PODZIEL SIĘ
Autorski zabieg odmładzający dr Edyty Englander

Beauty & the Beast, tak nazywa się nowy autorski zabieg odmładzający dr Edyty Englander. Zapewnia on natychmiastową odnowę skóry już na poziomie komórkowym. 

Innowacyjny zabieg odmładzający Beauty & the Beast to wynik wieloletniego doświadczenia, pasji i poszukiwań dr Edyty Engländer, lekarza dermatologa, wieloletniego praktyka medycyny estetycznej z Wrocławia.

Ten zabieg wpisuje się w trend dermatologii przyszłości – kompleksowo cofa oznaki starzenia, wykorzystując naturalne procesy naprawcze organizmu. Bez bólu, inwazyjnych procedur, sztucznych substancji. Wszystko opiera się na pobudzeniu skóry do autoodnowy – mówi dr Edyta Engländer, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Komórki na start

Zabieg Beauty & the Beast wykorzystuje wyniki wieloletnich badań nad rewolucyjnymi właściwościami regeneracyjnymi komórek macierzystych MIC-1. Zostały odkryte i opatentowane przez polskich naukowców. Są nazywane przyszłością medycyny regeneracyjnej (planowane jest opracowanie wyrobów medycznych i leków). Już dziś znalazły zastosowanie w dermatologii (linia biodermokosmetyków Revitacell i preparaty do użytku profesjonalnego w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych).

Sekretem skuteczności nowego zabiegu jest unikatowy kompleks aktywny NHAC Biocervin MIC-1, który w 2012 roku trafił do międzynarodowej bazy składników kosmetycznych – INCI. Zawiera on aktywne czynniki białkowe, które w bezpieczny i naturalny sposób pobudzają skórę do samoczynnej regeneracji. Preparat zawiera też łatwo przyswajalne formy kolagenu, które odbudowują uszkodzenia i stymulują powstawanie nowych włókien kolagenowych w skórze. Z medycznego punktu widzenia – proces starzenia się komórek naskórka (keratynocytów) i skóry właściwej (fibroblastów) ulega spowolnieniu, a nawet odwróceniu.

Dochodzi do syntezy nowego kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny oraz biopolimerów odpowiedzialnych za utrzymanie struktury skóry. Staje się ona zregenerowana, jędrna
i zdrowa – mówi dr Edyta Engländer. 

Przez skórę do celu

Beauty & the Beast to z jednej strony aktywne serum, które daje skórze impuls do szybkiej i efektywnej, regeneracji. Z drugiej – innowacyjna metoda wprowadzenia go do skóry. Dermation to przełomowy zabieg mezoterapii bezigłowej, który czerpie z odkrycia nagrodzonego nagrodą Nobla. Metoda wykorzystuje zjawisko elektroporacji – w trakcie zabiegu dochodzi do reorganizacji błon komórkowych skóry, co poprawia wnikanie składników aktywnych w jej głąb.

Jakie są efekty?

Już po pierwszym zabiegu Beauty & the Beast skóra staje się napięta, nawilżona. Dzięki witaminom z grupy B i alantoinie – podrażnienia złagodzone, a niedoskonałości mniej widoczne. Z czasem zmarszczki ulegają spłyceniu, wraca jędrność skóry, poprawia się jej koloryt. Każdy kolejny zabieg poprawia kondycję skóry. Można w ten sposób odmłodzić skórę twarzy, szyi i dekoltu. W drugim wariancie autorskiego zabiegu Beauty & the Beast Dermation można zastąpić Dermapenem (innowacyjna metoda mikronakłuwania skóry), jeśli istnieje takie wskazanie lekarskie.

Dla kogo zabieg?

Zabieg polecany jest pacjentom w każdym wieku i do każdego typu cery – nawet ze skłonnością do podrażnień i uczuleń. Nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Nie wymaga przygotowań i rekonwalescencji. Stanowi idealne uzupełnienie kompleksowej kuracji odmładzającej – kondycjonuje skórę. Można go komponować z zabiegami przywracającymi objętość (np. wypełnienie kwasem hialuronowym, Sculptra, nici liftingujące). W zależności od kondycja zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Czas zabiegu: 45 minut

Koszt zabiegu: 300 zł