WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

assistance medyczne

Ubezpieczenie na życie z assistance medycznym – poznaj sposób na dodatkową ochronę

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie jest bardzo ważny. Dobrze dobrana polisa zapewni wsparcie finansowe, gdy dojdzie do przykrych wydarzeń losowych: choroby, niezdolności do pracy czy śmierci. Jej rozszerzenie o dodatkowe pakiety może być pomocne także przy rekonwalescencji. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na ubezpieczenie na życie z assistance medycznym.

Assistance medyczny – na czym polega?

Zastanawiasz się, co zapewnia rozszerzenie polisy na życie o assistance medyczny? To pakiet umożliwiający uzyskanie dodatkowego wsparcia przy leczeniu. W zależności od wyboru konkretnej oferty, otrzymasz np. pomoc w zakresie:

  • organizacji transportu medycznego;
  • opieki nad dziećmi czy nawet zwierzętami podczas hospitalizacji;
  • dowozu leków do domu.

Ponadto taki dodatek do ubezpieczenia na życie pozwala na uzyskanie refundacji wizyty domowej lekarza, wsparcia psychologa czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Dlatego, decydując się na assistance medyczny, zabezpieczysz się finansowo podczas leczenia.

Czy warto kupić assistance medyczny?

Zastanawiasz się, czy rozszerzenie polisy na życie o pakiet assistance medycznego to korzystne rozwiązanie dla Ciebie? Warto przemyśleć, jakby wyglądało Twoje życie przy diagnozie poważnej choroby, doznania uszczerbku na zdrowiu czy konieczności przeprowadzenia poważnej operacji.

Czy w takich okolicznościach masz osobę, która zajmie się Twoimi dziećmi lub zwierzętami na czas Twojego pobytu w szpitalu? Czy będzie Cię stać na skorzystanie z prywatnej opieki medycznej lub na zakup sprzętu rehabilitacyjnego? W jaki sposób dostaniesz się do szpitala czy przychodni?

Jeśli trudno odpowiedzieć Ci na takie pytania, warto zastanowić się nad wykupieniem assistance medycznego. Takie rozszerzenie zapewni potrzebne w trudnych chwilach. Dzięki temu podczas rekonwalescencji możesz skupić się na powrocie do zdrowia, zamiast martwić się o finansowy aspekt leczenia.

Gdzie znaleźć ubezpieczenie na życie z assistance medycznym?

Szukasz dobrego ubezpieczenia na życie z pakietem assistance medycznym? Takie polisy znajdziesz bezpośrednio w ofercie TU. Jednak warto porównać propozycje od przynajmniej kilku firm. Może się okazać, że inny ubezpieczyciel oferuje korzystniejsze warunki za mniejszą składkę. Zamiast odwiedzać kolejne firmy, spróbuj poszukać polisy przez internet.

Oferta ubezpieczenia na życie jest dostępna online. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki, aby uzyskać zestawienie z propozycjami od kilkunastu TU. Wypełnienie formularza, który pozwoli dobrać odpowiednie polisy, trwa mniej niż 5 minut. Natomiast wygenerowanie ofert nie zobowiązuje do dokonania zakupu.

Ofert możesz poszukać bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze dnia. Jeśli będziesz potrzebować pomocy, skontaktuje się z Tobą także doradca. Dzięki temu poznasz wszystkie niezbędne informacje na temat konkretnej oferty. Cały proces zakupu polisy na życie także przeprowadzisz online. Ale bez obaw – nie musisz podejmować decyzji od razu. Zestawienie z wygenerowanymi propozycjami otrzymasz na wskazany adres e-mail. To pozwala na spokojne zastanowienie się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia na życie.

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Podobne tematy

badania tarczycy

Badania tarczycy – dlaczego są tak ważne?

Czym właściwie jest niedoczynność i nadczynność tarczycy? Jak objawia się choroba Hashimoto i jakie badania warto wykonać, by wykryć ewentualne nieprawidłowości i od razu wdrożyć leczenie?


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki