PODZIEL SIĘ
Unident Union

– Dlaczego tak późno uwierzyłam w jego moc? – pytają pacjentki, które z powodu kontrowersji wokół toksyny botulinowej wahały się, czy zrobić ten pierwszy krok. Eksperci medycyny estetycznej potwierdzają, toksyna botulinowa to skuteczna i bezpieczna recepta na zmarszczki mimiczne na czole i wokół oczu, i nie tylko! Dowiedz się, jak korzystać z botoksu, by cieszyć się wypoczętym i odmłodzonym wyglądem.

dr Iwona Gnach-OlejniczakNasz ekspert: dr Iwona Gnach-Olejniczak, stomatolog, ekspert medycyny estetycznej, twórca Dental Face Liftingu®, klinika Unident Union Dental Spa Medycyna Estetyczna we Wrocławiu. www.unidentunion.pl

Twarz-maska po botoksie to błąd w sztuce

Botoksem nie prasuje się już twarzy jak żelazkiem. Nowoczesna medycyna estetyczna uznaje to za błąd w sztuce. Dążąc do maksymalnie naturalnego efektu, toksynę botulinową podajemy w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych w górnych partiach twarzy: lwiej bruzdy i poprzecznych linii na czole. Wskazaniem jest tutaj nadmierna mimika i chodzi o jej zrelaksowanie. Tam, gdzie praca mięśni mimicznych tworzy wiele drobnych, ale słabszych zmarszczek – np. wokół oczu, stosujemy specjalne techniki podania botoksu, takie jak mezobotoks. Aby rozluźnić napiętą twarz i zachować pełną mimikę, rozcieńczamy toksynę botulinową w koktajlu do mezoterapii. Uzyskujemy kompleksową poprawę: dodające blasku nawilżenie skóry i zrelaksowanie rysów twarzy. Od dziś efekt powakacyjnego wypoczętego looku uzyskujemy także botoksem!

Tego co potrafi botoks, nie osiągnie żaden krem

Kupujesz kolejne kremy, które obiecują ci, wygładzenie zmarszczek, a prawda jest taka, że zmarszczki mimiczne jest w stanie wygładzić tylko botoks. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się marsowego czoła, nazywanego też lwią zmarszczką. Wygładzisz promieniście rozchodzące się tzw. kurze łapki oraz obecne u nasady nosa zmarszczki królicze. Twoje czoło przestanie mieć zatroskany wygląd z powodu poprzecznych linii. Mało tego, dzięki zastosowaniu botoksu twoje zrelaksowane mięśnie mimiczne odzwyczają się od tak intensywnej pracy. Gdy toksyna botulinowa dezaktywuje się, nie będziesz już tak mocno mrużyć oczu czy marszczyć brwi.

Botoks to evergreen medycyny estetycznej

Wzbudzająca kontrowersje (przede wszystkim ze względu na nazwę) toksyna botulinowa jest obecna w medycynie od 20 lat i należy do światowych bestsellerów. Na tle innych zabiegów botoks nie jest kosztowny, a procedura jego podania należy do najszybszych w medycynie estetycznej. Lekarz analizuje najpierw mimikę pacjenta, by potem w precyzyjnie wytypowanych punktach wykonać iniekcje. Zabieg nie potrzebuje znieczulenia, a śladów po ukłuciach najczęściej nie ma wcale, a jeśli pojawiają się niewielkie ślady, znikają w ciągu godziny. Na efekty trzeba poczekać klika dni.

Unident Union, białe zęby

Botoks potrafi znacznie więcej, nie tylko wygładza zmarszczki

Zgodnie ze wskazaniami off-label botoks na liście pokonanych ma o wiele więcej niż wygładzenie zmarszczek mimicznych. Za jego pomocą osłabiamy pracę mięśni żwaczy i w ten sposób wyszczuplamy owal twarzy. Botoksem zmniejszamy uśmiech dziąsłowy (tzw. gummy smile) oraz wspieramy leczenie bruksizmu (nawykowego zgrzytania zębami). Toksyna botulinowa uspokaja nadaktywną mimicznie brodę (tzw. broda płacząca) oraz modeluje kształt brody, gdy ta jest zadarta i odcięta (tzw. broda wiedźmy). Umiejętne zastosowanie preparatu w rejonie czoła jest w stanie unieść opadające powieki i brwi. A być może zupełnie zaskoczy cię to, że botoks jest w stanie odmłodzić szyję, wygładzamy nim pionowe bruzdy na szyi, związane ze starzeniem się platyzmy.

Unident Union Dental Spa, Medycyna Estetyczna we Wrocławiu. Klinka gwiazd!
Umów się na zabiegi, na które do kliniki dr Iwony Gnach-Olejniczak przyjeżdżają gwiazdy. Skorzystaj we Wrocławiu ze Światowych Bestsellerów Medycyny Estetycznej. Poznaj najbardziej zaawansowane maszyny high-tech, bezkonkurencyjne w terapiach anti-aging. Oddaj swoją urodę pod opiekę lekarzy o najwyższych kompetencjach estetycznych.

piękny uśmiech

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.