3 kroki pielęgnacyjne dla wrażliwej skóry

3 kroki pielęgnacyjne dla wrażliwej skóry

492
0
PODZIEL SIĘ

SolverxCera wrażliwa jest niezwykle wymagająca i potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Wybierając kosmetyki samodzielnie, zwykle ciężko skomponować odpowiedni zestaw, który pozwoli skutecznie zmniejszyć skłonność do podrażnień i znacząco poprawisz jej stan. Z myślą o wszystkich „wrażliwych” kobietach, marka SOLVERX przygotowała zestaw pielęgnacyjny Home SET SOLVERX® SENSITIVE SKIN for women, który zapewnia kompleksową pielęgnację wymagającej skóry, bez konieczności zastanawiania się, co jest dla niej najlepsze.

SOLVERX zadbaj o komfort swojej skóry

logo solverxHome SET SOLVERX® SENSITIVE SKIN for women to domowy zabieg złożony z 3 komplementarnych produktów z linii Sensitive Skin dedykowanych kompleksowej pielęgnacji wrażliwej skóry twarzy:

  • Krok 1 – oczyszczanie skóry za pomocą żelu do mycia i demakijażu twarzy oraz oczu Face Wash Gel, który zapewnia uczucie świeżości i skóry czystej jak nigdy wcześniej.
  • Krok 2 – tonizacja z użyciem toniku do profesjonalnej pielęgnacji Face Tonic, który przywraca fizjologiczne wartości pH skóry, dzięki czemu wzmacniamy jej barierę ochronną.
  • Krok 3 – aplikacja kremu Face Cream for sensitive skin, który zapewnia perfekcyjne odżywienie skóry i wzmacnia jej płaszcz hydrolipidowy.

solverx sensitive skinTe 3 podstawowe kosmetyki bazują na selektywnie dobranych składnikach, tworzących formuły, wywierające wielokierunkowe działanie na skórę. Wpływają na większość elementów związanych z defektem bariery naskórkowej, a dzięki odpowiednio zbalansowanym składzie łagodzą podrażnienia i stan zapalny, a także intensywnie pielęgnują reaktywną cerę. Zapewniają optymalne nawilżenie i odżywienie naskórka.

Home SET SOLVERX® SENSITIVE SKIN for women to też doskonała propozycja, jeśli poszukujesz idealnego pomysłu na prezentu!

Edycja limitowana, tylko w cenie 54,99 zł
Dostępny w sprzedaż w drogeriach Jasmin oraz sklepie internetowym dbajoskore.pl

Skóra wrażliwa – kobiecy problem

Problem skóry nadreaktywnej dotyka coraz więcej osób, stanowiąc jedno z głównych wyzwań współczesnej dermatologii i kosmetologii. Wrażliwość może dotyczyć już nawet 50-60% osób – głównie mieszkańców krajów wysoko uprzemysłowionych. Duży wpływ na rozwój wrażliwej skóry mają czynniki zewnętrzne – zanieczyszczenia, suche powietrze w ogrzewanych czy klimatyzowanych pomieszczeniach, stres, tryb życia, a więc generalnie środowisko, w jakim żyjemy. Ze względu na większą ilość i częstsze stosowanie kosmetyków – które należą do głównych substancji podrażniających – kobiety są bardziej narażone na ryzyko uwrażliwienia skóry. Uważa się, że w przypadku podrażnień skóry twarzy aż 45% objawów powodowane jest przez nieodpowiednią pielęgnację i drażniące substancje zawarte w nakładanych preparatach. Typowe objawy podrażnienia to zaczerwienienie, uczucie ściągnięcia, pieczenia i swędzenia.
Czym dokładnie jest wrażliwość skóry? Powszechnie pacjenci mylą skórę wrażliwą z alergiczną – rzeczywiście ich objawy bywają podobne, ale różne są ich przyczyny i przebieg:
  • Skóra alergiczna to taka, która reaguje stanem zapalnym i podrażnieniem na określony czynnik uczulający, nawet jeżeli podamy go w niewielkim stężeniu (np. w kosmetyku czy pożywieniu).
  • Skóra wrażliwa może natomiast reagować w ten sposób na wiele różnych czynników – i to nie zawsze tak samo. Zależy to w dużej mierze od tego, w jakiej jest kondycji – nadwrażliwość pojawia się zwykle w momencie jej osłabienia i spadku odporności, gdy dochodzi do naruszenia bariery hydrolipidowej. Pod wpływem tego dochodzi do obniżenia jej tolerancji zarówno na czynniki wewnętrzne (np. stres, dietę), jak i zewnętrzne (np. środowiskowe, chemiczne), a wszelkie bodźce są odczuwane znacznie silniej. Skóra wrażliwa to nic innego jak powtarzający się lub stały stan podrażnienia.
Problem skóry alergicznej lub wrażliwej dotyka przede wszystkim osoby o skórze cienkiej, jasnej i przesuszonej, często z tendencją do pojawiania się naczynek, ale może też się pojawić np. przy skórze tłustej, uchodzącej za bardziej grubą i odporną. To coraz częstszy problem obserwowany przez dermatologów.
Jak pielęgnować skórę skłonną do podrażnień?
Przede wszystkim należy dbać o wzmacnianie ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry oraz jednocześnie łagodzić stany zapalne, będące wynikiem podrażnienia. Warto trzymać się zasady: im mniej, tym lepiej. Należy unikać eksperymentów z dużą ilością kosmetyków, częstymi zmianami preparatów, stosowaniem produktów zawierających składniki potencjalnie drażniące, np. barwniki i substancje zapachowe. Bardzo ważny jest etap oczyszczania skóry, aby zmyć z niej zanieczyszczenia i resztki makijażu – mogą one bowiem działać drażniąco. Należy do niego stosować preparaty o łagodnych formułach.

Home SET SOLVERX® SENSITIVE SKIN for women to gotowy zestaw zapewniający 3 kroki pielęgnacyjne, dzięki którym przywrócisz zdrowy i promienny wygląd wrażliwej skórze!

SOLVERX zadbaj o komfort swojej skóry

Solverx

Więcej na: www.solverx.pl

logo solverx