WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Chirurgia plastyczna ciała

W czasach pogoni za idealnym wyglądem nie zaskakują już wymyślne zabiegi poprawiające urodę i modyfikujące ciało tak, jak pragną tego pacjenci klinik chirurgii plastycznej.  Chirurgia plastyczna ciała pozwala rekonstruować, ale przede wszystkim upiększać te części, z których nie jesteśmy dostatecznie zadowoleni. Operacje korygujące, powiększające lub zmniejszające wybrane partie ciała mają pomóc w wyzbyciu się kompleksów i poprawie samopoczucia. Nasz portal przybliża zabiegi przeprowadzane w gabinetach chirurgów plastycznych i pomaga rozwiać wątpliwości wobec każdego z nich. Będąc na bieżąco, poznasz też nowe metody poprawy urody i być może znajdziesz opcję idealną dla siebie!

Więcej
liposukcja

Wszystko o liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem najczęściej wykonywanym przez chirurgów plastyków na całym świecie. To nic innego jak odessanie zbędnego tłuszczyku z wybranych […]

1 2

Historia chirurgii plastycznej ciała

Tak jak ogólna dziedzina chirurgii plastycznej, tak i chirurgia plastyczna ciała narodziła się w starożytności, gdy pomocy w rekonstrukcji utraconych lub zmasakrowanych części ciała wymagali gladiatorzy i żołnierze. Swój renesans przeżyła po I wojnie światowej, gdy powrotu do dawnej jakości życia oczekiwali weterani wojenni. We współczesnej formie znamy ją jednak dopiero od lat 70. XX w. To wtedy została zaakceptowana jako dyscyplina medyczna. W 1973 roku powstało pierwsze Towarzystwo Medycyny Estetycznej, w którego kręgu zainteresowań znajdowała się także chirurgia plastyczna. Polska historia tej dziedziny medycznej rozpoczyna się w latach 50. XX w. W szpitalu w Polanicy uruchomiono wtedy pierwszy oddział chirurgii plastycznej. Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej założono dopiero w 1986 roku. Rodzimi lekarze są uważani za doskonałych fachowców i cieszą się uznaniem w całej Europie. Szukając tego najlepszego, warto skorzystać z naszej regularnie aktualizowanej bazy danych, w której znajdziesz specjalistę świadczącego usługi najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Popularne zabiegi chirurgii plastycznej ciała

Jako że chirurgia plastyczna ciała to dziedzina będąca w stałym rozwoju, nie ma jasno wyznaczonego zakresu operacji przeprowadzanych w jej ramach. Zabiegi można dość elastycznie dostosować do konkretnego problemu i do oczekiwań pacjenta, o ile nie godzą w jego dobro. Niemniej, na podstawie statystyk prowadzonych w klinikach chirurgii plastycznej, można wyodrębnić te operacje, które cieszą się największą popularnością. Zaliczają się do nich:

Operacyjne odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja, to jeden z zabiegów, które są wykonywane szczególnie często. W zależności od nagromadzenia tkanki tłuszczowej, może być przeprowadzana w dowolnej partii ciała. Choć najpopularniejszymi miejscami, z których odsysa się tłuszcz, są brzuch, biodra, pośladki i uda, to równie dobrze mogą to być łydki, kostki, łokcie, a nawet policzki. Należy jednak pamiętać, że liposukcja nie może być jedynie próbą szybkiego modelowania sylwetki ani alternatywą dla odchudzania. Operacja odsysania tłuszczu wiąże się z potrzebą zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzeniem regularnej aktywności fizycznej. Jest dowodem na to, że chirurgia plastyczna ciała nie uczyni cudu bez silnej woli pacjenta. Tylko radykalna zmiana stylu życia pozwoli zachować efekty liposukcji. Wyjątkiem są zabiegi przeprowadzane na niewielkim obszarze, mające jedynie wymodelować pewne partie ciała. Jest tak np. w przypadku łydek i kostek. Taki zakres operacji nie wymaga całkowitej narkozy i jest uważany za jeden z łatwiejszych zabiegów liposukcyjnych.

Chirurgiczne modelowanie sylwetki

Poza najpopularniejszymi zabiegami, chirurgia plastyczna ciała oferuje szereg innych możliwości poprawy sylwetki. Wielu pacjentów decyduje się na zmniejszanie wybranych partii ciała, obficie pokrytych wiotką, zwisającą skórą. Poza brzuchem, stosunkowo często wykonuje się plastykę pośladków, ud lub ramion. Nieestetyczne ramiona szczególnie często są zmorą pań. Nawet u szczupłych kobiet skóra w tym miejscu traci jędrność i bywa uciążliwa. Zwisające fałdy można jednak wyciąć, modelując zgrabne ręce od łokcia do barku. Modelowanie sylwetki może polegać także na powiększaniu określonych części ciała metodą wstrzykiwania przeszczepionej tkanki tłuszczowej (lipotransfer, lipofilling) bądź wszczepieniem implantów. Niektóre kobiety decydują się na podkreślenie w ten sposób łydek. Podobnie można potraktować pośladki. Taki zabieg chętnie wybierają panie o pełniejszych kształtach, ale słabo zarysowanej pupie. Implanty pośladków wyraźnie dodadzą im objętości, a przeszczep tkanki tłuszczowej pozwoli wprowadzić drobniejsze zmiany. Mnogość zabiegów chirurgii plastycznej pozwala zmienić sylwetkę i poszczególne partie ciała tak, by cieszyć się doskonałym wyglądem w każdym wieku. Pragnąc poddać się operacji, należy jednak znaleźć specjalistę o doskonałych kwalifikacjach i upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania konkretnego zabiegu. Informacje o wskazaniach, ryzyku i możliwych efektach wybranych zabiegów znajdziesz w naszym portalu.

Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki