PODZIEL SIĘ
ketonal bez recepty

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są wybierane przez pacjentów, u których pojawia się nagły, dokuczliwy ból głowy, mięśni, stawów czy zębów. Taka dolegliwość potrafi wykluczyć z codziennego funkcjonowania. Jednym ze skutecznych leków jest Ketonal. Na jakiej zasadzie działa? Czy można stosować go bez ograniczeń?

Ketonal – zastosowanie i działanie

Lek Ketonal przyjmuje się w przypadku lekkich i umiarkowanych bólów:

  • głowy,
  • stawów i mięśni,
  • menstruacyjnych,
  • zębów,
  • urazów.

Wiele osób zastanawia się, czy można kupić Ketonal bez recepty. Aktualnie jest to możliwe, jest on ponadto dostępny w każdej aptece. Niesteroidowe leki przeciwzapalne wykazują działanie wielokierunkowe, w tym przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Niektóre z nich działają również przeciwdrobnoustrojowo i zapobiegają procesowi zlepiania się płytek. Mechanizm NLPZ opiera się na hamowaniu aktywności enzymu cyklooksygenazy (COX-1 i COX-2) odpowiedzialnego za rozwój stanu zapalnego.

Działanie leku można zaobserwować po upływie około 30 minut od doustnej aplikacji. Jego największe stężenie we krwi występuje natomiast po około 1,5 godziny. Lek jest skuteczny i bezpieczny, konieczne jest jednak przyjmowanie go po uprzednim zapoznaniu się z ulotką dołączoną do opakowania lub po konsultacji ze specjalistą.

Jak prawidłowo przyjmować lek Ketonal?

Ketonal nie powinien być przyjmowany z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Efekt takiego połączenia może być odwrotny od zamierzonego. Mogą z niego korzystać osoby dorosłe i młodzież po ukończeniu 15. roku życia. Kapsułkę należy popić odpowiednią ilością wody lub mleka.

Bezpieczne stosowanie leku zakłada przyjęcie maksymalnej dawki 150 mg na dobę (3 kapsułki co 8 godzin). Lek Ketonal przeznaczony jest do stosowania wyłącznie w sytuacjach doraźnych. Jeśli ból trwa dłużej niż 5 dni, należy skonsultować się z lekarzem w celu wykonania szczegółowych badań.

Przeciwwskazania do stosowania leku Ketonal

Istnieje kilka przeciwwskazań do przyjmowania Ketonalu. Zalicza się do nich przede wszystkim nadwrażliwość na składniki zawarte w leku. Dużą ostrożnością w przyjmowaniu NLPZ powinny kierować się osoby z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, perforacją żołądka, chorobą Leśniowskiego-Crohna, problemami z ciśnieniem tętniczym, krwawieniem z przewodu pokarmowego, chorobami nerek i wątroby, a także skazą krwotoczną. Leku Ketonal nie zaleca się również kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Przy bólach o silniejszym natężeniu, konieczne jest przyjmowanie leków wydawanych wyłącznie z przepisu lekarza np. opioidy.

Artykuł partnera

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.