PODZIEL SIĘ
odstające uszy

Otoplastyka, czyli chirurgiczna korekcja uszu, pozwala przede wszystkim zlikwidować problem odstających uszu, a więc zmniejszyć odstawanie małżowin usznych od głowy. To zabieg, którego efekty dają dużo radości i satysfakcji pacjentowi. Zobaczcie na filmie, jak dokładnie się go przeprowadza. Wyjaśnia dr Bartosz Pawlikowski z Kliniki Pawlikowski w Łodzi. 

Film ze względu na ograniczenia wiekowe możesz obejrzeć tylko na Youtube>

Zabieg korekcji uszu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 1-2 godzin. W trakcie zabiegu wykonuje się nacięcie skóry za uchem i dostęp do tylnej powierzchni chrząstki ucha. Przeprowadza się pewne modyfikacje na chrząstce w celu zmiany jej kształtu (powierzchowne nacięcia, założenie szwów modelujących, wycięcie chrząstki). W wybranych przypadkach poza szwami na chrząstce ucha zakłada się dodatkowe szwy przybliżające ucho do czaszki.

Nie ma możliwości wykonania idealnie symetrycznych uszu. Każdy z nas jest w mniejszym lub większym stopniu asymetryczny, dwie połowy ciała nie są lustrzanymi odbiciami. Dlatego należy pamiętać, że również uszy po zabiegu będą się wykazywały pewnego stopnia asymetrią.

Szwy są usuwane po 10-12 dniach od zabiegu. Jak przebiega rekonwalescencja? Po zabiegu przez pierwsze 3-5 dni pacjent pozostaje w opasce bandażowej (opatrunek). Na pierwszej kontroli usuwany jest opatrunek i zakładana jest zwykła opaska, którą należy nosić przez 24 godziny na dobę przez pierwsze 3 tygodnie, a potem przez kolejne 2-3 tygodnie tylko na czas spania. Po pierwszej zmianie opatrunku można umyć głowę. Szwy są usuwane po 10-12 dniach od zabiegu. Finalny kształt ucho przyjmuje po nawet kilku miesiącach.

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.