WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Klinika rehabilitacji Columna Medica w Łasku

Nasza relacja z pobytu w Columna Medica

Miałam okazję przetestować niedawno fantastyczne miejsce pod Łodzią – klinikę rehabilitacji Columna Medica w Łasku. Pracują tutaj najlepsi specjaliści rehabilitacji i terapeuci, możesz też skorzystać z bogatej oferty kosmetycznej Instytutu Babor oraz z zabiegów medycyny estetycznej. Hotel doskonale łączy charakter medyczny z relaksacyjnym, a wszystko tutaj jest doskonale przemyślane, od najmniejszego detalu wnętrz aż po bogate pakiety pobytowe. Naszym zdaniem – rewelacja!

Holistyczne podejście

Klinika rehabilitacji wielu osobom kojarzy się z sanatorium. Takim z opowieści babci i dziadka :-) Tymczasem Columna Medica to nowoczesne, niedawno otwarte miejsce, które przeczy stereotypom i jest dowodem na to, że można harmonijnie połączyć kuracje typowo zdrowotne i diagnostykę medyczną z upiększaniem i relaksem – w myśl trendu holistycznego podejścia do człowieka, który staje się coraz bardziej popularny w klinikach i gabinetach całego świata. W Columna Medica na każdym jednak kroku odczuwasz, że tutaj tak właśnie jest, że to nie wyłącznie deklaracja, ale przemyślana i umiejętnie wdrażana w życie filozofia działania. Klinika specjalizuje się w rehabilitacji schorzeń ortopedycznych, reumatologicznych i neurologicznych, ale z jej oferty warto też skorzystać po prostu dla odprężenia, zregenerowania sił i… poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania własnego organizmu. Są tutaj organizowane turnusy odchudzające, diagnostyczne i relaksacyjne. Możesz też skorzystać z całkiem bogatej oferty zabiegów medycyny estetycznej – np. jeśli chcesz zrobić je bez wiedzy męża lub w towarzystwie przyjaciółek :-) A wszystko w przyjemnych, bardzo dobrze rozplanowanych wnętrzach, z dużą dyskrecją profesjonalnej obsługi.

Klinika rehabilitacji Columna Medica w Łasku

Zdrowy kręgosłup

Jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości związane z kręgosłupem, tutaj na pewno znajdziesz pomoc. Moim problemem jest od wielu miesięcy nawracający ból pod prawą łopatką, promieniujący na całą prawą rękę, aż po drętwienie palców. Skorzystałam więc ze specjalistycznej konsultacji, podczas której doskonały rehabilitant, mgr Andrzej Rudawski, bardzo dokładnie mnie zbadał, zdiagnozował, a potem lekko „rozćwiczył” bolesne miejsca – zwiększając trochę ich ruchomość w trakcie terapii manualnej, dzięki czemu ból ustąpił. Zalecił mi też proste ćwiczenia wzmacniające mięśnie barku do domu. Werdykt? Lekkie zmiany zwyrodnieniowe, niestety głównie to skutek wielogodzinnej pracy przy komputerze. Miałam też robione bardzo fajne badanie urządzeniem Diers Formetric 4D, które dokładnie „skanuje” i pokazuje kręgosłup oraz nacisk ciała na stopy. Tutaj na szczęście całkiem nieźle i nie mam się jeszcze czym martwić.

Dużo czasu spędziłam też w świetnie wyposażonej sali do ćwiczeń – część treningu odbywała się pod okiem rehabilitanta, część samodzielnie. Oczywiście, nie jest to typowa siłownia. Urządzenia są starannie wybrane pod kątem rehabilitacji schorzeń ortopedycznych, tak aby pomagać pacjentom z różnymi problemami – od lekkich aż po np. poważną rehabilitację powypadkową. Nawet gdy ćwiczy się samemu, zawsze dostępny jest rehabilitant, którego można spytać o poradę.

Klinika rehabilitacji Columna Medica w Łasku

Warto też podkreślić, że w Columna Medica udało się zebrać doskonałą kadrę specjalistów – zarówno lekarzy, jak i terapeutów. Doceniani są nie tylko w Polsce – można  tutaj spotkać na turnusach rehabilitacyjnych pacjentów z Niemiec, Anglii czy Skandynawii. Klinika oferuje bardzo duży wybór specjalistycznych pakietów rehabilitacyjnych, np. zdrowy kręgosłup, po wylewie, dla aktywnych, po zabiegu endoprotezoplastyki, po udarze, przy bólach stawu barkowego i inne. Cały obiekt jest też oczywiście przygotowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Bogaty pakiet zabiegów

Masaż leczniczy – rewelacja! Gdybym miała troszkę bliżej, przyjeżdżałabym tutaj na zabiegi i ćwiczenia parę razy w tygodniu i nie dziwię się, że z kliniki chętnie korzystają też mieszkańcy położonej ok. 20 km stąd Łodzi i innych okolicznych miast. Warto! Korzystałam też z masażu suchego na łóżku wodnym oraz z masażu podwodnego z koloroterapią. W pakietach znajdziesz wiele innych zabiegów leczniczych, np. okłady borowinowe, wyciągi mechaniczne kręgosłupa, elektroterapia z ultradźwiękami i inne. Bardzo mi się podoba, że nie musisz martwić się ich planowaniem – w momencie przyjazdu dostajesz dokładną rozpiskę wszystkich zajęć i zabiegów. I uwierzcie mi – był to jeden z najbardziej aktywnych weekendów, jakie ostatnio spędziłam.

