Custom Pack – nowa jakość w gabinetach medycyny estetycznej

Custom Pack – nowa jakość w gabinetach medycyny estetycznej

1943
0
PODZIEL SIĘ

Custom Pack to gotowe rozwiązanie zwiększające komfort pracy lekarzy i bezpieczeństwo pacjentów, które zostało zaprezentowane podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez markę Galderma w połowie maja 2019 r.  Już w lipcu trafi do gabinetów medycyny estetycznej. Custom Pack to kompletny, jednorazowy zestaw akcesoriów, który został opracowany przez firmę Galderma Polska z myślą o podnoszeniu jakości i standardów zabiegów.

Medycyna estetyczna, czyli zabiegi mające na celu profilaktykę i opóźnianie procesu starzenia się skóry, już w latach 70. XX wieku zyskała miano dyscypliny medycznej, docierając do Polski w latach 90. Z upływem czasu zabiegi estetyczne stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie tylko poprawiają komfort, ale też jakość życia pacjentów.

Zespół-Gladerma-oraz-lek.-Krzysztof-Widerkiewicz-i-Lek.-Magdalena-Pastuszak-Gabinowska
Zespół Gladerma oraz lek. Krzysztof Widerkiewicz i lek. Magdalena Pastuszak-Gabinowska

Najnowsze badania przeprowadzone w czerwcu 2018 roku przez Agencję Badań Rynku i Opinii BCMM na zlecenie Galderma Polska wykazują, że ponad 1 mln Polaków rozważa wykonanie zabiegu medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w 2019 roku. Wraz ze wzrostem zainteresowania tymi zabiegami, rośnie także liczba miejsc oferujących tego typu usługi. Te same badania wykazały, że z jednej strony 97% osób deklaruje, iż wykonuje zabiegi w profesjonalnym gabinecie, ale aż 43% z nich taki zabieg wykonało u kosmetyczki czy też kosmetologa. Niestety często o takim, a nie innym wyborze, decyduje jakość obsługi pacjenta oraz używane do zabiegu preparaty, a nie doświadczenie i kompetencje osób je wykonujących. Wraz ze wzrostem liczby wykonywanych zabiegów, rośnie też skala powikłań. Dla ponad 30% badanych niepewność co do jakości wykonywanych usług oraz możliwe powikłania medyczne stanowią poważną barierę przed wykonaniem zabiegu.

Robert Bitner, dyrektor generalny Galderma Polska
Robert Bitner, dyrektor generalny Galderma Polska

Priorytetem jest więc uświadamianie pacjentów, że zabiegi związane z podaniem wypełniacza lub toksyny botulinowej, choć z pozoru mało inwazyjne, zawsze wiążą się z przerwaniem powłok skórnych. Dlatego powinny być przeprowadzone po odpowiedniej kwalifikacji, przez doświadczonego lekarza, posiadającego wiedzę na temat tego typu zabiegów, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny.

– Jako firma farmaceutyczna kładziemy duży nacisk na edukację zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Z badań przeprowadzonych na nasze zlecenie wynika, że dzięki tego typu działaniom przyczyniamy się do podnoszenia standardów medycznych w trakcie wykonywania zabiegu przez lekarza. Jednocześnie mamy świadomość, że oczekiwania pacjentów związane z jakością zabiegów medycyny estetycznej wzrastają. Tworząc nowy produkt jakim jest Custom Pack wspieramy dobre praktyki w gabinetach medycyny estetycznej i podnosimy świadomość społeczną – mówi Robert Bitner, Dyrektor Generalny Galderma Polska.

Na konferencji był też obecny dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiA

Czym jest Custom Pack?

Custom Pack to zestaw składający się z dwóch pakietów: dla pacjenta oraz dla lekarza. W skład pakietu dla pacjenta wchodzą czepek ochronny na włosy, izolujący je od pola zabiegowego oraz obłożenie odzieży zabezpieczające pole pracy lekarza specjalisty. Pakiet lekarza stanowią: jednorazowy fartuch, jałowa chusta do wyłożenia stolika lub blatu zabiegowego, dwie pary rękawic, jałowe kompresy oraz gaziki do dezynfekcji.

Zestaw wyrobów medycznych custom pack został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Dlaczego to takie ważne?

– Prawidłowe przygotowanie pola zabiegowego jest niezbędną procedurą zapewniającą bezpieczeństwo, gdyż niweluje ryzyko przedostania się bakterii do wnętrza skóry. Tym bardziej cieszy fakt, że firmy farmaceutyczne dostrzegają zapotrzebowanie na produkty związane z aseptyką zabiegu. Galderma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy, oferuje gotowy zestaw w postaci Custom Packa. Lekarz, który z niego korzysta, przede wszystkim minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Nie mniejszą rolę stanowi też wygoda pracy lekarza, który korzystając z gotowego zestawu produktów, nie martwi się o skompletowanie jego poszczególnych elementów. – mówi Krzysztof Widerkiewicz, lekarz medycyny estetycznej, trener Restylane.

Zespół WirtualnaKlinika.pl z dr Magdaleną Korwin trzymającą Custom PackOkiem specjalisty

Dr Magdalena Korwin, specjalizująca się w leczeniu chorób oczu i lekarz medycyny estetycznej, podkreśla, że w jej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu. Zaznacza także, że dedykowany zestaw sterylnych materiałów okołozabiegowych od ponad 15 lat jest standardem w medycynie. Oczywiście jego zawartość jest inna, w zależności od obszaru medycyny, w którym jest stosowany. – Jako okulista, specjalizujący się w zabiegach chirurgicznych, nie wyobrażam sobie zabiegu bez wcześniej przygotowanego, sterylnego Custom Packa. Zawsze zwracam szczególną uwagę na jakość i jałowość akcesoriów. Korzystając z zestawu Custom Pack w gabinecie medycyny estetycznej można uzyskać podobny poziom jakości i higieny zabiegu, jak ten obowiązujący na sali operacyjnej – dodaje dr Magdalena Korwin.

dr n. med. Magdalena-Korwin, lek. Krzysztof Widerkiewicz, Aneta Zwolińska, dyrektor marketingu Galderma
dr Magdalena Korwin, lek. Krzysztof Widerkiewicz, Aneta Zwolińska, dyrektor marketingu Galderma

Gdzie kupić?

Wprowadzeniu zestawów Custom Pack towarzyszyć będzie kampania informacyjna dla lekarzy prowadzona przez przedstawicieli Galderma Polska na temat oferty Custom Pack dla naszych klientów. Jednocześnie w tym samym czasie prowadzona będzie szeroka kampania edukacyjna dla pacjentów, mająca na celu wskazanie dobrych praktyk związanych z zabiegami medycyny estetycznej oraz uświadomienie, czego pacjenci powinni oczekiwać od lekarza. Firmie Galderma zależy na wsparciu klientów w promowaniu wysokich standardów zabiegowych oraz kształtowaniu pozytywnego wizerunku medycyny estetycznej wśród pacjentów.