PODZIEL SIĘ
młode dziewczyny

Ta metoda „subtelnego” podawania toksyny botulinowej zdobywa coraz większą popularność. Polecana jest zapobiegawczo także u młodych osób 20+. Zobacz, na czym dokładnie polega i kto będzie najbardziej zadowolony z zabiegu!

W zabiegu Baby botox wykorzystuje się mniejszą dawkę toksyny niż w „klasycznej” metodzie, i podaje się ją za pomocą iniekcji w wielu miejscach. Dzięki temu twarz zyskuje zrelaksowany wygląd bez ryzyka „zamrożenia” takich obszarów, jak czoło, czy wystąpienia niepożądanych efektów, np. diabolicznego uniesienia lub opadnięcia brwi – a tego pacjenci obawiają się najbardziej. Podanie botoksu w mikrodawkach niweluje to ryzyko.

Metoda ta nadaje twarzy wypoczęty wygląd oraz pozwala zminimalizować widoczność linii mimicznych, np. poziomych linii na czole, lwiej zmarszczki, zmarszczek tzw. króliczych u nasady nosa czy kurzych łapek w kącikach oczu. Oczywiście, jeśli objawy są nasilone, a bruzdy głębokie – prawdopodobnie będziesz potrzebować większej ilości toksyny botulinowej lub nawet włączenia innych metod, aby się ich pozbyć, ale u młodych osób, gdy zmarszczki mimiczne dopiero zaczynają się tworzyć – metoda ta daje świetne efekty, poza tym przeciwdziała nasilaniu się objawów z czasem. To też świetne rozwiązanie dla osób, które cenią naturalny wygląd lub dopiero zaczynają przygodę z botoksem – i chcą objawy starzenia się skóry oraz nadmiernej mimiki redukować stopniowo, zaczynając od mniejszych dawek preparatu.

Co ważne, zabiegi z toksyną botulinową można doskonale personalizować – dobierając ilość botoksu oraz technikę jego podania do każdego pacjenta indywidualnie, z uwzględnieniem np. różnych potrzeb skóry na dwóch asymetrycznych połówkach twarzy.

Niektórzy lekarze uważają, że to właśnie ta technika jest przyszłością zabiegów z toksyną botulinową – zamiast powtarzać standardowe ostrzyknięcia botoksem co 4-6 miesięcy, będziemy korzystać z Baby botoksu np. co 1-2 miesiące, aby cały czas zachować naturalny efekt młodej i zrelaksowanej twarzy bez ryzyka niepożądanych efektów i zapobiegać w ten sposób pogłębianiu zmarszczek. To trochę jak comiesięczne wizyty u fryzjera na podcięcie włosówi!

Ceny zabiegu zaczynają się od ok. 300 zł, w zależności od kliniki i obszaru podania.

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.