PODZIEL SIĘ
Vanquish

Która z nas nie marzyła o urządzeniu odchudzającym, które bezdotykowo, bez bólu, w pełnym komforcie i, co najważniejsze, szybko i skutecznie pozwoliłoby pozbyć się opornego tłuszczyku np. na brzuchu czy udach? Marzenie to spełnia dziś innowacyjna technologia Vanquish. Zobacz, jak działa i na czym dokładnie polega likwidowanie „nadprogramowych” komórek tłuszczowych.

Jak działa Vanquish?

VanquishTo wyjątkowe urządzenie wykorzystuje LAHF – czyli wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości (Large Area High-frequency Field). Są to prądy wysokiej częstotliwości zahaczające swoim zakresem o falę radiową, dostrojone do tzw. impedancji (czyli oporności elektrycznej) tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu głowica emitująca energię umieszczana jest nad wybranym obszarem, a skoncentrowane wielkoobszarowe pole wysokiej częstotliwości precyzyjne oddziałuje na tkankę tłuszczową, utrzymując ją w temperaturze wyższej niż tkanki znajdujące się wokół niej. Temperatura ta wynosi 45-47 stopni C – jest to wysokość bezpieczna, a zarazem wystarczająca do tego, aby doprowadzić adipocyty do apoptozy. Proces ten trwa 30 minut (to warunek konieczny!) – przez pierwsze 15 minut tkanka tłuszczowa rozgrzewana jest do temperatury docelowej, a przez kolejne 15 minut w niej utrzymywana.

Technologia LAHF umożliwia więc selektywną likwidację nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej, nie wpływając na otaczające ją tkanki.

W efekcie Vanquish pozwala pozbyć się lokalnie nagromadzonego „opornego” tłuszczyku z precyzyjnie wybranych miejsc. „Nacelowuje” miejsce, z którego w pierwszej kolejności mamy zrzucić niechciane centymetry.

efekty zabiegu Vanquish
efekty zabiegu Vanquish

Co dokładnie oznacza likwidacja komórek tłuszczowych?

zabieg VanquishZniszczone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Co to oznacza? Komórka tłuszczowa, której jądro zostało poddane destrukcji, powoli opróżnia się. Trójglicerydy zawarte w komórce tłuszczowej przekształcone zostają w wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, i w takiej formie wydostają się na zewnątrz adipocytu. Jest to czysta energia, którą organizm zużytkuje w pierwszej kolejności. To proces bardzo zbliżony do chudnięcia, a przez to bezpieczny dla całego organizmu.

Pamiętajmy jednak, że zabiegi modelujące sylwetkę to ostatnia rzecz, a nie pierwsza, po którą sięgamy. Warunkiem powodzenia całej terapii jest ujemny bilans energetyczny.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. W trakcie jego trwania (30 minut) odczuwalne jest przyjemne ciepło, wytwarzane dzięki aplikatorowi. Dla uzyskania dobrego efektu zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach co 5-7 dni. Przebieg zabiegu wymaga tylko obecności operatora przy urządzeniu i nadzorowania pracy systemu.

W zależności od tego, jaki obszar ma być poddany zabiegowi, wybierany jest odpowiedni aplikator – do dużych powierzchni zabiegowych (brzuch, boki) lub do mniejszych, trudno dostępnych obszarów, tzw. Vanquish Flex (uda, ramiona, łydki). Wszystko odbywa się bezdotykowo – operator urządzenia umieszcza elektrodę kilka centymetrów od ciała.

Opinie lekarzy:

dr_drozniakDr Agnieszka Drożniak-Konstanty, Vesuna Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii, Kraków (www.vesuna.pl): Codzienne obowiązki sprawiają, że coraz mniej osób znajduje czas na regularne wizyty na siłowni. Marzymy o szczupłej sylwetce, dlatego próbujemy różnych diet-cud, których autorzy gwarantują rewelacyjne efekty. Tymczasem, dzięki postępowi technologicznemu marzenia o szczupłej sylwetce można spełnić naprawdę szybko i co najważniejsze – nieinwazyjnie. Seria zabiegów z wykorzystaniem urządzenia Vanquish® Me przynosi imponujące efekty i przywraca pewność siebie. W trakcie zabiegu rozbijane są całe komórki tłuszczowe, nie tylko tłuszcz, który się w nich znajduje, dlatego rezultaty są długotrwałe. Terapia wyszczuplająca sprawdza się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Najlepsze efekty terapii uzyskuje się po wykonaniu serii 4 zabiegów w odstępach 7-10 dni. W celu zmaksymalizowania efektów,  po każdym zabiegu wykonujemy drenaż limfatycznym urządzeniem Eat Skin Shock. Zabieg można wykonać na brzuch oraz boczki.

Zabieg Vanquish w klinice Vesuna
Zabieg Vanquish wykonywany w Klinice Vesuna

Dr_Maciej_RogalaDr Maciej Rogala, Gold Clinic, Warszawa (www.goldclinic.pl): „Pacjent leży pod panelem, który ustawiany jest ok. 1-2 cm od obszaru poddawanego zabiegowi. Cała procedura trwa jedynie ok. 30 min. Przy zabiegu nie stosuje się znieczulenia, dzięki czemu pacjent od razu może wrócić do codziennych zajęć. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale z reguły zaleca się 3-4 serie, po których rezultaty są spektakularne, np. w obwodzie brzucha można stracić nawet do 7,5 cm!”

Więcej o Vanquish i lista gabinetów wykonujących zabieg na:
www.btlestetyka.pl

logo BTL

Facebook
www.facebook.com/btlestetyka

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