Daj swojej skórze sygnał do odmłodzenia!

Daj swojej skórze sygnał do odmłodzenia!

1231
0
PODZIEL SIĘ

Ten zabieg na rynku jest od niedawna, ale już zdobył popularność i możesz go znaleźć w wielu dobrych klinikach medycyny estetycznej. O peptydowej relaksacji twarzy z zastosowaniem preparatu Aquashine BTX mówi dr n. med. Piotr Rak, specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej, ekspert medycyny estetycznej z kliniki Wyspa Medycyny Przyjaznej w Gdańsku, szkoleniowiec marki Aquashine (www.wyspamedycynyprzyjaznej.pl). 

Na czym polega innowacyjność Aquashine BTX?

Dr Piotr Rak
dr n. med. Piotr Rak, specjalista chirurgii, ekspert medycyny estetycznej

– To nowa jakość produktu na rynku medycyny estetycznej. Aquashine BTX trudno zakwalifikować jednoznacznie do mezoterapii czy wypełniaczy, a choć jego celem jest „relaksacja” zmarszczek, nie ma nic wspólnego z toksyną botulinową – wyjaśnia nasz ekspert. – Może natomiast stanowić pewną alternatywę dla osób, które z różnych powodów nie decydują się na zabieg z botoksem lub są oporne na jego działanie. Z drugiej strony stosowanie toksyny botulinowej nie jest przeciwwskazaniem do Aquashine BTX.

Jak działają peptydy?

Peptydy to bardzo „inteligentne” struktury subbiałkowe, które kontrolują szlaki metaboliczne w skórze – a robią to bardzo precyzyjnie. Są to cząsteczki sygnałowe, które w zależności od rodzaju mogą „nakazać” komórkom, aby np. produkowały kolagen i elastynę, lub mięśniom – aby się troszeczkę „rozluźniły”. Nośnikiem dla peptydów jest nieusieciowany kwas hialuronowy (nie dodający objętości), który stopniowo uwalnia je w skórze od 2 do 4 tygodni po zabiegu, dzięki czemu przedłuża ich działanie i poprawia skuteczność zabiegu. W Aquashine BTX zastosowano 7 peptydów o ukierunkowanym działaniu:

  • Dekapeptyd-29, Oligopeptyd-62 – rozluźnienie mięśni w skórze, działanie „botox-like”,
  • Acetyl Dekapeptyd-3 – synteza kolagenu,
  • Oligopeptyd-24, Oligopeptyd-72 – odbudowa i regeneracja,
  • Oligopeptyd-34, Oligopeptyd-51 – rozjaśnienie i rozświetlenie.

zmarszczkiEfekty

Naukowo udowodniono, że Aquashine BTX pobudza produkcję elastyny w skórze, co jest zdecydowanie trudniejsze niż stymulacja neokolagenezy – mówi dr n. med. Piotr Rak. – Uzyskujemy więc prawdziwą rewitalizację skóry, jej kompleksowe odmłodzenie, poprawę nawilżenia i ujednolicenie kolorytu, wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg daje świetne efekty na twarzy (także na delikatnej skórze pod oczami), szyi i dekolcie, a nawet na grzbietach dłoni. Jest kilka metod podawania tego preparatu – zwykle robi się to techniką mezoterapii lub kaniulą, głęboko pod skórę (wtedy ryzyko pojawienia się siniaków po zabiegu jest minimalne).

Już po jednym zabiegu zmienia się jakość skóry, poprawia się tzw. refleks (odbicie światła), dzięki czemu skóra staje się promienna, gładka i świeża. Tydzień po iniekcji odczuwalna jest poprawa napięcia i sprężystości skóry – a zadowolone pacjentki wracają na kolejne wizyty. Dla pełnego efektu odmłodzenia zaleca się bowiem wykonać 4 powtórzeń co 2-4 tygodnie. Kurację warto wykonywać raz na 6-9 miesięcy – częściej nie ma sensu, aby nie „rozleniwić” komórek i podtrzymać w nich zdolność naturalnej odbudowy i regeneracji.

Aquashine BTX

Więcej informacji na:
www.antiaging.com.pl
AntiAging-Institute-logo

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.