PODZIEL SIĘ

Osocze bogatopłytkowe jest znane w medycynie od wielu lat i stosowane m.in. w medycynie sportowej, chirurgii, ortopedii, stomatologii i okulistyce. W ostatnich latach doceniono też jego niezwykłe właściwości regeneracyjne w medycynie estetycznej. Czym dokładnie jest i jak działa w skórze?

Osocze bogatopłytkowe PRP (z ang. Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek w osoczu. Pozyskiwane jest poprzez pobranie krwi i jej odwirowanie w specjalnej tzw. wirówce, czyli oddzielenie erytrocytów i leukocytów. Płytki krwi są podstawowym elementem mechanizmów naprawczych tkanek twardych i miękkich, dostarczając w te miejsca niezbędne czynniki wzrostu, które odpowiadają m.in. za regenerację śródbłonka, stymulację fibroblastów (produkujących kolagen), różnicowanie komórek macierzystych i tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Osocze zawiera wiele czynników koniecznych do przeżycia komórek, takich jak substancje odżywcze, witaminy, hormony, elektrolity i białka.

W medycynie osocze stosowane jest od lat m.in. w takich dziedzinach jak:

  • chirurgia (przyspiesza gojenie ran i owrzodzeń, odparzeń)
  • okulistyka (gojenie owrzodzeń rogówki)
  • ortopedia i medycyna sportowa (wspomaga gojenie ran, łagodzi ból, wspomaga leczenie zmian w obrębie ścięgien, więzadeł i mięśni)
  • kardiochirurgia i chirurgia naczyniowa
  • stomatologia i chirurgia szczękowo-twarzowa (poprawa wyników uzyskiwanych w trakcie leczenia)

Od niedawna osocze znalazło zastosowanie w medycynie estetycznej. Poprawia jakość i napięcie skóry, odmładza, wygładza drobne zmarszczki, dodaje skórze blasku. Znany jest także korzystny wpływ PRP przy wypadaniu włosów czy łysieniu plackowatym.

Bezpiecznym i skutecznym systemem pozyskiwania osocza bogatopłytkowego PRP jest Regeneris.
ZOBACZ, CZEMU ZAWDZIĘCZA SWOJE NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI >>>

 

Regeneris

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.