Klinika rehabilitacji Columna Medica w Łasku

Zabiegi upiększające

W klinice znajduje się nieduży, ale bardzo przyjemny Instytut Babor, w którym można skorzystać z bogatej oferty zabiegów tej marki. Masaż gorącymi stemplami ziołowymi był cudownym relaksem po całym dniu terapii leczniczych. Zwróciłam ponadto uwagę na imponujący wybór zabiegów na stopy i dłonie – w tym także kuracje typowo podologiczne, np. usuwanie modzeli i odcisków, rozwiązanie problemów wrastających paznokci czy rekonstrukcja płytki. Wiadomo, stopy to ważna część zdrowej postawy:-) Plus bardzo miła i świetnie przygotowana obsługa kosmetologiczna (kosmetolożki z ogromną wiedzą i umiejętnościami). Można też zrelaksować się w strefie spa i wellness – na basenie i w pięknie zaprojektowanych saunach.

Klinika rehabilitacji Columna Medica w Łasku

Odbyłam też konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, Pauliną Kubik. Rozmowa była ciekawa nie tylko ze względu na moją estetykę, ale też zdrowie (!) – doktor ma ogromną wiedzę na temat problemów skóry atopowej i wrażliwej (niestety, moja przypadłość!) i chętnie się nią ze mną podzieliła. Z medycyny estetycznej na miejscu można skorzystać z zabiegów uważanych obecnie za najbardziej skuteczne, np. botuliny, mezoterapii, ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym, peelingów, liftingu wolumetrycznego itp. Pełen wybór i bardzo dobra diagnoza potrzeb skóry. Gdybyście planowali np. tygodniowy turnus, warto włączyć te zabiegi do programu pobytu – będzie czas, aby skóra doszła do siebie np. po ostrzykiwaniu.

Zdrowe odżywianie

Kuchni długo, oj długo nie zapomnę, a uwierzcie mi – rzadko kiedy zachwycam się jedzeniem „na mieście”. Jest absolutnie przepyszna i gdybym mogła, od razu dałabym restauracji Siesta aż trzy gwiazdki Michelin :-) Wszystkie dania są przygotowywane z sezonowych składników od lokalnych dostawców. Chleb pieczony jest na miejscu, podobnie robione są jogurty i lody. Bufet zawsze bogaty w warzywa, owoce i sałaty (z wyśmienitymi sosami do wyboru). W porze lunchu codziennie inny pyszny deser (ach ten sernik z malinami) i zupa, do tego 2-3 dania na ciepło. Bardzo podoba mi się, że ilościowo bufet jest w sam raz – czasami zdarza się, że w hotelach, niezależnie od ilości gości, stoły aż uginają się od jedzenia. Ja wtedy zawsze mam wątpliwości co do świeżości serwowanych potraw, nie mówiąc już o ekologii. A tutaj masz poczucie, że nic się nie marnuje – jak już pisałam, wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Oczywiście, możesz też skorzystać z pakietów dietetycznych – myślę, że są równie smaczne. Szef kuchni pracuje w zawodzie od 24 lat, specjalizuje się w kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej oraz tradycyjnej wzbogaconej o nowe zaskakujące elementy. Mnie zaskoczył totalnie, bo w tej kuchni naprawdę się zakochałam – a wbrew pozorom smaczne jedzenie to też ważna część pakietu.

A propos jedzenia – na miejscu można też wykonać testy nietolerancji pokarmowej ImuPro – wykrywający alergię pokarmową typu III, która powstaje wtedy, gdy niestrawione składniki pokarmu przenikają przez ścianę jelita do krwioobiegu i są rozpoznawane jako elementy obce dla ustroju. To prowadzi do stałego nasilania się objawów alergii (np. przewlekłych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, wzdęć, problemów skórnych, uczucia zmęczenia, ogólnie złego samopoczucia), która ujawnia się nawet po kilku dniach od spożycia produktu powodującego alergię. Test wskazuje, jakich składników pokarmowych należy unikać, aby poprawić samopoczucie i stan zdrowia. Czekam właśnie na wyniki.

Klinika rehabilitacji Columna Medica w Łasku

Polecam to miejsce gorąco!

Tekst: Anna Kondratowicz

Dodaj komentarz

Podobne tematy

zabieg iniekcji

Dieta a zabiegi medycyny regeneracyjnej

Medycyna regeneracyjna stawia na pobudzenie w skórze naturalnych procesów przywracając jej młodość od środka. Ich stosowanie warto połączyć z odpowiednią […]

Zasłonięte oczy

Przełamujemy tabu

Nasz portal poprzez ekspercki program „Uroda bez Tabu” zachęca do rozsądnego i bezpiecznego korzystania z zabiegów medycyny estetycznej i – […]


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki