Peeling kawitacyjny – oczyszczanie ultradźwiękami
Peeling kawitacyjny to jedna z metod delikatnego złuszczania skóry. Wibracje ultradźwiękowe wraz z mikromasażem sprawiają, że po zabiegu cera staje się gładka i promienna. Jak dokładnie wygląda ten zabieg i kto może z niego skorzystać?
Gładka i promienna cera to podstawa każdego makijażu. Niestety nie każda z nas może się taką pochwalić. W takim wypadku możemy sięgnąć po domowe peelingi albo udać się do gabinetu na profesjonalny zabieg złuszczający. W Polsce największą popularnością cieszą się mikrodermabrazje (diamentowa, korundowa, tlenowa) oraz właśnie peeling kawitacyjny.
Co to jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny (kawitacja) to oczyszczanie twarzy poprzez oddziaływanie na skórę falami ultradźwiękowymi. Dźwięki o częstotliwości przekraczającej słyszalność ludzkiego ucha powodują wibracje zapewniające pacjentom przyjemny masaż skóry, jednocześnie oddziałując na jej głębokie warstwy. Dzięki temu powłoka skórna jest ożywiana, regenerowana oraz wyraźnie oczyszczana.
Wskazania do kawitacji
Kawitacja najczęściej wykorzystywana jest do usuwania nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, likwidacji zaskórników i bakterii. Co ważne z punktu widzenia pacjenta, jest to zabieg nieinwazyjny i nie wymaga żadnych poważniejszych przygotowań. Po wykonaniu zabiegu nie pojawiają się żadne podrażnienia. Skóra jest wyraźnie gładsza, jaśniejsza i ładniejsza.
Peeling kawitacyjny – efekty zabiegu
Zadaniem peelingu kawitacyjnego, tak jak każdego innego peelingu, jest przede wszystkim oczyszczanie skóry. Ma on jednak o wiele więcej zalet, do których należą:
- rozjaśnianie przebarwień i blizn,
- regeneracja naskórka,
- sterylizacja skóry (kawitacja zwalcza bakterie, które są główną przyczyną powstawania zmian trądzikowych),
- przyspieszenie mikrokrążenia,
- przyspieszenie przenikania składników kosmetyków w głąb skóry,
- ujędrnianie skóry,
- głębokie nawilżenie,
- eliminacja płytkich zaskórników,
- zmniejszanie sińców i opuchnięć wokół oczu.
Jak często robić peeling?
Może być to zabieg jednorazowy, ale jeżeli istnieje taka konieczność, można go równie dobrze wykonywać w ramach serii co tydzień w okresie kilku tygodni (zawsze jednak po konsultacji ze specjalistą). Dla podtrzymania efektów peeling kawitacyjny warto powtarzać raz w miesiącu.
Cena peelingu kawitacyjnego zależy od partii skóry i zaczyna już zaczyna się od 130 zł za zabieg na twarz.
Warto pamiętać, że kawitacja pomaga w niwelowaniu objawów trądziku, a regularnie powtarzana jest w stanie nie mal zupełnie go zlikwidować.
Przeciwwskazania
Peeling kawitacyjny może być stosowany praktycznie przy każdym rodzaju cery, ponieważ nie zaszkodzi ani skórze delikatnej i wrażliwej, czy skłonnej do podrażnień. Doskonale sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej i przetłuszczającej się. Zabieg może być wykonywany nie tylko w obrębie twarzy, ale również na dekolcie oraz plecach. Kto powinien z niego zrezygnować? Osoby chore na nowotwory, kobiety w ciąży, osoby posiadające rozrusznik serca lub aparat na zęby (albo inne metalowe ciała obce). Ponadto, jak przy innych zabiegach oczyszczających, potencjalnego pacjenta dyskwalifikuje niewydolność krążenia, aktywny stan zapalny, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także – w przypadku kawitacji – osteoporoza, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia czucia oraz gruźlica.