Co potrafią wypełniacze?

Co potrafią wypełniacze?

2016
0
PODZIEL SIĘ

Wypełniacze kwasu hialuronowego to jedna z podstawowych metod odmłodzenia rysów. Co można z ich pomocą poprawić? Jakie preparaty wybierać? Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność naturalnego efektu? 

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. W młodej skórze jest go pod dostatkiem – i to właśnie on gwarantuje jej sprężystość, elastyczność i gładkość. Z wiekiem jego ilość niestety maleje. Można jednak w prosty sposób go uzupełnić – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody, a efekt wypełnienia pojawia się natychmiast. Za pomocą wypełniaczy kwasu hialuronowego można uzupełnić wszystkie obszary, które uległy zapadnięciu na skutek upływu czasu lub uszkodzeń skóry. A więc m.in. zmarszczki, bruzdy, doły pod oczami, tracące objętość policzki, skronie, opadające kąciki ust. Z zastosowaniem wypełniaczy można też skorygować kształt nosa i brody, odmłodzić płatki uszu, powiększyć i wymodelować kształt ust, a także wykonać delikatny lifting całej twarzy i przywrócić jej młodszy owal. Kwas HA może też być stosowany na ciało, np. na szyję, dekolt, dłonie, a nawet brzuch – niektórzy lekarze redukują w ten sposób linie pociążowe na brzuchu. Znalazł ponadto zastosowanie w ginekologii estetycznej. To bardzo uniwersalna substancja – u 20-latki pozwoli skorygować usta, a u 70-latki wypełnić ubytki w skórze! Jego skuteczność zależy od jakości preparatu, jego odpowiedniego wyboru i umiejętności lekarza wykonującego zabieg.

wypełniaczeJak wygląda zabieg?

Lekarz podaje wypełniacz z jednorazowej ampułko-strzykawki w miejsca, które chce uzupełnić – zabieg robi się igłą lub kaniulą, która zrewolucjonizowała sposób podawania kwasu hialuronowego w skórę i możliwości jego zastosowania. Jest to rodzaj cienkiego i giętkiego aplikatora o tępym końcu, który można wsunąć z jednego nakłucia daleko pod skórę, wypełniając od razu całą okolicę. Umożliwiło to przeprowadzanie w nieinwazyjny sposób tzw. soft liftingu twarzy – z jednego nakłucia, zwykle robionego przy uchu. Skóra może być wcześniej znieczulona kremem Emla, choć sam zabieg nie jest bardzo bolesny – bardziej odczuwasz podskórne rozpieranie niż ból.

Jaki preparat wybrać?

Na rynku są dostępne wypełniacze kwasu hialuronowego o różnym stopniu usieciowania i stężeniu – aby zapewnić jak najlepsze efekty w zależności od wskazań. Szukaj przebadanych preparatów wysokiej jakości – od tego zależy bezpieczeństwo i przewidywalność zabiegu. Bardzo dobre efekty dają też wypełniacze, które oprócz kwasu hialuronowego zawierają dodatkowo substancje stymulujące naturalne procesy odmładzania w skórze. Należą do nich peptydy biomimetyczne, zastosowane w produktach Revofill – uzyskiwane dzięki nim efekty estetyczne są bardziej naturalne i długotrwałe w porównaniu z dotychczas stosowanymi preparatami zawierającymi tylko kwas hialuronowy. Peptydy biomimetyczne stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, równocześnie blokując endogenną hialuronidazę (a więc rozpad kwasu hialuronowego). Wszystko to przyczynia się do utrzymania dłuższego efektu estetycznego wywołanego przez kwas hialuronowy, a dodatkowo przedłuża jego działanie. W gamie znajdują się trzy produkty:

Revofil Fine:
• Wypełnianie drobnych powierzchownych zmarszczek.
• Rewitalizacja skóry.

Revofil Plus: 
• Wypełnianie średnio-głębokich zmarszczek, np. bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek, doliny łez, powiększanie ust.

Revofil Ultra:
• Najbardziej wszechstronny preparat.
• Wypełnianie średnio-głębokich i głębokich zmarszek.
• Konturowanie owalu twarzy.
• Wolumetryczny lifting twarzy.
• Wypełnianie dłoni.

wypełniacze RevofilEfekty

Zobaczysz je od razu – to ogromna zaleta kwasu hialuronowego! W wypadku ust – mogą być nawet troszkę przerysowane, przez 2-3 dni usta są bowiem lekko opuchnięte i zaczerwienione po nakłuciu. W wypadku zmarszczek – po kilku dniach zobaczysz ich jeszcze większe wygładzanie. W miejscu nakłuć mogą na skórze powstać drobne siniaki – smaruj te miejsca preparatami przyspieszającymi gojenie się skóry po zabiegach, a po kilku dniach nie będzie po nich śladu. W wypadku nowoczesnych wypełniaczy kwasu hialuronowego dostajesz też efekt wydłużony ich działania – w wypadku Revofil przyczynia się do tego biomimetyczny kompleks peptydowy, który pobudza produkcję kolagenu i naturalnego kwasu hialuronowego, a także wydłuża trwałość efektu, który utrzymuje się 12-18 miesięcy.

wypełniaczeO czym pamiętać?

Jeśli masz skłonność do opryszczki, przed zabiegiem oraz po jego wykonaniu warto zadbać profilaktycznie o doustną kurację antywirusową. Po zabiegu warto pić więcej niż zwykle wody – dla jeszcze lepszego efektu wiązania wilgoci w skórze i wypełnienia ubytków lub zmarszczek. Jeśli masz dużą ilość tkanki podskórnej w obrębie zabiegowym i skłonność do obrzęków – uważaj na zabiegi z kwasem hialuronowym np. na okolicę oczu, bo dodając objętości w tym miejscu mogą dać niekorzystny efekt. I jeszcze jedno – jeśli planujesz inne zabiegi, np. laserowe lub z falami radiowymi, lepiej wykonać je wcześniej, przed podaniem wypełniaczy – przyspieszają one bowiem rozpad kwasu hialuronowego.

Więcej o wypełniaczach Revofil na:
www.antiaging.com.pl
AntiAging-Institute-logo