PODZIEL SIĘ
botox brwi

Jednym z moich ulubionych „skutków ubocznych” podania toksyny botulinowej w zmarszczki na czole jest lekkie uniesienie brwi. Niektórzy pacjenci decydują się na zabieg głównie dla tego efektu – nosi on określenie „browtox” (od: brow + botox). Co warto o nim wiedzieć?

Ładnie wymodelowane brwi „robią” całą twarz. Potrafią nadać jej pogodny wyraz, odświeżyć i odmłodzić. Obecnie w trendach są brwi nie tylko wyraźnie zaznaczone i zagęszczone, ale też wymodelowane w perfekcyjny, łagodnie unoszący się łuk. Wiele poprawek można wykonać za pomocą makijażu (rynek żeli, cieni, pomad do brwi i tzw. browshaperów rozwija się niezwykle dynamicznie), ale jeśli twoje brwi są proste lub wręcz schodzą w dół, pomocne może okazać się podanie niewielkiej ilości toksyny botulinowej, aby osłabić mięsień powodujący ich opadanie.
Oczywiście, nie mówimy tutaj o efekcie tzw. Mefisto face, czyli wysoko uniesionych, zdziwionych brwi, które bywają powikłaniem po źle podanym botoksie. Chodzi o delikatny efekt uniesienia, pasujący do rysów twarzy i indywidualnego układu brwi. Podanie niewielkiej ilości toksyny botulinowej otwiera oko, sprawia, że cała twarz wydaje się bardziej wesoła, świeża i młoda. Zabieg pozwala też skorygować asymetrię w kształcie brwi (botox można podać tylko po jednej stronie), a wiele kobiet docenia możliwość łatwiejszego wykonania makijażu powiek po jego wykonaniu. Dodatkowo skóra wokół jest gładka i młoda, stanowiąc idealne tło dla spojrzenia.
brwiTo nie tylko zabieg polecany osobom dojrzałym (także mężczyznom), u których opadanie łuków brwiowych związane jest być z wiekiem, ale także młodszym (botox to ulubiony zabieg millenialsów), które mają takie brwi z natury bądź wymagają korekcji ich asymetrii.
Zabieg jest szybki i mało bolesny, a jego efekt pojawia się ok. 5-7 dni po wykonaniu. Pamiętaj, aby w dniu iniekcji nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie pochylać głowy, nie spać na brzuchu – może bowiem dojść do przesunięcia botoksu i np. niekontrolowanego uniesienia bądź opadnięcia brwi zamiast pożądanego efektu delikatnego liftingu. Rezultat utrzymuje się zwykle do 3-5 miesięcy.
A korzyść jest podwójna – likwidacja zmarszczek mimicznych i jednocześnie naturalny lifting brwi.
PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.