PODZIEL SIĘ
anti-aging

Medycyna anti-aging, zabiegi anti-aging, kuracje anty-aging, kosmetyki anti-aging – zewsząd otacza nas tajemniczy anti-aging. Czym tak naprawdę jest to zjawisko i na ile zachowania anty-aging pomagają przedłużyć młodość?

Anti-aging to obecnie chyba najsilniejszy trend w całej medycynie estetycznej i branży kosmetycznej. Półki w drogeriach wypełniają kremy, balsamy, maseczki i peelingi z dopiskiem „anti-age”, a w gabinetach czekają zabiegi i kuracje mające zatrzymać procesy starzenia i przywrócić młody wygląd. Trend ten przywędrował do nas oczywiście ze Stanów Zjednoczonych, bo to tamtejsi naukowy i lekarze utworzyli Amerykańską Akademię Medycyny „Anti-Aging”. Według ich definicji anti-aging to zaś dziedzina nastawiona głownie na działania profilaktyczne, mające hamować procesy starzenia się człowieka.

W dużej mierze można więc stwierdzić że, hasło anti-aging idealnie opisuje stwierdzenie Lepiej zapobiegać, niż leczyć – chodzi bowiem o to, żeby nie tylko naprawić szkody wyrządzone przez czas i styl życia, ale również, a może przede wszystkim, skutecznie im zapobiegać. Anti aging stawia na zapobieganie i wykrywanie oraz leczenie dolegliwości, poprzez zdrowy styl życia oraz korzystanie z dobrodziejstw kosmetyki, w także dermatologii i medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna i anti-aging

W gabinetach medycyny estetycznej czeka na nas bogata oferta kuracji i zabiegów z zakresu anti-aging. Zabiegi te możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej zaliczymy metody natychmiast korygujące objawy upływu czasu, takie jak wypełnianie zmarszczek botoksem czy ust kwasem hialuronowym. Do drugiej grupy należą zaś zabiegi biorewitalizujące lub poprawiające kondycję skóry, takie jak zabiegi laserowe (fotoodmładzanie IPL, laser frakcyjny), peelingi medyczne i chemiczne, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym lub innymi koktajlami odżywczymi, karboksyterapię etc. Takie zabiegi nie dają od razu spektakularnych efektów, aczkolwiek są one widoczne już po pierwszej wizycie (z reguły wykonuje się serię obejmującą 3-4 sesje).