każdego pacjenta. Naskórek i górne warstwy skóry właściwej pach przez cały czas trwania zabiegu są chłodzone. Cała procedura trwa około godziny.

Urządzenie MiraDry do leczenia nadpotliwości
Urządzenie MiraDry do leczenia nadpotliwości

Skuteczność nowej metody

Największą zaletą miraDry jest niewątpliwie wysoka skuteczność zabiegu. Dzięki oddziaływaniu bezpośrednio na gruczoły potowe pod pachami znacząco redukuje ilość wydzielanego potu i jego zapach. Jego skuteczność potwierdzona została w licznych badaniach klinicznych. Już w trakcie jednego zabiegu ilość wydzielanego potu może być zredukowana o 85-95%. Dla pożądanego efektu, zwłaszcza w przypadku bardzo intensywnej potliwości, rekomenduje się powtórzenie zabiegu po upływie około 3 miesięcy.

Cena zabiegu: 6900 zł
Drugi zabieg (jeśli konieczny): 4900 zł

Klinika Elite Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki
ul. Złota 61, Warszawa
www.elite.waw.pl

To ciekawe: na czym polega nadpotliwość?

Tłumaczy dr Olga Warszawik-Hendzel z warszawskiej kliniki Elite Centrum Laseroterapii:

  • Lek. med. Olga Warszawik-Hendzel, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej z Centrum Elite (www.elite.waw.pl)
    Lek. med. Olga Warszawik-Hendzel, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej z Centrum Elite (www.elite.waw.pl)

    Na skórze człowieka znajduje się około 2-3 milnionów gruczołów potowych, na 1 cm2 przypada średnio 300 gruczołów. Człowiek wydziela od kilku militrów do kilku litrów potu dziennie. Gdyby się nie pocił, organizm uległbny przegrzaniu.

  • W skórze występują trzy rodzaje gruczołów potowych: gruczoły ekrynowe, apokrynowe i apoekrynowe. Gruczoły potowe ekrynowe występują na całej skórze z wyjątkiem skóry warg, wewnętrznej powierzchni napletka, żołędzi prącia, łechtaczki, warg sromowych mniejszych. Są one szczególnie liczne na dłoniach, podeszwach i czole. Uchodzą bezpośrednio na skórze.
  • Gruczoły potowe apokrynowe występują jedynie w dołach pachowych, w okolicy odbytu i narządów płciowych, wokól pępka i na brodawkach sutkowych. Powiększenie i nasilenie ich czynności następuje pod wpływem zmian hormonalnych w okresie pokwitania. Gruczoły te są większe i bardziej aktywne u mężczyzn niż u kobiet. Ich ujście znajduje się w mieszkach włosowych. Gruczoły apoekrynowe występują jedynie w dołach pachowych, gdzie stanowią około 50% wszystkich gruczołów potowych.
  • Wyróżniamy dwa rodzaje potu: pot ekrynowy i pot apokrynowy. Pot ekrynowy jest bezwonny, składa się głównie z wody i soli. Ciepło i stres pobudzają jego wydzialanie. Pot apokrynowy jest lepką, metną, żółtobiałą wydzieliną, początkowo bezwonną, następnie ma przenikliwą woń na skutek rozkładu przez bakterie. Składa się głównie z lipidów oraz androgenów.

Nadpotliwość definiujemy jako uogólnioną lub umiejscowioną nadczynność gruczołow potowych, jest to tzw. pocenie powyżej niezbędnego do utrzymania prawidłowej ciepłoty ciała. Problem ten dotyczy około 2-3% populacji. Najczęściej zlokalizowany jest w dołach pachowych, na dłoniach, stopach i twarzy.

Do głównych powikłań nadpotliwości zaliczamy macerację naskóka, zwiększoną tendencję do zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Problem ten powoduje też ograniczenie kontaktów towarzyskich i ogromny dyskomfort psychiczny.

Wyróżniamy nadpotliwość pierwotną i wtórną:

Nadpotliwość pierwotną możemy zdiagnozować gdy występuje od conajmniej 6 miesięcy, dgy wykluczymy wtórne przyczyny nadpotliwości, gdy jets ona obustronna i symetryczna, powoduje obniżenie codziennej aktywności, występuje co najmniej jeden epizod w tygodniu, rozpoczyna się przezd 25. rokiem życia i nie występuje podczas snu. W diagnostyce nadpotliwości niezmiernie ważne jest wykluczenie wtórnych przyczyn nadpotliwości, bo w takich przypadkach jedynie leczenie choroby podstawowej może wyeliminować problem nadmiernej potliwości.

Do wtórnych przyczyn nadpotliwości zaliczmy między innymi niektóre choroby neurologiczne, endokrynologiczne (menopauza, nadczynność tarczycy, zespół nadnerczowo-płciowy), a także niektóre choroby nowotworowe (zwłaszcza chłoniaki), choroby zakaźne (gruźlica, borelioza), nadciśnienie tętnicze. Ważne aby wykluczyć przyjmowanie przez pacjenta niektórych leków, zwłaszcza z grupy leków cholinergicznych. Do przyczyn zewnętrzych nadpotliwości zaliczamy również spożywanie andmiernej ilości alkoholu, kofeiny, nikotyny oraz niektórych gatunków herbat.

W leczeniu pierowtnej nadpotliwości stosuje się następujące metody leczenia:

  • Leczenie miejscowe za pomocą substancji zawierających sole glinu i aldehydy. Leczenie to jest skuteczne jedynie u niewielkiego procenta pacjentów, powoduje bardzo często podrażenieni skóry, a po odstawieniu leków problem nawraca.
  • Jonoforeza – poprzez doprowadzenie za pomocą kąpieli wodnej prądu stałego dochodzi do blokowania przewodów wyprowadzających gruczołów potowych. Aby zabieg przyniósł efekty, musi być stsowany co 1-2 dni przez 15-30 min. Eliminuje czasowo problem nadpotliwości w zakresie podeszw i dłoni.
  • Leczenie ogólne za pomocą leków cholinergicznych. Takie leczenie bywa skuteczne, niestety wiąże się z ryzykiem dosyć częstego występowania działań niepożądanych, takich jak suchość śluzówek jamy ustnej i oczu, zatrzymanie moczu, a także zaburzenia psychiatryczne pod postacią halucynacji.
  • Toksyna botulinowa – zabieg polega na wstrzyknięciu śródskórnie toksyny botulinowej. Zabieg jest niezwykle skuteczny, pozwala weliminować nadpotliwość na kilka miesięcy. Jego wadą jest to, że jest zazwyczaj bolesny i po zaprzestaniu działania toksyny, a więc po około 6-8 miesiącach, problem powraca.
  • Trwałe usunięcie gruczołów potowych za pomocą laseroterapii (laser SlimLipo) lub energii elektromagnetycznej (miraDry).

 

Dodaj komentarz

WOJTEK31 |

NIESTETY STRACIŁEM 5000ZŁ, PO 3 MIESIĄCACH WSZYSTKO WRÓCIŁO DO POPRZEDNIEGO STANU, NIE POLECAM !!!

Podobne tematy

leczenie nadpotliwości, Miradry

Sposób na siódme poty – miraDry

Musimy się pocić, bo to pomaga regulować temperaturę ciała i usuwać z organizmu toksyny. Co jednak zrobić, kiedy pocimy się za bardzo? Jak odróżnić […]

Nici Spring Thread

Nici Spring Thread

Jak przywrócić twarzy świeży wygląd i sprawić, by nie zdradzała ona naszego prawdziwego wieku? Z pomocą przychodzą Nici Spring Thread. […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki